Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Tanúk tudatosan elferdite...

Ha a Tanúk tudatosan elferditenek valmit a Bibliából azért hogy nem kelljen a teológiájukat megváltoztatni vagy beismerni tévedésüket?

Figyelt kérdés

Akkor vonatkozik e rájuk a Példabeszédek 6,17-19 amelyben figyelmeztetés van arra vonatkozólag mit gyülöl Isten !!!


Péld. 6,17b hazug nyelv


Péld. 6,18a,b álnok terveket forraló szív, a gonoszra sietséggel futó lábak


Péld. 6,19a hazugságlehelő hamis tanú



Mi a helyzet olyankor ha nincsenek ennek tudatában ?


2014. ápr. 19. 11:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Kedves kérdező. Először is a hamis Tanú, nem Jehova Tanúiról szól, hanem olyan emberekről, akik az ember társaikat becsapják, vagy bíróságokon hamisan tanúskodnak azért, hogy jó ítélet szülessen a számára.


Valamikor a Zsidók voltak Jehova tanúi, De őket nem kellett így szólítani külön, mert minden nemzet akik Ismerték a Zsidó népet és hallottak az Istenük tetteiről az elég tanúbizonyság volt nekik erről a Teremtőről.


Sajnos egy idő után kezdték elfelejteni és nem használni Isten nevét ők sem, és ezt Isten a fejükre is olvasta.


(Jeremiás 23:27) 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.


(Malakiás 1:6) . . .ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet.. . .


Jézus pedig ezt igyekezett helyre állítani, mindig kihangsúlyozta, hogy kinek a nevében jött, és azt hogy megszenteli Istene nevét, Sőt maga Isten is ígéretet tett erre, hogy a nemzetek az utolsó napokban megtudják hogy Ő Jehova.

(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.

(Ézsaiás 2:1–4) . . .: 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.

(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”

(Ézsaiás 43:12) 12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok.

2014. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszadó a Jehova név a Yhvh mássalhangzók transzlációja vagyis betű szerinti átírása.

A Jehova név 1520-ig ismeretlen volt akkor lehetséges, hogy ez Istennek nem is ez neve akkor a tanúk egy Jehova nevű valakit tisztelnek aki nem a Biblia Istene de azt állítják róla ő az?

Szerintem a helyes kiejtés a Jahweh (Ja(h)kve) héberbe ez van és nem Jehova.


A Malakiás 1,6-8 ban Isten nem azért figyelmezteti a népét mert nem helyes néven szólítják őt hanem azért mert az Istent nem vették komolyan a neki való áldozatot értéktelenné tették Istennek nem a minőségiből adtak hanem a hitványból.



6. A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő urát. És ha én atya vagyok: hol az én tisztességem? És ha én Úr vagyok, hol az én félelmem? Azt mondja a Seregeknek Ura néktek, ti papok, akik utáljátok az én nevemet, és ezt mondjátok: Mivel utáljuk a Te nevedet?

7. Megfertőztetett kenyeret hoztok oltáromra, és azt mondjátok: Mivel fertőztetünk meg téged? Azzal, mikor azt gondoljátok, hogy az Úrnak asztala megvetni való.

8. Hogyha vakot hoztok áldozatul: Nem bűn-é az? Vagy ha sántát hoztok és bénát: nem bűn-é az? Vidd csak azt a te fejedelmednek: vajon kedvvel fogad-é, avagy reád tekint-é? azt mondja a Seregeknek Ura.



Jeremiás 23:27:


27.Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?


Az ószövetségben a név hordozta a személy tulajdonságait itt Istennek az panasza volt, népéhez, hogy elfeledték a nevét vagyis azokat bizonyos tulajdonságait amelyet már megismertek a kivonulás után és történelmük során:


Szabadító

Úr

Mindenható

Igaz

Élő

Örökkévaló

Magasságos

Seregek Ura

Gondoskodó

Zászló

Gyógyító

Pásztor

Béke


Vagyis valójában ezek nem Isten nevei hanem azoknak tulajdonságok megnevezései amit Isten közölt megnyilvánult a népe felé ezeket a értékes fontos segítségeket elfeledték.


Ézsaiás 2,2-ben nem szerepel a Jehova név hanem az Úr szó áll a héber szövegben

Ézsaiás 43:11-ben Jahweh név szerepel a héber szövegben

Ézsaiás 43,12-ben az Úr és Isten szavak találhatóak a héber szövegben


Akkor honnan hamisítottad oda a Jehova nevet ?

2014. ápr. 19. 14:14
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos Isten példáját követik...:-)


"Thesszalonika 2:11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak"

2014. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Tofy boy, gondolom te tetted fel a kérdést /ha nem bocs / milyen vallású vagy ha szabad megkérdeznem?


Katy

2014. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szokásos jehovista módszer: ha nem tud válaszolni, akkor visszakérdez, terel, vagy személyeskedik. Igyekszik mindvégig nyájas maradni, nehogy bárki kivetnivalót találjon a viselkedésében, miközben ontja.magából az igébe csomagolt hazugságokat. :((((((((
2014. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Nézd kedves Kérdező.


