Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kéne majd tennem hogy ne...

Hogy kéne majd tennem hogy ne legyek túl bántó de nyomatékosnak is hasson?

Figyelt kérdés
szüleim református vallásúak, de nem vagyunk templomba járóak (édesapám megy el egy évben 2x kb.) én is úgy lettem megkeresztelve. idén töltöm a 24et és úgy érzem már egy ideje nem szeretnék egyetlen keresztény felekezethez sem tartozni van egy saját elképzelésem ami annyiban egyezik talán hoyg volt egy teremtő erő. ezért én ki is hagytam pl. a konfirmációt, nem látogatom az egyházközösséet sem. minden évben járnak szedni egyházadó néven a hozzájárulást, hiába törölték már el pár éve kötelező jelleggel. szüleim talán régi időkre visszavezetve talán megszokásból mai napig befizetik nem is traktálom őket ezzel, de hiába mondom helyettem is befizetik az évi 2 ezer ft-ot azthiszem. hiába kértem hogy ne. rá is tudom, jövőre 60 évesek, még egy más nemzedékhez tartoznak. kijelentettem hogy én nem fogom. és belegondoltam ha haláluk után is jönnek majd szedni hogy fogom én ezt tudatosítani és nyomatékosítani hogy nem szeretnék az egyházközösséghez tartozni és nem fizetek semmit..lehet sokaknak túl nagy szálka lesz ez mások szemében itt (mert élőben nem zavarna) de tartok is a szituációtól mert nyilván nem lesz egy kellemes majd ha eljön viszont én így gondolom és a mai világban úgy érzem mindenkinek el kell fogadnia a másik döntését
2014. ápr. 9. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az ő lelküket ez megnyugtatja nem érdemes lebeszélni őket a fizetésről. Azt el lehet mondani hogy te ezzel nem értesz egyet és teljesen másban hiszel, de az ő hitük szerint lehet úgy gondolják hogy ezzel érted tesznek valami fontosat. Én nem bántanám meg a szeretteimet ilyen dolog miatt. Az persze már más kérdés lenne ha azt várnák tőled hogy rendszeresen járj a felekezetbe.
2014. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez nem is probléma rájuk már ráhagytam ezt (bár nem tetszik hogy így is pénzt vesz ki a zsebükből minden évben az egyház holott igazán nem aktívak benne) de ha ezt érzik megszokottnak rájukhagyom csak ez az elvárás felém nem tetszik, remélem majd nem csinál bárki is problémát belőle és belátja egyhamar a pénzbeszedő emberke is aki évente járja az utcákat
2014. ápr. 9. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Te most kajak azon agyalsz, hogy ha a szüleid meghalnak (akik még 60 évesek sincsenek), akkor hogyan úszd meg a legkényelmesebben azt az évi 2000-et?
2014. ápr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!