Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz a Sátán azokkal,...

Mit tesz a Sátán azokkal, akik a Pokolra jutnak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 21:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Kedves Katy !

"Tüzes pokol nem létezik, és Isten nem is engedélyezne ilyet Sátánnak a legfőbb ellenségének "


Honnan gondolod hogy nem engedélyezné?


Folyamatos harcban vagyunk itt a földön a gonosszal.Isten még itt tud nekünk segíteni és itt kell kérnünk és hinnünk benne.Isten valóságos itt van és mindent tud.Miért gondolod hogy csak a föld létezik és a menny?Jézus figyelmeztet több alkalommal hogy a pokol létezik.Ezek az emberek akik hirdetik az evangéliumot és Jézus üzenetét Igazat mondanak!Maga Jézus kérte meg őket erre!A Szentlélek káromlása bűn és a legnagyobb ami Isten ellen szól.Tudni kell hogy Isten beszédei és üzenetei amelyek erre a világra jutnak Szent és Igaz.Aki Jézus üzenetét hirdeti ,meggondolja mivel játszik.Én hiszem hogy Isten nem hiába küldi őket....

2014. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus és Péter ez önöknek is szól!(11/)


A pokol létezik !

2014. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Sajnálom, hogy nem értetted meg amit Péter írt, és amivel mindenki aki ismeri a biblia szavait, egyetért.

maga Jób is egyszer azt kérte Istentől, hogy rejtse el Őt pokolba.S majd emlékezzen meg róla ha a feltámadás ideje eljön.

Ha egy ilyen gyötrelmes rossz hely lenne akkor gondolod hogy Jób kért volna ilyet? Egyébként is ahogy Péter írta, a Seol, és a hádesz szavak az ember sírgödrét jelenti ahova eltemetik, a magyarban a pokol szó nagyon rossz kifejezés, mert rossz értelmezést adtak neki.


azon kívül a tűz a bibliában az örök megsemmisülést jelenti vagy is nincs tovább.

Maga Isten is elítélte azokat akik a tűzön át vitték a fiaikat, vagy áldozatokat mutattak be embereken.Ilyet soha ne gondolt,


a zsidók nagyon jól tudják, hogy a Gyehenna tüze egy jelképes értelmű szó, mert a Hinnom völgye volt ahova a városon kívül öntötték a szemetet és folyamatosan kénnel táplálták, hogy égjen, és oda dobták azoknak a holt testét is akik méltatlanok voltak a tisztességes temetésre.


s ezt használta fel Jézus szemléltetés kép, más szóval feltámadás reménysége nélküli halál, a nem létezés állapota

2014. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

MIT HISZNEK SOKAN? „Azok lelkei, akik halálos bűn állapotában halnak meg, a halál után azonnal a kárhozatba jutnak, ahol a kárhozat büntetéseit szenvedik, »az örök tüzet«” (A Katolikus Egyház Katekizmusa). Némelyik vallási vezető szerint a pokol az Istentől való teljes elszigeteltség állapota.

MI AZ IGAZSÁG A BIBLIA SZERINT? „Amely lélek vétkezik, az hal meg” (Ezékiel 18:4). „A halottak semmit sem tudnak” (Prédikátor 9:5). Ha a lélek meghal, és nem tud semmiről, hogyan szenvedhetne örök tűzben, vagy hogyan érezhetne fájdalmat az Istentől való örök elszigeteltség miatt?

A Bibliában a gyakran pokolnak fordított héber és görög szavak valójában a sírra utalnak, ahol a halottak nyugszanak. Például egy Jézusról szóló próféciát így idéztek: „nem hagyod az én lelkemet a sírban [„pokolban”, Káldi-fordítás, 1865]” (Cselekedetek 2:27, Károli-fordítás). Nyilvánvaló, hogy Jézus nem egy olyan helyen volt, ahol kínozták, vagy ahol nem élvezhette Isten közelségét. Ő a sírban nyugodott.

MIÉRT FONTOS EZT TUDNI? A kegyetlenség nem teszi vonzóvá számunkra Istent, inkább taszít. „Már kicsi koromtól beszéltek nekem a pokolról – meséli Rocío, aki Mexikóban él. – Annyira rettegtem Istentől, hogy el sem tudtam képzelni, hogy van bármilyen jó tulajdonsága is. Úgy gondoltam rá, mint aki dühös és türelmetlen.”

