Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ilyen nyelveknél semmilyen...

Az ilyen nyelveknél semmilyen lehetőség nincs a megtanulásra?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett egy türk nyelv, de mivel kb 400ezren beszélik csak, így abszolúte semmilyen anyag nincs hozzá.

Maximum anyag foszlányok a neten.


Se nyelvtan, se nyelvtankönyv, se szószedet se semmi. Oroszul meg semennyire nem tudok (mert ezt a nyelvet többségében Oroszországban beszélik, vis ott egy népcsoport), így az orosz anyagnak nem veszem hasznát, de abból sincs sok.


Az ilyen nyelveknél esély sincs arra, hogy az ember akár B2-es szinten megtanulja?



2013. aug. 21. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a türkmén nyelvre gondolsz.

Szerintem van sok nyelvkönyv és szótár hozzá, csak nem biztos, hogy magyarul. Angol és orosz nyelveken hamarabb találsz anyagot. Próbálj nagyobb nyelvstúdióknál érdeklődni, hátha tudják, merre keresgálj tovább.

Hol érdeklődtél eddig?

2013. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem türkmén.


Kumik nyelv.


A türkmént több millióan beszélik, meg ott van Türkmenisztán is. Bár a türkmén is tetszik, ahhoz sem találtam semmilyen anyagot.

Angolul tudok azért valamennyire, kb B2-es szinten, de könyv nincs hozzá, vagy ha van is, marha drága.

2013. aug. 21. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Félreértettem bocsi, úgy olvastam; "a türk nyelv". :)


Amúgy hirtelen ennyit találtam:

[link]

Lent a linkeknél talán tovább tudsz indulni, de nagyobb könyvtárakban is érdeklődnék, mert nem minden régi könyv kerül fel netre.

2013. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!