Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem sorsszerű, hogy az emberi...

Nem sorsszerű, hogy az emberi és állati csontok olyan anyagból vannak, hogy nem porlad el és így az utókor embere az ásatások során kutatni tudja a múltját?

Figyelt kérdés
Vagy pedig ha Isten teremtett minket, akkor volt valami terve azzal, hogy hagyta, hogy megismerjük a múltunkat?

2014. ápr. 7. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én abban hiszek, hogy Isten maga az ősrobbanás volt, a teremtő, a teremtő érő, a teremtés egyenlő az ősrobbanással és ezekután minden ment a maga rendjében ( evolúció ).

Ilyen vallás nincs és nem is létezett. Ezt egy vallás sem fogadja el, de én ebben a sorsszerűségben ( Isten által kirendelt út, kanyarokkal, amit ő megenged, hogy jó vagy rossz útra térjünk ).

Ha kíváncsi vagy erre, akkor írj privátba, ha nem, nem untatlak.

2014. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én is ebben hiszek, amit te is leírtál, hogy Isten teremtette az evolúciót is.

Mert akkor mivel magyaráznánk az őslények, meg az ősember csontjait... Tehát evolúciónak biztosan kellett lennie. És én Istenben is hiszek, úgyhogy muszáj a kettőt összeegyeztetni :)

Köszi a választ!

2014. ápr. 7. 23:07
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a funkciója miatt van olyan anyagból, nem azért, hogy kiáshassuk.

Ettől függetlenül persze érdekes ezeknek a kutatása. Viszont elég nehéz lehet az ember evolúciójában és abban az Istenben is hinni, aki a képére és hasonlatosságára teremtette az embert a föld porából. Ha Jézus valóban Isten Fia, akkor tudnia kellett az igazságot az ember eredetéről, hiszen az evangéliumokból jól láthatóan mind a múltat, mind a jövőt kiválóan ismerte. Mégis azt látjuk, hogy hitelesítette az ember teremtésének és bűnbeesésének Mózes által leírt történetét (Máté 19. rész). Jézus sokszor hivatkozott az Írásokra, mindig azért, hogy önmagát ill. a mondandóját hitelesítse vele. Mivel Isten Fiaként jelen volt az emberiség történetének minden mozzanatában, ezért logikus, hogy amikor hivatkozik a teremtéstörténetre, az az ő szájából annyit jelent, hogy az a történet igaz.

Tehát ha azt mondjuk, hogy a teremtéstörténet nem igaz, akkor hazuggá tesszük őt. Ezt én még akkor sem tenném, ha az ember evolúciójára vonatkozó tudományos ismeretünk egy hiánytalan, koherens rendszert alkotna. A valóság ezzel szemben az, hogy egy csomó lyuk van a sztoriban, és egymással vitázó elméletek.


Persze ez mindig is vita tárgya lesz, de amikor a Megváltó visszatér és akár a csontokból, akár ha már nincsenek meg, anélkül feltámasztja a holtakat, akkor hiábavalóvá válik minden ilyen vita.

2014. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó és értelmes hozzászólás volt. Részemről én le is zárom a kérdésemet.
2014. ápr. 8. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:
hát igen, a kémia kemény dolog...
2014. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!