Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények elítélik egy...

A keresztények elítélik egy 2x éves és egy tinédzser ember kapcsolatát? És az ateisták? (ha lehet vallást és kort is írjatok légy szí! )

Figyelt kérdés

Például lehetőségek:

a.) 17 - 21

b.) 17 - 26

c.) 15 - 20

d.) 15 - 26

e.) 14 - 29


Ha elítélitek akkor miért?

Ha elfogadjátok, akkor meddig mehet el a két pár?


I.) szoros barátság (ölelkezés, mozi, puszi nyilvánosan és szülői felügyelet nélkül, egymás lakásába járás vagy alvás)

II.) együtt járás

III.) csókolózás

IV.) petting

V.) szeretkezés

VI.) amit csak akarnak


Köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 31. 13:32
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Tovább gondolva a kérdést olyan házasságot elfogadtok, ahol az egyik pár kiskorú? (szülők engedélyezték vagy nem érdekeli őket).
2014. márc. 31. 13:36
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a c és d esetben bem gond ha járnak, de az idősebbnek nem szabadna engedni (még ha a másik akarná is) a szexet. Ő az érettebb, mondjon még nemet. Ha 15-15 lenne, akkor is ezt mondanám. Én 18 évesen és szerelemben szexeltem először, nem érzem, hogy túl nagy erőfeszítés várni, de a 15 még lelkileg éretlen (szerintem). Az e esetben akkora a különbség, hogy ha tényleg igaz is a szerelem, valszeg a szülők nem támogatnák (jogosan), amit tiszteletben kell tartani. Egy ilyen esetben kivárnm míg mindkettő nagykorú lesz. Ha addig eltart szex, petting, nélkül, akkor tényleg jó a kapcsolat, utána bármit :)
2014. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Boccs... a házasság kimaradt. Nem. 17 esetleg 16 v az alatt nem. De akkor még a szexet sem tartom jónak. Nem elég érett
2014. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok keresztény, de a d és az e már nagyon meredek nekem. Nem az, hogy elítélem, de akkora szakadék van a két ember között, hogy furcsa kapcsolat lehet. 26 éves férfi általában már felnőtt, komolyan gondolkodó ember, aki nem egy tinédzserrel akar együtt lenni, ugyanez mondható el a 29 évesről.
2014. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat felpontoztam és köszönöm szépen.


Talán még azt kellett volna odaírnom, hogy mi van ha a tini már nem szűz. Mert sokan emiatt is féltik a gyereket.

2014. márc. 31. 14:01
 6/19 anonim ***** válasza:
23%

Az ítélkezés az Jézus dolga nem a keresztény embereké.

Minden ami házasságon kívüli testi kapcsolat az bűnnek számít.

2014. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Minden ami házasságon kívüli testi kapcsolat az bűnnek számít."


Akkor leírhatnád, hogy mit jelent a házasság számodra.

Illetve hogy kik házasodhatnak össze.

2014. márc. 31. 14:15
 8/19 anonim ***** válasza:
hello! az első kettő is én voltam. Ha a lany nem szűz, akkir is tartom a véleményem. Ha már lefeküdt mással, a srác akkor is nondhatja, hogy az akkor volt, szerinte ez még neki korai, és ha már meg is rörtént, nem feltétlen kell folytatni. Nagyon ritka, de vannak komoly fiatalok, akik képesek jóval idősebb emberrel komoly kapcsolatot folytatni. Én mondjuk 18-26-osat ismerek, de évek óta jól kijönnek. Házasságot viszont csak több éves kapcsolatban ajánlanák, együttélés után (bár ezt a keresztények többsége megveti, lakava ismerni meg az embert).
2014. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
boccs a hibákért, telefonról vagyok :)
2014. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én a "d-e" eseteket határozottan elítélem, a "c" nagyon határeset, nem tartom szerencsésnek. Ez minden római számos esetre igaz. (Egy ateista.)
2014. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!