Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rájöttem, hogy a katolikusok...

Rájöttem, hogy a katolikusok bálványimádók. Hogyan szabaduljak?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy ez nem az a vallás, amiben hittem. Az a baj, hogy a tanulmányaimban is nyakig benne vagyok ebben az egészben. Nagyon későn jöttem rá erre. Nem tudom mit tegyek.

2014. márc. 8. 00:42
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Katolikusként nem imádkozom Máriához, a szentekhez...stb. Csak Istenhez. Nagyon elutasítom ezt a vallást, de tanulmányomba is benne vagyok és már nem tudok csak rossz iskolákba menni...! Szóval nagyon későn jöttem rá....! A többi katolikussal is szálltam vitába a nézetem miatt, mert csókolgatták a szentképeket..stb én pedig nem teszek ilyet. A misére is undorodom bemenni. Most nem normálisnak néznek ez miatt.

Már a Sátánon jár az eszem.... Elegem van ebből a vallási megtévesztésből...

2014. márc. 8. 00:45
 2/29 anonim ***** válasza:
37%
kb 10 éve már hogy nem tudok bemenni kat templomba .A bálványok miatt.Istenben hiszek és a Bibliát is forgatom.De a templom az valami fertő.Bálványok
2014. márc. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
14%

Szia.

Nem Te vagy az első, és egyetlen ilyen ember.

Egyszerűen megmondod az ottani hivatalba lévő vezetőnek, papnak, hogy a továbbiakban nem szeretnél ide tartozni.

És szépen kisétálsz az ajtón.


Magam is így tettem, bár Én a Református valláshoz tartoztam, az emberi hagyomány szerint. S javaslom imádkozz, és kérd Jehova Isten segítségét, Jézus nevében hogy mutasson utat neked.

A többit bízd rá, és ha hív akkor válaszolj neki.


Katy Weaver



Katy Weaver

2014. márc. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%
Én is későn jöttem rá, hogy nem vettem szójaszószt a marhához. Most már semmilyen boltba nem tudok elmenni, ahol lehetne venni, holnapra meg jönnek a vendégek. Reggel meg sütésben-főzésben leszek. Hát no komment. Most én is tanácstalan vagyok.
2014. márc. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó ment a zöld kéz, szuper válasz. Vidám estét szereztél :)
2014. márc. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%

Azért ne legyél Jehova! Ők még bigottabbak, mint bármely más vallás hívei.

A katolikusok pedig NEM bálványimádók! NEM a szenteket imádják, hanem csak Istent. Van aki a szentek segítségét kéri, hogy járjon közben érte az Istennél. De ez NEM bálványimádás.

Ha katolikus vagy, ezt illene tudnod.

2014. márc. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
35%
Hát a katolikusok kissé átirták a Bibliát is. Az Úr parancsa szerinti szombatot pld vasárnapra cserélték, a Mindenható Istent pedig az ember fiára! Ehhez képest a faragott képek imádata már semmiség! De ha katolikus maradsz, az se probléma, a Teremtő isten úgyis a cselekedeteid alapján itél majd, légy akármilyen vallású, vagy esetleg pogány is.
2014. márc. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy valaki csak és kizárólag katolikus vallással foglalkozó iskolába/munkahelyre mehessen. Még ha papnak tanulsz, akkor oké, de azt is abba lehet hagyni, át lehet menni másik iskolába. Sőt, ha már pappá szentelnek, azután is meggondolhatnád magad. Fogod magad, iskolát váltasz, és kész. Igaz, így lesz pár év csúszásod, de ha nem tetszik, amit tanulsz, akkor minek folytatnád?
2014. márc. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%

6-os. kérlek ha felelsz illene egy kicsit jobban érteni a dolgokhoz.


Kérdezö, te sohasem leszel Jehova, éppúgy mint senki emberfia sem Jehova.


Jehova egy van, a legfelségesebb Isten.


Anyukám is valamikor katólikus volt. Amir rájött hogy már nem akar többé az egyház tagja lenni, egyszerüen kilépett. Ez nem probléma. Ezekbe a vallásokba, tulajdonképpen pici baba korban viszi be az embereket, amikor még nem tudnak határozni afelöl, hogy mit is akarnak


Sok vallás sajnos nem veszi figyelembe, hogy Isten szigorúan megtiltotta, hogy az emberek hajlongjanak bizonyos tárgyak, képek, szobrok elött, azok emberi kezek munkái.

Az Ézsaiás 44 része ezt érdekesen leírja


Katy

2014. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

jézusom, csak nem a Pázmányra mentél?

anno nekem is volt szerencsém, csak nekem még középiskolás szinten katolikus gimnáziumhoz, és meg tudom erősíteni h még külön bálványimádási délutánokat is szerveztek, rendesen az órarendbe iktatva. úgyhogy ne beszéljenek már sokan zöldeket!


Hát igen, ezek szerint kinyílt a szemed, de akkor az a kérdés, h mennyi van még hátra. Egyszer bekerültem egy hasonló (de nem ennyire elvetemült) egyetemre, de amikor kb minden tantárgyat ott is azzal indítottak, hogy "mert a Biblia és Isten ...", na nem, akkor feladtam. Tehát kérdés, mennyire tudod még elviselni, vagy ha csak most kezdted, akkor megéri az az 1 év csúszás, hogy menj át máshova, mert csak megzakkansz. De semmiképp se javaslok ilyen jehova-féle megtéréseket, sztem te csak kövesd a magad józan eszét, és többre mész vele, hidd el!

2014. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!