Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Betartjátok a böjtöt, milyen...

Betartjátok a böjtöt, milyen vallási felekezethez tartozól?

Figyelt kérdés
Van pár munkatársam akik ténylegesen betarják. Pl nem esznek nem kávéznak csak vizet isznak. Van jelentősége a böjtnek?

2014. ápr. 11. 05:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen, bár én még nem csinaltam olyat h nem eszek, de olyat hogy egy hétig nem ettem édességet.Nem gepeztem és nem filmeztem, géphez csak akkor ültem mikor hazit kellett csinalni :)

Döntések/kérés meghozatala előtt böjtölnek. Egyebkent bármi böjtnek számít amit ideiglenesen feladunk annak érdekében, hogy minden figyelmünket Istenre fordítsuk. A böjt és az imádkozás összekapcsolódik. ( a bibliában pl az Eszter könyvében is lehet olvasni a böjtről. ) Pünkösdi karizmatikus vagyok

2014. ápr. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, igyekszem.

Római katolikus vagyok.

2014. ápr. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen.


Római katolikus

2014. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Ha nem tévedek most van a "nagyböjt" ideje igaz?

Nem akarok senkit kibeszélni van egy kollégám aki minden nap pár hete csak hajába főtt krumplit hoz magával és azt eszik. Van ennek valami magyarázata? Valahogy szégyelem magam tőle megkérdezni. Annyit tudok,ortodox vallású mélységesen hívő ember.

2014. ápr. 11. 09:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a krumplin van a lényeg.Igen, van magyarázata.Ha őszinte érdeklődéssel és kedvesen közelíted meg a kérdést, biztosan szívesen elmondja, hogy mit jelent számára a böjt és miért így böjtöl.
2014. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amíg kisebb voltam, betartottam.

Ma már nem vagyok hajlandó betartani.

Lelkiismeret-furdalás nélkül annyit eszem és azt, amennyi jól esik. (na jó, lehet hogy amikor eszembe jut a böjt, picit nagyobbat harapok).

Nem azért nem tartom be, mert nem bírom betartani. (mondjuk nekem egyébként sem volna előnyös).

Hanem azért nem tartom be, mert nekem nem mondja meg senkit, hogy mikor és mit egyek, főleg nem Isten nevében.

Ha majd én úgy látom jól, hogy böjtölni akarok, majd akkor és annyit böjtölni fogok.

2014. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha a Bibliában a böjtről esik szó, az mindig a bánattal, szomorúsággal, gyásszal van összeföggésben.


Ma nem tudom miért böjtölnek vallási szempontból .

Mindenesetre Jézus tanítványairól ezt mondták a böjtel kapcsolatosan:


Márk 2:18

" János tanítványainak és a farizeusoknak pedig szokásuk volt böjtölni. Így hát eljöttek, és ezt mondták neki: „Miért van az, hogy János tanítványai és a farizeusok tanítványai szoktak böjtölni, de a te tanítványaid nem?"


Lukács 5:33

" Ezt mondták neki: „János tanítványai gyakran böjtölnek, és könyörögnek, a farizeusokéi úgyszintén, de a tieid esznek és isznak.”


Máté 15:10,11

" Azzal odahívta a sokaságot, és így szólt hozzájuk: „Figyeljetek, és fogjátok fel az értelmét: nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a szájába, hanem ami kijön a szájából, az szennyezi be az embert.”

2014. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Böjtölök, vagyis Húsvét hétfőn lesz 40 napja, hogy nem eszem húst. Nem vallási okokból, pedig vallásos vagyok:) Református vagyok, ott nincs böjt. Szerintem annak nincs jelentőssége, hogy mit eszünk, inkább az elhatározásnak, hogy képes vagy-e, és kibírod. A legjobb barátnőm vega, miatta próbáltam meg, de mellette nem volt nagy kihívás, jövőre csokiböjt! :)
2014. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az ortodoxok sokkal szigorúbban böjtölnek, mint mi, római katolikusok. Én tartom a hústilalmat, de a szigorú böjtben a jóllakás tilalmát nem tudom betartani. Azt választottam, hogy minden új tevékenység előtt imádkozom, ha szigorú böjt van.


[link]


Bár attól még ehetne az ortodox ismerősöd más zöldséget és gyümölcsöt is. Súlyos vitaminhiánya lehet, mire eljön a húsvét. Nem lenne szabad így böjtölni; ártalmas az egészségre, ezért az Istennek sem tetszik.

2014. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy rühellem az összes vallást, ahogy van. De azt el kell ismernem, hogy a böjt nem hülyeség. Kellenek olyan időszakok, amikor kicsit kitisztul az ember szervezete.
2014. ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!