Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten teljes volt, és többet...

Isten teljes volt, és többet akart? Lehet, hogy innen (is) ered a bűn?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy önmagában hiánytalan, mindent tud, ő maga a teljesség. Nem lehet, hogy akkor volt először "gond", amikor csinált magának egyet? Úgy értem megteremtette az Elsőszülöttet, és róla gondoskodni (a szótő "gond" ugye) kellett, már nem csak a tökéletesség lehetőségét hordta magában, már bárhogyan is lehetett volna, talán volt is sok macera, míg olyan valaki lett belőle, aki rohan önmagát áldozatként bemutatni egy nagyon kerek és komplex módon jó következményláncokat elindító történetben.


Csak egy gondolat... Nem annyira az érdekel, hogy ki tud hosszabb cáfolatot írni egy egyszerű felvetésre, amit a közzétevője simán csak érdekesnek, továbbgondolásra érdemesnek tart, és ezért tárja elétek... Azt is röviden! :)


És ne értse senki félre, nem vádolom Istent azzal, hogy ő találta fel a bűnt, vagy ő készítette el a hozzá vezető utat! Csak amikor felvillant előttem az összefüggés, megérintett az a határtalan szomorúság, ami mind a magányos Istenben, mind a teremtő Istenben ott sajog, bármi is lesz. Csak egy gondolat volt...


2014. ápr. 10. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Pontosan így jött létre a rossznak a lehetősége.

Hogy már nem egy van, hanem több.

De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy meg lett teremtve a rossz vagy a gonosz.

Hanem úgy, hogy ott ahol két szabad lény van, ott konfliktus alakulhat ki, ha nem ugyanazt akarják.

És mivel nem robotokat teremtett Isten, így van lehetőség a magunk feje után menni.

Persze Isten nem egy másik Istent teremtett, mert tudta jól, hogy a hatalom nem játék.

2014. ápr. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha belegondolsz, akkor egy mindentudó, mindenható és mindenütt jelen levő istennek a mindenhatás definíciójából eredően teljes hatalma kellett, hogy legyen a dolgok felett, a mindentudáséból eredően pedig már előre ismernie kellett a következményeket. Ha nincsen semmi létező, ami a teremtésen kívül esik, akkor igenis ő a bűn teremtője is.
2014. ápr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ezt inkább úgy fogalmaznám meg, hogy lehetőséget teremtett olyan dolgok megvalósítására, amelyeknek a következménye rossz is lehet.


Természetesen jó meglátás, hogy a bűn nem magától jött létre, és nem egy olyan dolog, amin Isten ne tudna uralkodni.

De vigyázzunk azzal a kifejezéssel, hogy bűn! Mert Isten nem a bűnt teremtette meg. Hanem a szabadságodnak köszönhetően vagy képes olyan tetteket véghez vinni, amik bűnnek minősülnek. (szándéktól függően)


Például ha van egy zongorád és a tetőn szoktál játszani, ha direkt valakinek a fejére dobod, akkor ugye szándékosan öltél és ez bűn. Erről nem Isten tehet.

Vagy gondolj csak a vízre. Tegyük fel, hogy van egy kiszáradóban lévő embernél 1 liter víz. De te direkt elveszed tőle, hogy meghaljon. Istennek meg kellett volna tiltania a víz ivását? Vizet inni tán bűn?


Két dolog miatt vádolhatnád Istent. Az egyik, hogy nem avatkozik közbe vagy pedig nem azonnal ítél a bűn elkövetésekor. A másik, hogy miért van lehetőség a szenvedésre és a meghalásra.

Erről különböző vallások máshogy vélekednek.


A minden hatás sem azt foglalja magában, hogy mindent Isten művel és mindenért ő a felelős. Akkor robotok volnának. A minden hatás csak egy lehetőség.


És végül azt kérdezed, hogy Isten minek teremtette azt ami van, ha látta előre, hogy mi lesz?

Erre csak azt tudom mondani, hogy miért ne?

Miért kellene elmenekülni a tettek következményétől?

A másik dolog, hogy nem mindenkinek rothadt a lelke, így volt is értelme a művének, ami valamilyen szinten csak felfogás kérdése, hogy mennyire kellemes vagy gusztustalan.


De nem is az a legfontosabb, a lényeg, hogy ki Isten. Hanem az, hogy te ki vagy és a többiek.

Hogy mi alapján állítok bármit azon felesleges veszekedni.

Úgy sem hinnéd el, hogy éltem is meg haltam is már meg :D

Viszont ezt nem is mondom. De most mit bizonygassak?

Én nem találtam Istent bűnösnek. Ha ismernénk a helyzetet, akkor lehetne ítélkezni.

2014. ápr. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyi talán, hogy a jövő nem létezik. A sors sem. Bármit érdemeleni, csak magadért érdemelhetsz. A jövő a jelen következménye. A babát pedig nem Isten dugja a nőkbe. Nem teremt senkit direkt kárhozatra.
2014. ápr. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia


Egy kicsit földhöz ragadtál, kedves Kérdező-


Jézusról nem kell úgy "gondot" viselni, mint egy ember megszületett gyermekéről.

Teljesen más világ és más körülmények.

Ezen kívül Isten mindent tökéletesen harmonikusan teremtett és hozott létre, nincs vele gond.


Ha megfigyeled a Biblia leírja, hogy egy angyal akart többet, annál mint amivel rendelkezhet, és az embert is erre csábította.

A gond itt kezdődött, és az ember kudarca ez nem Istené.

2014. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Szótő: gond"

Ez egy emberi kifejezés, és Isten nem így gondolkodik.

A kérdés paradox, mert ha Isten teljes volt, akkor nem akarhatott többet, mert a teljességben minden benne van és nincs olyan, hogy több.

A kérdésedre a válasz szerintem az ember szabad akaratában rejtőzik.Hiszen azt kaptunk.Ha nem lenne, teljesen irányítottak lennénk és az nem a szeretet kinyilvánítása lenne Isten részéről, hanem a rajtunk lévő uralkodása.

2014. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A "teljes" szóval nem azt mondom, hogy egyszerre volt fekete és fehér, meg még az összes többi szín is, és így tovább, hanem hogy nem hiányzik semmi belőle a tökéletességhez és nincs olyan, amire ne lenne lehetősége.
2014. ápr. 11. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Van Isten és van Sátán. De milyen jellegű kapcsolat van közöttük?
2014. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!