Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy uralkodhat a Sátán a...

Hogy uralkodhat a Sátán a Földön, ha Isten mindenható?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 00:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
49%

A Földön a Nyuszika uralkodik és én elkötelezett híve vagyok.

Ellenlábas a Róka, meg a Farkas, de majd végítéletet tartunk, aztán megjárják a bűnözők...

Beszállsz?

:)

2013. júl. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
100%
2013. júl. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
4%

Olvasd el a Teremtés c. könyvet: jezusatyank.hu/zip/lorber_a_teremtes.zip


Eszerint Satana Isten első teremtménye, akit azért teremtett, hogy az ő egyenrangú (női) társa legyen. Azonban a teremtéshez akaratát erősebben kellett használnia, mint más tulajdonságait, így a teremtményben bizonyos isteni tulajdonságok túlsúlyba, mások kisebbségbe kerültek. Isten ezért magára hagyta őt, hogy ő is egyensúlyozza ki tulajdonságait, ahogyan azt korábban ő is tette. Satanának azonban ez nem sikerült. Még nem olvastam végig, de valami olyanról van szó, hogy még mindig csak terelgetni akarja abba az irányba, hogy istenné váljon, és nem akarja megsemmisíteni.

2013. júl. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 poet1 ***** válasza:
az evangéliumban áll, hogy Jézus megkísértésekor a sátán azt mondta neki: ha leborulva imádsz engem, mindez a dicsőség a tied ledz mert nekem adatott és annak adom akinek akarom. Ez az eredeti szöveget nem adja vissza pontosan mert itt az szerepel igazából, h áTJáTSZOTTáK nekem a hatalmat. Mózes első könyve leírja, h Isten az embert teremtette a föld urává, de az ember a bűnbeesés miatt elvesztette ezt a jogot mert a sátánnak hittek aki ezek után jogot formált a világ uralmára. ezért is hivja őt Jézus az evilág istenének. Isten számonkérte az embert döntése miatt, de nem változtatta meg a körülményeket, mert a döntés, h mit kezdünk a Tőle kapott áldással, a mi felelősségünk. A föld ugyanugy Istené erről beszél az 50. zsoltár, de az uralkodás joga egy ideig még a sátáné. a föld helyreállítása Jézus áldozatával láthatatlan szinten már megvalósult, de akkor lesz látható amikor ismét eljön hogy végleg megítélje az emberiséget. ez a Jelenések könyvének végén van
2013. júl. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
64%

Egy mindenható istenség, aki alőtt nyitott könyv a múlt és a jövő, hogyan csinálhat egy olyan teremtényt, aki bűnbe esik?


Sőt, nem is egyet, hanem kapásból többet. Elvégre, ha isten látja a jövőt (mégpedig elvileg látja) akkor az emberi faj megalkotásának a pillanatában is tudnia kellett volna, hogy bűnbe fognak esni. Ergo, ezek után amikor mégis megtörtént, különös kegyetlenség büntetni érte. Ergo, a mindenható, jóságos isten már a teremtés pillanatában tudta, hogy milyen büntetéssel fogja sújtani az embereket.


Éljenek a mindenhatók, nemde? :D

2013. júl. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
6%

Ha így lenne akkor már leve nem lenne szabad akarat, és eleve elrendelés alá esnének az emberek, és minden élő, legyen az ember, vagy angyal.


Isten nem használja az előre látás képességét minden esetben, mert így megelőlegezi a bizalmat az embereknek, angyaloknak, hát ha maguktól is hűségesek maradnak.


Katy Weaver

2013. júl. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
41%

Ha mindenható, akkor bizony nem is jóságos és nem is igazságos.

Akkor pedig miért ne engedhetné itt a sátánt uralkodni?

2013. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
62%
Még jobb kérdés: Hogy uralkodhat a Sátán a Földön, ha nem is létezik?
2013. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
41%

A Biblia itt arra utal, hogy a Sátán az embereken uralkodik. Ha az embernek szabad akarata van, akkor annak szolgál akinek akar, ennek nincs köze a mindenhatósághoz.

