Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Miért...

Kedves Jehova Tanúi! Miért van az, hogy, bár minden vallást ésszerűnek tartotok elhagyni miattatok, de amikor valaki később úgy gondolja, hogy lelép tőletek, az nem teheti azt meg emberi módon, mivel még köszönni sem szabad nekik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy ostoba szokás.

Bár szerintem nem mindegy, hogy ki miért megy el.

Mert vannak akik nagyobb büntetést is érdemelnének annál, minthogy pár tanú nem köszön nekik.

2013. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezt nem tartom igazságosnak, mivel azokkal, akikkel tanulmányoznak a tanúk, arra buzdítják, hogy vizsgálja meg a vallását a Biblia fényében, viszont nem beszélnek arról, hogy ezt később is meg teheti, ha már belép az egyházukba.

Senkinek nem közlik azt, hogy ha később szeretne kilépni, azt nem teheti meg csak úgy, ha őt egy senkinek tekintik majd a testvérei, hittársai, esetleges barátai, mivel nem ért mindennel egyet, ahogyan az ismerete bővül a szervezet tanításaival kapcsolatban. Nem ismerek egyetlen világi, vagy vallási szervezetet sem, aki ennyire megaláznák azokat, akik tisztességesen kívánnak távozni köreikből.

Természetesen, ha valaki durván megszegi a szervezet törvényeit és szégyent hozna rájuk, azt megérteném, de csupán azért, mert valaki nem tud minden emberi tanítással azonosulni és békében szeretné elhagyni a szervezetüket, miért kell ilyen durván a tagokat is gyűlöletre, természetes emberi normákat eltaposva, embertelen bánásmódra ösztönözni úgy, hogy aki ezt nem veszi komolyan, az maga is hasonló száműzetésben részesül!

Ez egy szeretet nélküli, fanatikus, szektás elrendezés, ami ahhoz vezet, hogy a családokat is szét szakítja, ha kell, amit Isten egybe szerkesztett!

Borzasztó fanatikus szekta az ilyen, aki uralkodni akar mások érzésein is és semmi nem szent számukra!

2013. jún. 14. 21:40
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

egy újabb hazugság.


A biblia Tanulmányozás alkalmával, teljes értékű oktatást kap mindenki,

Én velem is megtanították annak idején a Pál által idézett verset ami a kiközösítésről szól.

ezért van hogy jól vizsgáljon meg mindent mielőtt megkeresztelkedik,

A keresztelkedés után amikor többször azt válaszolta, hogy érti és elfogadja a biblia alap elveit, utána elmegy panaszra, pedig tudta jól mit vállal.

ez nagyon csúnya dolog.

2013. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Molnár Sándorné ***** válasza:
23%

T.Kérdező!

Meg kell cáfojalak. Ez megint egy hamis állitás.

Bárki aki el akarja hagyni a szervezetet, megteheti, senkit nem tartanak erőszakkal vissza. Vannak akik egyszerüen csak elmaradnak. Az ilyen egyénekkel ha találkozunk, természetesen beszélgethetünk. A teljes elzárkózás azokra vonatkozik, akiket kiközösitettek.

De a kiközösités sem ok nélkül történik. Csak olyanok kerülnek ilyen helyzetbe, akik nem bánják meg az elkövetett bünt.

Tehát aki el akar menni, nyugodtan megteheti. Isten azokat szereti, akik "önként, és tiszta szivvel" szolgálják Őt.

A Korintus I. 5:11 verse ezt irja: "Most azért azt irom néktek, hogy ne társalkodjatok azzal, ha valaki atyafi létére parázna, vagy csaló, vagy bálványimádó, vagy részeges, vagy szidalmazó. Az ilyennel még együtt se egyetek."

De még visszatérnék a család kérdésére is.

Ha a családtagok között vannak, akik nyomást gyakorolnak a hivő félre, - le akarják beszélni -, akkor természetesen beáll a családtagok között a nézeteltérés. De vajon mit mondott Jézus erre a problémára - mert akkor is igy volt az Ő idejében -. Nem volt ismeretlen fogalom. Tehát a Máté 10:35-37-ig terjedő versében Jézus ezt mondta: "Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt: És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe. Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó énhozzám. És aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó énhozzám."

Itt világos választ kapunk erre a problémára. Ha választani kell Isten és a család között, mindig első helyen áll Isten. Tehát ha a családtagok ellenségesek velünk amiatt, hogy a hitünket akarjuk gyakorolni, akkor inkább Isten szolgálatát válasszuk, mint a családtagjainkat. Természetesen szeretjük őket továbbra is, de figyelmen kivül hagyjuk az ő ellenséges magatartásukat, és nem hagyjuk magunkat eltántoritani.

Tudom nehéz ezt megérteni azoknak, akik nincsenek hitben. Vagy ha benne is vannak, csak addig, amig "nekik kényelmes, nem jelent kötelezettséget". Mert a "keresztényiség" az nem arról szól, hogy szóban kijelentem, hogy én "hiszek, és keresztény vagyok", hanem cselekedetekben nyilvánul meg. A keresztényiség az egy életut. A mindennapjainkat ugy kell éljük, hogy az megfeleljen Isten követelményeinek.

Csak ennyit akartam hozzátenni a többi válaszhoz. Üdvözlettel: Judit"

2013. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A tanulmányozás alkalmával ugyan beszélnek a kiközösítésről, amit a megrögzött bűnt gyakorlókon léptetnek életbe, de abba bele sem gondol még egy ártatlen érdeklődő, hogy vele ilyen előfordulhat, miszerint ő kitartóan bűnös lesz.