Isten ezt a nevet adta magának. Magyarországon egy biblia tudós is leírta, hogy ez az elfogadott, más országokban megint más kép ejtik, mint hog az Erzsébet Angliában Elisabeth

És Maga Ábrahámék és az emberek is tudták ezt a nevet, mert Isten nem tulajdonságokat adott magának név gyanánt ha nem a Teremtői mivoltjára utaló tulajdon nevet.


(2Mózes 6:2, 3) 2 És Isten tovább beszélt Mózessel, ezt mondva neki: „Én vagyok Jehova. 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.

Ezek a patriarchák használták az isteni nevet, és ígéreteket kaptak Jehovától. De nem ismerték Jehovát abban az értelemben, hogy még nem tapasztalhatták, amint beteljesíti ezeket az ígéreteket


(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.

Károliban a 19-es vers

Sajnos sok olyan fordítás is van, amely kihagyja a Jehova nevet, és valamilyen címmel helyettesíti, mondjuk az „Úr” vagy az „Örökkévaló” szóval.

Ez a vers egy névről beszél. Héberül — ahogyan eredetileg a Biblia nagy része íródott — egy páratlan személynév található itt. Héber betűkkel írva így néz ki: יהוה (JHVH). Magyarul általában „Jehovának” fordítják.

. A Zsoltárok 83:18-ból (83:19, Károli fordítás) néhány angol bibliafordítás (a The New English Bible és a Today’s English Version) eltávolította Isten tulajdonnevét és mindent, ami arra utalna, hogy Istennek neve van. A Héber Iratokról készült régebbi fordításokban a legtöbb nyelven ugyan megtalálható az isteni név, de az újabb fordítások gyakran eltávolítják, vagy csak egy lapszéli megjegyzésben utalnak rá. Ez így van az angol és sok európai, afrikai, dél-amerikai, indiai és csendes-óceáni nyelvvel.


Néhány afrikai nyelvnél a bibliafordítók ennél messzebbre mennek. Nem csak Írás szerinti címmel helyettesítik az isteni nevet, mint amilyen például az Isten és az Úr, hanem helyi, vallásos hiedelmek alapján alkotott nevet tesznek be. Egy zulu bibliafordításban (The New Testament and Psalms in Zulu, 1986-os kiadás) az Isten címet (uNkulunkulu) és az uMvelinqangi tulajdonnevet felcserélik egymással, s ezt a nevet a zuluk úgy értik, hogy arra „az ősükre” utal, „akit emberi ősökön keresztül imádnak”. Egy bibliafordítással foglalkozó szaklap (The Bible Translator) 1992. októberi számának az egyik cikke arról számolt be, hogy amikor a cseva nyelvű Bibliát készítették, amelyet Buku Loyerának neveznek, a fordítók a Jehova helyett a Csauta tulajdonnevet használták.


A Bay-féle Zsoltároskönyv egyik jelentős vonása az volt, hogy bizonyos versekben használta az isteni nevet. Ennélfogva bárki, aki ezt a kiadványt mintegy 350 évvel napjaink előtt olvasta, abban a kiváltságos helyzetben volt, hogy ismerte Teremtőnk nevét


Ebben a kiadásban például a Zsoltárok 83:18, 19. versét a következőképpen olvashatjuk: „Zavarodjanak meg örökké, és gyötörtessenek meg szörnyűségesen: igen, szégyenüljenek meg és semmisüljenek meg. Hogy az emberek megtudják; hogy te, akinek IEHOVAH neve egyedülálló, az egész föld felett mindenütt felmagasztalt legfelségesebb vagy.”


amint láthatjuk az embereket ez teszi megosztottá a vallásokban, mert mindenki a maga érdekeit vagy hiedelmeit tartja szem előtt, és nem Isten dicsőségét,

Persze szabad akarat van most még...


Katy Weaver

2014. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Magyarországon egy biblia tudós is leírta ..... bocsánat de ha Isten eredeti üzenetét akarom olvasni akkor a héber írásokat nézem meg, fogadom el nem pedig a magyarországi Bibliatudós bemondására ugrom.

Ha neked ő komolyabb tekintély mint a héber nyelven írt Biblia szíved joga nekem nem )


Ezért innentől kezdve nincs miről vitatkozni és tovább irkálni sem amit felvettem az első kérdésben gyakorlatban bizonyítottad be hogyan kell forgatni az írásokat egy adott teológia mentén, hogy ne kelljen teológiát változtatni. Beismerni a tévedéseket és elnézést kérni értük.

2014. ápr. 19. 17:06
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy gondolod barátom


Katy Weaver

2014. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat az lemaradt, hogy Jehova Tanúi nem teológiát tanítanak hanem Teokratikát, Nálunk teokrácia van.


a Teológia emberi filozófia által képződött vallás,

a Teokratika pedig Isten uralma alatt és vezetése által élt és tanított életet jelent

Katy Weaver

2014. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Jézus imádkozni tanít konkrétan a Mi Atyánk imára gondoltam miért Atya-Apu Isten megszólítása miért nem

Mi Jehovánk ?

2014. ápr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!