A Biblia egyértelmű kijelentései Isten ítéleteiről és a halottak állapotáról teljesen megváltoztatták Rocío Istenről alkotott képét. „Nagy kő esett le a szívemről – mondja. – Kezdtem hinni abban, hogy Isten a legjobbat akarja nekünk, szeret minket, és én is szeretni tudom őt. Olyan, mint egy apa, aki kézen fogja a gyermekeit, és igazán törődik velük” (Ézsaiás 41:13).

Sokan csak a pokoltól való félelem miatt igyekszenek vallásosan élni, de Isten nem szeretné, ha bárki azért szolgálná, mert retteg tőle. Jézus ezt mondta: „szeresd Jehovát, a te Istenedet” (Márk 12:29, 30). És ha felismerjük, hogy Isten nem bánik igazságtalanul az emberekkel, abban is bízni tudunk, hogy a jövőben is igazságosan fog ítélkezni. Mi is teljes bizalommal kijelenthetjük, amit Jób barátja, Elihu mondott: „Távol legyen az igaz Istentől, hogy gonoszul cselekedjen, és a Mindenhatótól, hogy igazságtalanul járjon el!” (Jób 34:10).

2014. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Szeressük egymást ***** válasza:
73%

"Tüzes pokol nem létezik, és Isten nem is

engedélyezne ilyet Sátánnak a legfőbb ellenségének "


A szektások szerint ez csak egy példázat egy nem létező helyről, és egy igazságtalanul büntető Istenről, pedig a Biblia beszél a pokolról:


Luk 16:23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak keblében.

Luk 16:24 És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.


A szektások szerint Jézus halálalvásban öntudatlanul feküdt a sírban három napig, pedig a Biblia beszél a halál kínjáról:


Apcs 2:24 Kit az Isten feltámasztott, a halál fájdalmait(éles kín) megoldván; mivelhogy lehetetlen volt neki attól fogvatartatnia.


A halálnak adta át az embert Isten a bűne miatt. A halál pedig készségesen gyötri az embereket a föld alatt a pokolban.

2014. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát a mesében él, hogy a rosszakat a tüzes pokolban a Sátán az ördög kínozza.


A Biblia ilyet nem ír.


De az elöttem írók már megfeleltek e kérdésre, azt is mit jelent az a héber szó, amiböl a magyar nyelv a pokol kifejezést írja. Érdekes megfigyelni, hogy hogy ezt a héber kifejezést "seol" úgy is írják mint gödör, sír....


Katy

2014. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 KZitus ***** válasza:
0%

Még annyit szeretnék szólni a témához, hogy a Biblia azt írja Istenról, hogy "„Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent, mert az Isten szeretet” (1JÁNOS 4:8).


Elképzelhetetlen a szeretet Istenéről, hogy néhány évnyi bűnös élet után a halálban örökké kínozná az embeereket! Ez összeegyeztethetetlen a Isten személyiségével. Kár káromolni őt ilyen vádakkal. Fájó :(

2014. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Még egyszer megismételném.A Pokol létezik.Mint ahogy a Mennyek Országa is.Isten pedig lehet haragos a gonoszságra ,mint ahogy Noé idejében is elenyésztek a bűnösök.A Pokol eredetileg az Ördögnek és angyalainak lett fenntartva ,de a bűnök oly mértékben elhatalmasodtak hogy az ember magához vonzotta a gonoszt .Így aki megtagadja Jézust az a Pokolra kerül.A megtérés és a megbocsájtás ideje van ,mindenkinek aki vétkezik bűnbánatot kell gyakorolnia.Jézus már akkor is megmondta:"Térjetek meg, mert elközelített a mennyek országa!" (Máté 3:2)


Miért kellene megtérnünk ha mindenképp a mennybe jutunk?Ez nem lehetséges ha még itt a földön nem térünk meg bűneinkből.

“Aki tehát vallást tesz rólam az emberek előtt, arról majd én is vallást teszek mennyei Atyám előtt, aki pedig megtagad engem az emberek előtt, azt majd én is megtagadom mennyei Atyám előtt.”


Jézus eljön majd és elviszi magával a választottakat ,és azok akik megtagadták és bűnös életet éltek itt maradnak bűneikben.


"Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem.

2.

Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.

3.

És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek."

2014. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Semmit.egyetlen dolog fog történni,az,hogy mindaddig szenvedni fog az illető a saját butaságától,amíg be nem látja,hogy tévesen azonosult vele.
2014. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
40%

De bizony, hogy létezik a pokol!

A jehovások által kiforgatott magyarázatainak cáfolatai:


[link]

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. ápr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!