Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, a szervezet amelynek...

Tanúk, a szervezet amelynek tagjai vagytok mennyire avatkozhat bele a magánéletetekbe?

Figyelt kérdés

Az én egyházam nem foglalkozik a magán szférámmal,pl. ha black metalt hallgatok vagy Harry Pottert nézek nem fog kiközösiteni de ez nem azt jelenti,hogy nem figyelmezteti a híveit ami ezeket a dolgokat illeti. Ez csak egy példa volt.

Ti,hogy álltok ezen a téren az egyházatokkal? Mennyire avatkozhat bele a szervezet a családi életetekbe?



2014. ápr. 16. 22:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Én 10 éve vagyok Jehova tanúja.

Nekem a szervezet olyan, mint egy világi családnak a család. Igazából mi itt mind testvérek vagyunk és segítjük egymást nem csak hitben való növekedésben, hanem a való életben is. Így a vagyonunk közös. És képzeld, én felmerem vállalni az kirekesztő 21. században is, hogy mindenemet a szervezet nevére írtam, mert ők tesznek is azért, hogy az emberek Jehova királyságához közelebb kerüljenek ezáltal minél több lelket kimentve sátán karmai közül. Úgy gondolom, hogy jó helyre kerül a pénzem és ha meghalok, majd olyanok számára segítség lehet, akiknek szükségük van rá.

Sajnos a gyeremekeim úgy döntöttek (2 nevelt lányom), hogy nem kívánnak velem együtt Jehova királyságához tartozni, így kisebb viták után felnőttkorukra elköltöztek (egyikük összeházasodott a főnökével), a másikról a mai napig nem tudom, hogy mit csinál.

Tovább már nem tudok hazudni, de szerettem volna érezni, hogy mit érzel a sorok végére :D

2014. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia


Jehova Tanúi nem avatkoznak bele senki magán életébe addig, amíg a magán élete nem mocskolja be tetteivel Isten nevét, és a testvérei hírnevét.


hogy milyen zenét hallgatsz, vagy filmet nézel a Te dolgod, de amit teszel az elárulja a szellemiségedet, milyen életet élsz valójában, és ezt a teremtő is látja.

neked is oda kell majd a teremtő elé állni, és számot adni arról mennyire éltél Jézushoz hasonlóan tiszta keresztény életet ebben a Sátáni világban.


A gyülekezet pásztorai akkor "avatkoznak" bele a magán életedbe, ha az Isten nevére hoz szégyent, és a Testvéreidre is rossz fényt vet. Ugyan is vannak a bibliában alapelvek, amiknek a keresztények egyénenként mint tagok alkalmazkodnak, hogy így egységesen és tisztán éljenek Jézus tanítása szerint.


De ha az egyik tag megbetegszik, ahhoz, hogy a többi tagot megóvják a beteg részt, kezelni kell, rosszabb esetben el kell távolítani

Így megóvják Isten népét a gyalázattól ami Istenre hoz szégyent első sorban.


szerintem Te sem örülnél ha az egyik hit testvéred miatt téged is szidnának és egy kalap alá vennének, pedig Te ne tettél rosszat.

2014. ápr. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igaza van Katynak.

De azon is el kell gondolkodni, hogy mi számít rossznak.

És amit teszünk az közelebb fogja hozni az illetőt Istenhez vagy távolabb? És van-e más mód vagy sem...

2014. ápr. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mert ha valaki boldogtalan pl. hogy nem szeretkezhet csecsemőkkel, akkor inkább legyen keserű, mint hogy kiélje magát. Vannak törvények, amik csak a torz embereket kínozzák.

De ha valaki szereti a sütit, miért ne ehetne? Normális dolgokat nem kell tiltani.

2014. ápr. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Talán még annyit:


Amit nézel amit hallgatsz, az azt tükrözi vissza milyen a gondolkodásod, és mennyire élsz keresztény életet.

Kettős életet pedig csak addig a napig lehet élni, utána ítélet.

