Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tilos a bálványimádás,...

Ha tilos a bálványimádás, akkor miért bálványozzák a Bibliát?

Figyelt kérdés

"A vallásosságban a bálvány egy olyan ember alkotta tárgy, melyet az általa megjelenített istenség vagy démon miatt tisztelnek. A kultusz gyakran kapcsolódik egy adott bálványhoz, amit lehet, hogy felöltöztetnek, rendszeresen etetnek vagy körmeneteket tartanak vele. ..."


forrás: wikipedia


Az ember alkotta tárgy a Biblia, és az általa megjelenített istenség miatt tisztelnek, ami a Biblia Istene.

A Bibliát puszilgatják, hordozzák, tisztelik, előadásokat tartanak belőle, róla, stb.


Holott úgy tudom, hogy maga Isten tanít, a szívnek hústábláiba vési a törvényt, az akaratát. Miért kísérik ekkora imádattal azt a könyvet, amely azt mondja, hogy ne imádjál tárgyakat?

Ha a Biblia kijelenti, akkor az úgy van, mert a Biblia vetíti ki az istenséget, és amit a könyv mond, azt isten mondja.


A kérdésemet a Tanúk Bibliai iránti imádata indíttatta, habár nem nekik szól a kérdés. Egy katolikus azt mondja, hogy nem a szobrot imádja, hanem akit ábrázol. Ezt a Tanúk nem fogadják el. De akkor Ők miért mondhatják, hogy nem a könyvet imádják, hanem azt, aki megíratta? Ha nem imádják, lenne merszük széttépni? Hiszen van még több millió. Szerintem nem, mert bálványként tisztelik. De lehet bár, tévedek...


2014. ápr. 6. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Ismerem a Tanúkat, nagyon közel állnak hozzám, de nem tartozom hozzájuk. Ennek ellenére rengeteg az igazság abban amiben hisznek. A bálványimádat engem is foglalkoztat, de talán a Biblia kivételnek számít, hiszen valahogy tudomására kell adni az embereknek Isten akaratát. Valahogy le kell írni azt, hogy a bálványimádatot Isten nem tűri el. Isten szavát pedig nem tépjük szét akarattal. Jó kérdés egyébként, kevés vagyok hogy megmagyarázzam, de biztos lesz valaki, aki kifejti.
2014. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia


A Tanúk nem bálványozzák a bibliát, Mert akkor az apostolokat is és Jézust is vádolhatnánk ezzel, hiszen gyakran idéztek az akkor már létező írásokból.


A bibliát mi Isten írott útmutatójaként fogadjuk el, mint ahogy az is, és ezt maga Isten szava is leírja


"A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a Tanításra feddésre az igazságosságban való nevelésre...."2 Timóteus 3:16


a bibliát nem csókolgatjuk,nem imádjuk, hanem tanuljuk, és az életünkben igyekszünk a benne leírtakat a minden napi életünkben gyakorlatilag is átültetni.


A bibliát személy szerint nem gyávaságból, hanem tiszteletből nem tépem szét, és azért mert szükségem van az abban leírt Atyai útmutatásra, az életemben..


Ha szét tépném, az olyan lenne, mint ha az apukámtól kapott levelet megsemmisíteném, pedig a szeretete és a törődése miatt írott nekem levelet.


Katy Weaver

2014. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tehát te szerinted dobja el egy keresztény a csúnya bálványozott Bibliáját, mert amúgy is a szívbe van írva minden parancs? Hát te sem olvastad még soha, ha ilyet írsz. :D

Nem tudod mi van benne, ugye? :)

2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

„A Tanúk nem bálványozzák a bibliát, Mert akkor az apostolokat is és Jézust is vádolhatnánk ezzel, hiszen gyakran idéztek az akkor már létező írásokból.”


Nem az idézet teszi a bálványt bálvánnyá. Ha bármit tesztek, egy könyv útmutatása szerint próbáltok tenni. De ebből a könyvből egy ember megmagyarázza, hogy a fehér fekete, majd egy másik hogy rózsaszín. Maga a magyarázat alapja sántít. Ha az alap rossz, hiába a szép bútor, a ház összeomlik.


„A bibliát mi Isten írott útmutatójaként fogadjuk el, mint ahogy az is, és ezt maga Isten szava is leírja

"A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a Tanításra feddésre az igazságosságban való nevelésre...."2 Timóteus 3:16”


Tehát egy könyv tesz bizonyságot magáról? Hiszed a könyv igazságát, mert maga a könyv mondja, hogy igaz?


„a bibliát nem csókolgatjuk, nem imádjuk, hanem tanuljuk, és az életünkben igyekszünk a benne leírtakat a minden napi életünkben gyakorlatilag is átültetni.”


Tehát adott egy mindenható Isten, aki egy csodálatos világot teremtett csupán a szava által a semmiből. Életet adott az élettelennek. Megteremtette ezt a csodálatos mindenséget, és minden szívdobbanásomat Neki köszönhetem. De az élő, egy igaz Isten nem beszél, nem ad hírt magáról, csak egy emberek által összeállított, emberek által agyonmagyarázott könyv lapjain keresztül szól hozzánk, mint egy halott, aki üzenetet hagyott az utókornak?