Isten mindenhatósága egy képesség, az nem egyenlő azzal, hogy mindig gyakorolja ezt a képességét. Ha van az embernek szabad akarata, akkor az nyilvánvalóan azért van, mert Isten nem gyakorolja vele szemben a mindenhatóságát, legalábbis egy darabig, mert a bibliai sztori végén ez az állapot megváltozik.

2013. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok!


A kérdés jó, és már sok korábbi kérdési ezt feszegette.


Előre tudom, hogy hozzászólásom nem fog semmit sem elérni a hívő embereknél (mint ahogyan a korábbiak sem), de azért ismét megpróbálom helyre tenni a dolgokat.


A Sátánról: KIZÁRÓLAG a hívő emberek tudatában létező lény (akárcsak Isten). Ezen kívüli, (tényleges) létezésére SEMMIFÉLE BIZONYÍTÉKUNK SINCSEN! - ezt csak azért írtam le, mert itt sokan tényként kezelik létezését.


A Sátán a perzsa zoroaszter vallásból (Ahrimán, a gonosz istenség, aki Ormuzd, a jó isten ellensége) került a judaizmusba, majd onnan a kereszténységbe.

Ha Isten létezik és ő teremtette a Sátánt, akkor minden, a sátán által elkövetett bűnért közvetetten Ő is felelős, hiszen mindentudásával tudnia kellett előre, hogy kit szabadít a világra, ezért meg sem kellett volna teremtenie, ha valóban jóságos és mindenható Isten.


Katy!


Hol van az leírva a Bibliában, hogy Jehova nem használta az előrelátás képességét, amikor megteremtette a Sátánt? Tudtommal sehol. Ez is csak egy, az "Őrtorony" kitalációi, hazugsági közül.


A másik mese, amivel jönni szoktál az az alku Jehova és a Sátán között, miszerint a Sátánnak "bizonyítani kell", hogy az emberiséget el tudja fordítani Istentől, ezért hagyja minden gonoszkodását Jehova. Egyrészt ezt sem tudom, hogy hol van leírva a Bibliában, mert tudtommal csak Jóbot adta át Isten a Sátán gonoszságainak (Ádámot és Évát "csak" kiszolgáltatta neki.) Egyébként miért kellett volna Jób sanyargatására külön engedélyt kérnie a Sátánnak, ha Jehova már neki adta volna az egész emberiséget?. Másrészt kinek és mit is kéne bizonyítania a Sátánnak? Jehovának mit? Hiszen Ő mindent tud, neki nincs ellenfele. Az emberiségnek? Hiszen ők nem tudnak semmit, csak szenvednek és meghalnak. Saját magának?-és ezt hagyná a Jóisten?


Te kiszolgáltatnád a gyermekeidet egy pedofil szatírnak, csak hogy az bebizonyíthassa, hogy azok jobban szeretik őt, mint téged? Képes lennél végignézni ahogy azok jajgatnak és szenvednek, csak hogy a pedofil szatír "bizonyíthasson"? És ezek után még elvárnád a gyermekeidtől, hogy jó szülőnek tartsanak téged? Milyen szülő lehet az ilyen? Csakis egy velejéig romlott őrölt.


Egyébként, ha Jehova így cselekedett mindkét esetben, akkor egyrészt nem bölcs és jó, hanem ostoba és gonosz, másrészt FOGLALKOZÁSKÖRÉBEN TÖBBSZÖRÖSEN ELKÖVETETT SÚLYOS, GONDATLAN VESZÉLYEZTETÉS MINŐSÍTETT(!) BŰNTETTÉT KÖVETTE EL AZ EMBERISÉG ELLEN!


(Büntető Törvénykönyv 171.§: Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el.