A Tanúk nem kaptak hatalmat ítélkezni az emberek felett mert ez Isten dolga, viszont arra felhatalmazást kaptak a gyülekezet kinevezett Vénei, hogy megóvják a gyülekezet tisztaságát a fertőzésektől.


Egyébként Jézus a következőt mondta:

(Máté 12:47–50) 47 Valaki azért ezt mondta neki: „Íme! Anyád és testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” 48 Ő így válaszolt annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét tanítványai felé, ezt mondta: „Íme! Az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és anyám.”


Ily módon Jézus megmutatja, hogy függetlenül attól, mily kedvesek azok a kötelékek, melyek rokonaihoz fűzik, a tanítványaihoz fűződő viszonya sokkal kedvesebb. Máté 12:33–50; Márk 3:31–35; Lukács 8:19–21.


Ez azt mutatja, hogy Jézus nagyon szerette a tanítványait. Azt tanította nekünk, hogy a tanítványai olyanok neki, mint az igazi testvérek és anyák.

S igazából szorosabb sokszor ez a kötelék mint a saját vér szerinti rokoni szálaknál, főleg ha ellenségesek a fizikai rokonok.

2014. ápr. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A szüleim Tanúk voltak. Sok barátunk volt, gyakori volt nálunk a vendég. Mai napig emlékszek, az idösekre akiknek a történeteit szerettem hallgatni.

Már akkor kisgyermek koromban megszerettem Istenemet Jehovát, tetszett amikor a Bibliából felismertem, /a Károliból, még az Újvilág magyarul nem jelent meg/ hogy milyen csodálatos szép jövöt készít az emberiségnek. Élhetek majd itt a paradicsomi földön, lesz a feltámadás, békesség lesz.

A szüleim megrendelték az Élet és tudomány, meg hasonló folyóiratokat, és emlékszem sokszor találtunk benne olyan cikkeket, amik alátámasztották a Biblia pontosságát.

Soha sem kényszerítettek semmire sem, de nem is kellett, magam tudtam, hogy a szüleimet tisztelni amit Jehova Isten megkíván azt is jelenti, ha egyszer azt mondták nekem este ekkor és ekkor itthon leszel, akkor én tényleg hazamentem. Volt eset, hogy elment a vonat, a telefonfülkéböl telefonáltam szüleimnek, hogy anyukám ne féljen.. hittek nekem. Nekem így tetszett.


Nem volt letiltva a meséskönyv, sokat olvastam a klasszikusokat.

Az évek múlnak, boldog vagyok hogy egy ilyen nagy csodálatos szervezetnek a tagja lehetek. Szabad ember vagyok. Nem vagyok az alkohol, a drog, a dohány stb rabja.


Amikor résztveszünk a családommal együtt a nemzetközi kongreszusainkon, felejthetetlen élmény. Senki nem szitkozódik, nem hisztizik, nem durváskodik, kedves mosolygós emberek, gyönyörü fiatalok.


Érdekes látvány, amikor a japánok felöltik a kimonót, láttam a kockás szoknyás skót testvéremet, az afrikaiak csodálatos színes öltözékét...és ezek mind az én testvéreim

Nincs nacionalizmus, raszizmus, mindnyájan testvérek vagyunk


Kedves kérdezö a szervezet nem avatkozik bele a magánéletünkbe. Elöbb valaki megírta, hogy nincs helye a paráznaságnak, rosz viselkedésnek. Ez igaz.Ha valaki "rosz útra tér"...beszélnek vele, igyekeznek neki segíteni vénjeink, ha valaki el akar menni a szervezettöl, akkor elmegy ,ha vissza akar jönni, vissza van fogadva


Katy

2014. ápr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!

:) Ez mind szép és jó,csodálatosnak hangzik. Ahogy olvastam soraidat szinte ott képzeltem magam abban a csodálatos mosolygós embertömegben.

