Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás a "szabadkőműves...

KZitus kérdése:

Milyen vallás a "szabadkőműves" vallás?

Figyelt kérdés

"Jehova tanúi miben különböznek alapvetően a szabadkőművesektől?" - az imént olvastam, ezért a kérdés.

Megköszönném, ha konkrét dolgokat írna az, aki tudja.



2014. ápr. 11. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vallás. Mozgalom.
2014. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Jól mondta az előző. "Mélyen katolikusak", hibás nezetekkel, kicsit másképp gyakorolják. Nem tudok sokat Jehova tanúiról, de a szabadkőűvesekről tudok mondani dolgokat. Kb. 16. században alakult ki a mozgalom (van fr, angol tipusú) Páholyokba rendeződnek, a legfelsőben a vezető. Tudósok, költők... Magyarországon is fennált, a legtöbb ismert író költő benne volt. Még most is van elvileg, de elég titkosan működnek. Ha érdekel nézz utána, nem írok többet. Nagyon érdekes egyébként a téma. :)
2014. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A google a barátod tanú, ne csak a szektád keresőjét tudd használni, mikor épp a hazugságaikat akarod bemásolni, ahogy szoktad, hanem nézz utána neten.

Mellesleg nem olyan rég pont én másoltam be egy listát ugyanilyen kérdésre. Kutass.

2014. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

...én is már többször olvastam a szabadkömüvesekröl. Érdekes, hogy mennyire mozgatja az emberek fantáziáját.


Azt hiszem, teljesen normális téma, nem is értem a 3-as felelönél miért váltott ki ekkora hisztis rohamot :(


Katy

2014. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:
64%

Szia!


A szabadkőművesség eredendően önszabdkőművesség. Vagyis a hamis éntől való szabadulás a megismerés útján=kereszténység. Európában Khatar, Bogumil, Albigens, Patarénus, stb néven voltak ismertek.


Egyébként semmi közük Jehova Tanúihoz.

2014. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 2-ik és 4-ik a segítségedet :)
2014. ápr. 12. 15:39
 8/10 aries 2 ***** válasza:
19%
A szabadkőművesség egy sátáni csoportosulás. Isten szemében utálatosak. Amennyiben tagjai nem térnek meg időben, mindannyian menthetetlenül a pokolban fognak kínlódni egy örökkévalóságon át.
2014. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
A szabadkőművesek a 18. században összeáltak az Illuminátusokkal szöval mostantra már külön nemnagyon léteznek
2014. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A Jehova Tanúi Egyház egy alapvetően keresztény vallási közösség. A szabadkőművesség viszont nem vallási szervezet, bár tagjai csak hívő (bármilyen vallású) emberek lehetnek.


A szabadkőművesek önmaguk és a társadalom javításán, fejlesztésén fáradoznak. Csiszolják a kövüket (önmagukat), hogy abból felépítsék az emberiség nagy közös Templomát.


Régi céljaik:

-a törvény előtti egyenlőség,

-közteherviselés,

-az általános és titkos választójog

-a lelkiismereti és vallásszabadság,

-az ingyenes egészségügyi ellátás

-ingyenes köz- és felsőoktatás

-sajtószabadság

-faji, vallási, etnikai megkülönböztetés eltörlése,

-az elnyomás és az ember ember általi kizsákmányolásának eltörlése,

-a kulturális javakhoz való egyenlő és általános hozzáférés

-a világ népeinek barátsága, együttműködése

-a szolidaritás és humanizmus

- a szabadság,

- az egyenlőség,

- a testvériség.


Újabb keletű célok:

-fenntartható társadalom,

-az emberiség kulturális, tudományos, művészeti és erkölcsi felemelkedése,

-a világ békéje,

-a nemzetközi együttműködések elmélyítése,

-a környezet- és természetvédelem ügye,

-a kisebbségek jogai,

-a tehetséggondozás,

-humanitárius segítségnyújtás,

-ismeretterjesztés.

2014. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!