Minősített esetek: maradandó fogyatékosság, súlyos egészségromlás, tömegszerencsétlenség; halál; kettőnél több ember halála, halálos tömegszerencsétlenség. Tömegszerencsétlenség, ha egy személy súlyos testi sértést, további személyek könnyű testi sértést szenvednek. Halálos tömegszerencsétlenség, ha egy személy meghal, további személyek pedig megsérülnek.)


Márpedig a Jóisten "foglalkozása" az lenne, hogy önmagához méltó világot teremtsen és tartson fenn. Márpedig egy mindenható, jóságos és bölcs Isten által teremtett világ nem ilyen lenne mint ez! Nem lenne ennyi meg nem érdemelt emberi és állati szenvedés, fájdalom, hitetlenség és ennyi különféle vallás, szentírás. - Aki ezt nem képes belátni, azzal tényleg nem tudok mit kezdeni.



Akaratszabadság: Az emberi tudat illúziója. NINCS SZABAD AKARATUNK(!), MEGHATÁROZOTT AKARATUNK VAN. Hogy mi határozza meg az akaratunkat? Velünk született képességeink, hajlamaink, vérmérsékletünk. Szocializációnk során tanult viselkedés és értékminták, a társadalom, amibe beleszülettünk, az életünk során minket ért ingerek, hatások, eszmék, tapasztalatok, amik döntő hatást gyakorolnak vágyainkra, céljainkra, képességeinkre, és így DÖNTŐEN BEFOLYÁSOLJÁK, HOGY EGY ADOTT SZITUÁCIÓBAN HOGYAN DÖNTÜNK, HOGYAN VISELKEDÜNK, MIT VÁLASZTUNK! (pl. hívők leszünk-e, vagy hitetlenek, és ha hívők, akkor keresztények, muszlimok, hinduk, buddhisták, taoisták stb..).


De még ha lenne is szabad akarata az embernek, akkor én -ilyen feltételek között- nem kérnék belőle! Inkább lennék "robot", vagy egy fa, mint, hogy Isten végzetes ajándékával itt a földön (max. 80-90 évig, jól-rosszul) élve, halálom után örök szenvedés legyen a jussom. Én nem akarok ebben a "játékban" részt venni, de erről tudtommal senki sem kérdezett meg - hol itt a szabad döntés lehetősége?. Isten "elbújik" (hiszen, hol van?), és ha "szabad akaratoddal" nem találod meg az életed során (vagy éppen rossz vallásra, Istenre teszel), akkor nem az jön, hogy akkor most én bújok el és te találj meg, hanem VESZTETTÉL, MÉSZ AZ ÖRÖK KÁRHOZATBA! - Ennyit a szabad akaratról és Isten jóságáról.


Kedves hívők! Értsétek már meg, ha Isten mindenható és mindent ő teremtett (a Sátánt a gonoszságával, az embert a maga "szabad akaratával", hajlamaival, a Földet, a természeti katasztrófáival, a világmindenséget stb...), AKKOR MINDENÉRT (több-kevesebb) FELELŐSSÉG TERHELI!!!!! és ezt sehogy sem lehet tisztára mosni sem a Sátánnal, sem a "szabad akarattal", sem semmivel.


Vagy mindenható teremtő, és akkor minden jóért és rosszért felel, vagy nem, de akkor nem Isten. Ha minden jót neki köszöntök meg, akkor minden rosszat is köszönjetek neki.


Nem különösebben kedvelem Nietzsche-filozófiáját, de ez a mondása tényleg helytálló:

"A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik. "


Ui: Tisztában vagyok vele, hogy amit leírtam, az falra hányt borsó, és továbbra is jönnek majd a szokásos; Sátán, szabad akarat, stb..., Istent minden felelősség alól felmenteni kívánó álérvek a hívőktől. De nem tudok haragudni ezért, mert tudom, hogy az embereknek szükségük van a Jóisten illúziójára, ebben az "Istentelen" világban.

2013. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!