Meg kell cáfoljam azt, hogy el lehet hagyni a szervezetet büntetlenül. Aki csak elmarad, az jogilag teljesen más, mint az, akit nem a bűnös életvitele alapján kiközösítenek, hanem egyszerűen elkülönül, mert nem tud egyetérteni a vezető testület hamis tanításaival. Aki tehát nem csak hanyagolja a gyülekezetet, vagyis elmarad, hanem szeretne tisztességesen távozni a szervezetből, mivel nem ért egyet a tanításokkal, azt ugyan úgy kezelik, mint egy kiközösítettet, nem fognak vele beszélni, nem köszönnek neki, lenézik, megalázzák! Érthető vagyok?

Nem kell védeni ezt a család romboló, barátokat szétválasztó destruktív szektát. A családokat szétszakítják azzal, hogy, nem beszélhetnek az elkülönült, vagy kiközösített gyerekeikkel, szüleikkel, aminek semmi Bibliai alapja sincs. Én is egyet értek azzal, hogy egy olyan ember ne legyen tagja egy tiszta keresztény gyülekezetnek, aki bűnös életet él és rombolja a gyülekezetet, de azért, mert valaki nem ért egyet egy vallási tanítással és más vallással vesz fel kapcsolatot, azért miért kell valakit hitehagyottnak, bűnösnek tekinteni? Az ember marad Istenben hívő, keresztény, tehát nem hitehagyott csupán más formában akarja gyakorolni a hitét, de a szekta komolyan büntet.

2013. jún. 15. 19:02
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Na de kérlek?

Mi az hogy más formában gyakorolja a hitét.


Hány formában kellene az Isten imádatot, gyakorolni?

Nem egyféle képen kellene,

Ha valami nem tetszik nekem akkor keresek másikat?

Nem az emberhez kell az imádatot igazítani, hanem az Istenhez


Na ezért nincs szervezettség sehol azok között, ahol állítólag Istent imádják.

Sőt békétlenség, szakadások, "háborúk" vannak

Nem érdekes, hogy nincs béke a "vallásos" emberek között?

Akiket állítólag Jézus vezet?

Katy Weaver

2013. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem Katy, éppen ez az. Nem kellene, h alaptétel legyen semelyik vallásban sem, h I.tent csak egyféleképpen lehet imádni, és az (minő meglepetés) az ÉN módszerem. I.ten nem hülye, pontosan látja, ki milyen életet él, és az alapján ítél, ha eljön az ideje. Őszintén hiszem, h I.ten imádata a cselekedeteinkben rejlik, nem a vallásunkban, vagy annak hiányában (igen, véleményem szerint egy ateista is képes I.ten imádatára, azáltal, ha Neki tetsző életet él, még ha ő maga ezzel nincs is tisztában).

Ami pedig a vallások közötti harcot és gyűlölködést illeti, ez szerény véleményem szerint pontosan abból ered, h a többség (vallástól függetlenül) nem tud elszakadni a fentebb tárgyalt nézettől, miszerint "csakis az én utam a megfelelő minden ember számára". Ez egy felettébb emberi tulajdonság, ami kisebb-nagyobb mértékben mindannyiunkban benne van, és valószínűleg teljesen sohasem fogjuk tudni levetkőzni, de attól még törekednünk kellene rá.


Egy vallásos zsidó férfi...

2013. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Uhh, és milyen igazad van...

Te lettél most az egyik kedvenc zsidóm :D

Köszi szépen a hozzászólást!

2013. jún. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy valaki más formában szeretné gyakorolni a hitét?

Egyszerűen azt jelenti, hogy egy Jehova tanú, aki tényleg őszintén szereti az Istent, szorgalmasan tanulmányozza a Bibliát és rájön arra, hogy sok olyan tanítás van a szervezetében, ami nem a Biblia gondolatait tartalmazza, hanem az általuk bálványoztatott vezető testülettől, ezért el szeretne békében válni az őrtorony szervezettől és más formában, azaz abban a formában szeretné Istent szolgálni, ahogyan azt kell! Ez elkülönülés, amit szankciók nélkül nem tehet meg senki!!! Elfordulnak tőle, nem köszönnek neki, nem állnak vele többé szóba, úgy tekintenek rá, mint egy megátalkodott bűnösre, azért, mert nem ért mindenben egyet emberi vezetők farizeuskodó tanításaival és ezért hitehagyottnak bélyegzik meg, aki veszélyes és kerülendő!

Ezért nem lehet méltósággal és emberi módon távozni ebből a rabszolga irányította szervezetből!

2013. jún. 16. 09:35
 10/12 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Izraelita Barátom.

Meglepett ezen hozzá szólásod,


Ugyan is ha valakik, akkor neked tudnod kellene az írások szerint, hogy Isten soha nem tűrte meg a megosztottságot, és egységbe szerkesztve vezette az akkori népét, tiltotta a más "Vallásokhoz" tartozókkal való közelebbi kapcsolatot, mert ez az igazán veszélyes, csak egy Példa Zimri esete, vagy Dina esete,Stb de szerintem neked nem ismeretlenek ezek.(Illés esete, Jeremiás)


Gondolod, hogy a Teremtő aki a rend Istene zűrzavart kedveli,

Egybe szerkeszt mindenkit, és egyféle imádatot kér, mint mindig, Sehol nem írja a szent írás, sem a Héber, sem a görög iratokban, hogy innen onnan mindenkit elfogadott volna, hanem egységben kellett szolgálni Isten akarata szerint.

De Te tudod, jogod van másként értelmezni.


A vállvetve szó azt jelenti, szorosan egymás mellett, egységben.

(Sofóniás 3:9) 9 Akkor tisztává változtatom a népek nyelvét, hogy mindannyian segítségül hívják Jehova nevét, hogy vállvetve szolgálják őt.«


Katy Weaver

2013. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!