Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszi azt az ember,...

Miért hiszi azt az ember, hogy körülötte forog a világ?

Figyelt kérdés
A világon valamikor régen elterjedt pár mendemonda, melyet az emberek ötöltek ki, akik akkoriban még hittek a boszorkányokban, a kísértetekben.. méghozzá a "vallás". Az emberek azokra a dolgokra melyeket nem tudtak megérteni kitaláltak valami magyarázatot. Ezek kapcsán jött létre a vallás, mely legtöbbször azt tanítja, hogy létezik egy Isten. Ez még nem is lenne baj, de a hozzá kapcsolt dolgok igen. Sokak úgy beszélnek "Istenről" mintha tudnák/ismernék azt: Lélek, törődés, mennyország, szellemek, jézus stb. Ezek vannak hozzákapcsolva istenhez. De gondoljunk csak bele, ha Isten létezik, aki teremtette a világot, nem hinném hogy az Emberiséget találta volna fel először, aki így gondolja az nagyot téved de ebbe most nem mennék bele. Isten gondolatmenetem szerint csak adott egy löketet, mely az univerzumunkat tágította. Isten a teremtményén kívül esik. Például ha rajzolsz valamit abban te nem vagy benne, hanem kívül vagy mint egy szemlélő. Ezáltal isten is kívülesik a teremtményén. Mi okból gondolnátok, hogy akkor foglalkozna veletek? Meghal a szerettetek, rossz érzés, fáj? Isten nem úgy gondolkozik mint egy ember. Isten nem gondolkozik. A gondolkozás földi, "mi világunkbeli" dolog. Isten teremtette a világot, így megszületett a gondolkozás. Nem hinném hogy istennek a célja az is volt hogy a gondolkozást teremtse, mint mondtam csak beindított egy folyamatot. Ezáltal ne jelentsünk ki semmit róla, hisz csak annyit tudunk, hogy ő kívül esik a világon.

2014. ápr. 6. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert be voltak rúgva.
2014. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A kérddésedre: az ego miatt.


A többihez nocomment

2014. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ennyit tudok hozzátenni Istenről és a vallás (meg az ateizmus) dolgairól:


[link]

2014. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a világ forog az ember körül. Az ember körül csak a saját világa forog.

De nincs ezzel baj, hadd higgye ezt! Végső soron ezért ember, így tud emberként tapasztalni, hogy a saját környezetével foglalkozik, azt szemléli.

Isten pedig éppen annyira lehet kívül a világon, mint amennyire a világ ban őbenne. Azaz könnyen lehet, hogy nem csak "megrajzolta és útnak indította", hanem folyamatosan fenntartja azt - a természet törvényeire gondolok itt. De a gondolkodás ezt képtelen megérteni, mert ahhoz túlságosan korlátolt, e világra szűkített.


Szeretet és hála: az igazi szeretet nem az a görcsös ragaszkodás, amelyet általában megtapasztalsz. Az igazi szeretet egyfajta egységélmény, feltétel nélküli elfogadás és gyönyörködés lehet inkább.

2014. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Amikor olyat olvasok, hogy kitalálták a vallást, meg Isten, meg valaki megírta a Bibliát, akkor mindig eszembe jut, hogy valaha én is pont ilyen tudatlan voltam és szégyellem.
2014. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szeressük egymást ***** válasza:

Zolly!

Megnéztem a F.B-jegyzeted. :-)

Annál leragadtam hogy szerinted Jézusnak kellett legyen apja fizikailag is. Ezt elmagyaráznád?

Mondjuk én nem tartom nagy dolognak Isten részéről, hogy ilyen csodát tegyen. Az ondósejtben örökítőanyag van, abban pedig információ, ami nem anyagi mennyiség, hanem szellemi. Ha a fizikai világ alapját keresnénk, akkor is szellemi területre kellene eljutnunk.

Bocs az Offért. :-)

2014. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

<< Annál leragadtam hogy szerinted Jézusnak kellett legyen apja fizikailag is. Ezt elmagyaráznád? >>


Röviden úgy szoktam elmagyarázni, hogy ha valaki fizikai csodáktól lenne Messiás, akkor volna még pár "jelentkező" a posztra: feltámadó guruk, kígyó- és emberbűvölők, egész vonatokat eltüntető bűvészek, stb.

De a messiásság nem ezen áll vagy bukik.


Másrészről, ha olyan csoda kellett volna, hogy apa nélkül foganjon meg Jézus, miért nem csinálta akkor már rendesen, és született anya nélkül is. Kicsit gúnyosnak tűnhet, de ezt a logikát követve Isten odavarázsolhatta volna Betlehembe, mint a Terminátort, készen.


<< Az ondósejtben örökítőanyag van, abban pedig információ, ami nem anyagi mennyiség, hanem szellemi. Ha a fizikai világ alapját keresnénk, akkor is szellemi területre kellene eljutnunk. >>


Pontosan. A dolog fizikai (technikai) részét nyugodtan tekinthetjük irrelevánsnak, -- a lényeg, hogy Jézus Isten sugallatára és akaratából született.


És mondom, tekintettel arra hogy itt ez tul.kép. off, az a zanzásított rövid verzió. A hosszabbik verzióhoz órákon át kellene magyaráznom, hogy Isten hogyan is készítette elő Jézus megfogantatását, megszületését, és miért éppen úgy. A szükséges magyarázat nélkül viszont csak összezavarna, ha itt leírnám.

2014. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szeressük egymást ***** válasza:
Köszönöm. Remélem nem tűnt kekeckedésnek, csak én ebben is fundi vagyok. :-)
2014. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
á, dehogy, mindenki csodálkozik és megkérdezi, aki még nem hallotta a hosszú verziót is.
2014. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

5. (09:30) kommentelő: Nem vagyok tudatlan. Egyszerűen az emberek képtelenek elfogadni, hogy a világunkon kívül ezer olyan dolog van amit nem érthetünk meg, emberi aggyal fel nem foghatjuk. Így hát istent, hogy a fenébe tudnánk felfogni, aki mindenek felett áll? Véleményem szerint:


Vagy létezik egy istennek nevezhető valami ami készítette a mindenséget, de akkor az számunkra teljes mértékben érthetetlen. Gondolod isten részt vesz a napjainkban? Ilyen hülyeséget hinni badarság, Isten nem vesz részt senki életében. Képtelenek vagytok elfogadni hogy ha van is valami épp ésszel fel nem éritek azt :)

2014. ápr. 9. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!