De vajon ez nem csak egy "glazur"? Ez vajon nem csak egy szép "kirakat"?

Mi található ott legbelül? Vajon ugyan ez?

Szépen fogalmaztál...de túl szép,hogy igaz legyen. :)

2014. ápr. 17. 08:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat,hogy beleszólok, de kedves Katy, kérlek ne legyél "politikus"! Ne kampányolj úgy, hogy közben sok dolgot nem mondasz el a kérdezőnek. Nyilván nem is tudsz itt mindent elmondani, megértem, de ez tényleg kicsit szivárvány, amit leírtál! Először is, a rasszizmusról: valóban, JT nem rasszisták, ha abban az értelemben vesszük, hogy azért mert valaki japán, afroamerikai, stb. Tehát ők nem ez alapján ítélnek. Itt jön az a bizonyos DE: ha te visszautasítod a vallást, akkor viszont igen! És kérlek, Katy, javíts ki a ha tévedek, de tűzzel-vassal tesztek az ellen, hogy más vallások is létezzenek. Negatív kampányt folytattok, minden más vallást hamisnak bélyegeztek és aki nem hagyja el a sajátját JT miatt, akkor annak -mondjuk ki-, meszeltek nálatok! Tapasztalataim szerint ilyenkor a tanúk agresszívvá válnak és kígyót-békát kiabálnak, pedig mások elfogadják őket, ők miért nem tudnak elfogadni mást?! Szóval, ilyen szempontból szerintem kirekesztőek. Az meg azért nem olyan egyszerű, hogy ki-be lehet sétálni a gyülekezetből. Ha elmész, nem érintkezhetnek veled az ott megszerzett barátaid, a szüleid, testvéreid sem (!), nem köszönhetnek neked, mert az egyik legnagyobb bűnt követted el: otthagytad az igaz hitet. Komoly társadalmi bélyeg és büntetés jár tehát érte. A gyülekezet pedig igenis beleszól a magánéletedbe, hiszen, ha (nem is tudom, azt hiszem, ez a nevük) a vének előtt bevallasz valamit, akkor ők azért megmondják, mi legyen a büntetésed... és őket nem kötelezi a titoktartás szerintem, mivel elég gyorsan kiderül, hogy ki milyen dolgot "követett el" és terjed a híre, hogy a vének mit mondtak.

Katy, azt pedig tedd hozzá, hogy a Harry Potter pl. JT esetében bűn, mert boszorkányságnak minősítitek, ami súlyos vétek! Azt mondod, szabad ember vagy - én nagyon sok tanút ismerek és sokszor meghasonlanak önmagukkal, mert nem azok! Szerencsés vagy, hogy szabadságként éled meg a béklyókat; de szerintem a szabadsághoz az is hozzátartozik, hogy az élvezhesse a barátságom, akiről úgy gondolom, méltó rá, nem pedig felülről mondják meg, kivel barátkozhatom!

A kérdezőnek annyit mondanék, hogy látszik a hozzászólásából, hogy nagyon vágyik a tiszta lelkű, értelmes társaságra és meg is értem, hogy ebben a világban igényli ezt. Azonban nagyon-nagyon gondolja meg, mielőtt bármelyik gyülekezet szépen hangzó ígéretének bedől, mert egy idő után olyan spirálba kerül, hogy csak súlyos anyagi-társadalmi sérülés után tud kilépni!

2014. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Több feljelentés alapján sem állítottak le vének több pedofilt. Szerencsére már bíróságon jó pár ügy, úgy ez nem.rágalom, nem ferdítés, hanem tény.

Ha egy szervezetben tökéletes rend lenne, akkor nem bújtatnák a profiljaikat, nem tépnék szét a családokat, nem alkalmaznának megfélemlítést, nem lenne baj, ha valakinek önálló gondolata támad, nem lenne durva és megalázó kiközösítés, bár a pedofilokat nem közösítették ki!


Ennyit erről a szervezetről.

2014. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!