Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a régi görögök...

Szerintetek a régi görögök tényleg elhitték, hogy az isteneik az Olümposz tetején laknak? Mert hogy azért oda nem túl bonyolult felmenni, és akkoriban sem volt lehetetlen.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A hit sosem az ésszerűségen alapult. Ezért hívják hitnek, mert az a lényege, hogy hiszel benne. Ebben rejlik a szépsége.
2014. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát igen, elhitték szerinted.
2014. ápr. 19. 12:20
 3/9 anonim ***** válasza:

ez csak az én teóriám, az én elképzelésem, hogy lehetett egy oficiálisan elismert vallás, biztosan voltak akik hittek benne, és akik kételkedtek.


Ugyanúgy mint a többi vallásnál is. Például az egyiptomiak. Nekik is rengeteg elképzeléseik voltak, meg a babioniaknak is, aztán keveredett az egész ú.n. pogány vallás. De ezek legalább nem hoztak emberi áldozatokat.


Borzalmas volt a Baál a Moloch imádók vallása, amikor a gyermekeiket áldozták fel tüzben az isteneiknek.


Nem tehetek róla, de undort érzek egyes indián vallások iránt is, amikor élve szakították ki a szerencsétlen áldozataik szívét azt feláldozva isteneiknek....

bocs kérdezö kissé eltértem a témától

Katy

2014. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a keresztények elhiszik, hogy Jézus tudott a vízen járni...? Ez most pont ilyen. Nem érted a lényegét ennek a hit dolognak... Ez nem fekete meg fehér. És főleg nem ésszerűségre épít.
2014. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szerintem vagy meg volt tiltva nekik, hogy felmenjenek, vagy olyasmiben hittek, hogy az istenek egy másik dimenzióban élnek ott, tehát, hogyha felmész akkor nem látod őket, csak ha átmész egy másik fázisba, mint a Csillagkapuban az Arthur Leple nevű szerkezet.
2014. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl. Lót sóbálvánnnyá válását kétmilliárd ember elhiszi, miért ne hihették volna el a görögök, hogy a legtöbb isten meglátását azonnali halál vagy egyéb büntetés követi?
2014. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hoppá, Lótnét akartam írni...
2014. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja, ha tiltva volt nekik az Olümposz, akkor persze érthető, hogy voltak sokan, akik elhitték.

Aki a hitbéli dolgok irracionális voltával hozakodik elő, annak üzenném, hogy tudom én azt, hogy nem a szemünk, meg az eszünk hitelesíti a vallásos tanokat, de én még azt is tudom, hogy ez a transzcendens megközelítés monoteista újítás, az antik népi vallásosságra szerintem nem érvényes.

2014. ápr. 19. 14:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszerű nép, a parasztok, a rabszolgák, és a katonák elhitték, és sosem jártak az Olümposzon. A bölcselkedők, filozófusok pedig nem hitték, hogy ott laknak, pedig ők sem szoktak oda járni.
2014. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!