„Ha széttépném, az olyan lenne, mint ha az apukámtól kapott levelet megsemmisíteném, pedig a szeretete és a törődése miatt írott nekem levelet.”


De ha apukádtól kapott levelet több milliárd példányban lemásolták több száz nyelvre, és csak a házadban is van vagy 3 ingyenes másolat, az nem apukád levele, hanem egy sokat fordított sokadik másolat.


„Tehát te szerinted dobja el egy keresztény a csúnya bálványozott Bibliáját, mert amúgy is a szívbe van írva minden parancs?”

Nem, de igen.


„Hát te sem olvastad még soha, ha ilyet írsz. :D”

De, igen.


„Nem tudod mi van benne, ugye? :)”

De, igen.


Félreértesz, nem a Biblia megléte vagy tartalma a problémám. Ha így gondolod, olvasd el még egyszer a kérdésem.

2014. ápr. 6. 15:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdezö hány Tanút láttál csókolgatni a Bibliát, letérdepelni elötte, vagy meghajolni, és imátkozni hozzá?


Ugye egyet sem....


Egy kicsit ha elgondolkodunk, a szobrokat, keresztet nem lapozzák, nem olvassák, nem ad nekik semmi tanácsot, ezek elött térdelnek egyes vallásosak


Katy

2014. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

...bocs még ennyi, a gyermekeket is az inteligens szülök és a pedagógusok igyekeznek nevelni, hogy ne tépjék széjjel a könyveket, és nem csak a Bibliát..... miért kéne széttépni?


Katy

2014. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A benne értelmezett tartalmát csokolgatjátok. Az által ítéltek, intetek, mert az azt mondja a ti értelmezésetek szerint, hogy lehet. Tehát a könyv adja a felfogásotokat, gondolkodásotokat mert a könyv azt mondja, hogy ez a helyes. A könyv mondja, hogy minden szava Istentől van. Tehát hisztek a könyvnek, mert a könyv azt mondja, hogy ami abban van, az igaz. Ez önmaga bizonygatása önmagáról.

Ez majmolás, vagy ha úgy veszem bálványozás.


Félreérthető a levezetésem, tudom. Tiszteletben tartom a hitedet, de úgy vélem, hogy minden egyház (keresztény) a Bibliának egy levezetett magyarázatát majmolja és támassza alá a Biblia részeivel. Tehát a Biblia magyarázza magát, de ahány felekezet, annyiféleképpen.

2014. ápr. 6. 19:38
 8/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Már jó régen tanú vagyok, sok minden féle vádat hallottam már ellenünk, de hogy a Bibliát bálványkét imádnánk, na ez új :)


Hála Istenemnek az évtizedek alatt több Bibliát "elhasználtam" vagyis a használat során oly mértékben tönkrement, hogy már nem vittem sem a szolgálatba, sem a gyülekezetbe, újat vettem magamhoz.

Az "elhasználtak" közül némelyiket ada adtam olyannak, aki kért tőlem Bibliát, de újat nem állt módomban éppen akkor adni. Számomra nem maga a papir az érték, inkább a tartalma, mivel ott Isten Szavát olvashatom. Kincsnek tekintem minden szavát, de ha "elnyűzöm" többé nem használom. Attól még megmarad a benne lévő(érték)tartalom.


Egyáltalán nem érzem úgy(hahaha), hogy bálványoznám a papírt :)

Egyébként a wikipédia és a Biblia leírása a bálványokról, teljesen más, nem ugyan azt jelenti. Számomra a bálvány bibliai meghatározása a mérvadó. Brrr attól undorodom.


Üdvözöllek:)

2014. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sandor76 ***** válasza:

A biblia tartalma Isten ismeretere oktatja az embert.

Ezt nem ember iratta le,mar megirtak miert.

Tehat az imadatunk a biblia szerzoje irant van ,nem egy konyv miatt.

Az, hogy ez egy konyvben van lejegyezve ,mi a baj vele.

Regen mar megprobaltak eltorolni a bibliat,sikertelenul,az az idoszak sok embert homalyba boritott,es elindult az emberi kitalalasok ideje,amibol jo sok vallas es isten kerekedett.

A profeciak szerint ez a vegidoben helyre lessz allitva ez van jelenleg.

2014. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Isten most jelenleg úgy döntött, hogy embereket fel használ a szavának leírásához.

mert nem fog most megszólalni. A bibliát 1600 év alatt íratta, közel 40 ember felhasználásával, hogy az utókornak is legyen miből tanulnia.


Vegyük a Történelem könyveket. azokat is leírták, át írták, és még sem tépik szét, pedig emberek írták, és kitudja belőle mennyi igaz, mert azok is át lettek irkálva.

Én személy szerint hiszek és bízom abban, hogy Istennek van akkora hatalma, hogy nem engedi a szavát teljesen kiforgatni. mindamellett a benne leírtakat látom a szemem előtt beteljesedni.

s ha ezek így vannak akkor a Többi is.


katy weaver


Ha elfogdjuk ezeket akkor a teremtő

2014. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!