Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akarják a feministák ez...

Miért akarják a feministák ez évezredek alatt bejáratott szerepeket megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Miért kellene nekem mosogatni? Én sm zavarom ki a feleségem fát hasogatni, füvet nyírni, havat lapátolni stb.

2013. máj. 6. 23:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
86%

Füvet nyírni, fát hasogatni, havat lapátolni nem kell minden nap. A feleséged többet dolgozik mint te, ezt igazságosnak tartod? Amíg ő otthon robotol, addig te halál nagy nyugalommal és büszkeséggel ejtőzöl a kanapén?

A változás azért van, mert az évezredek alatt változott a világ, és a nők is ugyanannyit dolgoznak a munkahelyükön mint a férfiak. Ha nem lenne munkahelyük, nyilván vezetnék a háztartást, de ha ugyanannyit dolgoztok, nem igazságos hogy ő viszi a háztartást is.

Mellesleg az én anyám főz, mos, takarít, fát vág, füvet nyír, udvart rendet, kerítést javít, havat lapátol...nekem nem lenne képem végignézni, hogy valaki egész nap dolgozik, én meg csak fekszek.

2013. máj. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
14%
Mert buták. Nálunk a hagyományos szerepek müködnek és ez így nagyon is jó.
2013. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert már nem az 1800-as években élünk és a nők is dolgoznak, ők is kenyérkeresők, jóreggelt! Amúgy a nők maguknak köszönhetik, hogy így elnyomták őket évszázadokon át. De az is igaz, hogy dzsungeltörvény uralkodik az emberek között is, az erősebb győz. És igen, nem az okosabbakra gondolok, hanem a fizikailag erősebbekre, mert ilyen csökött agyú az ember. A nőknek meg mindegy volt, mert nekik fontosabb a család és a szeretet, mint egymás eltaposása. De ma már van egy csomó nagyszájú karrierista nő, úgyhogy nem fog ez sokáig tartani, helyre fog állni a rend. Ezek a hagyományos szerepek már nem aktuálisak, mert a nők is dolgoznak. ha nem dolgoznának és ugyanazok a körülmények uralkodnának, mint 1846-ban, akkor nem lenne baj ezekkel a szerepekkel.
2013. máj. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
96%

Oksi, maradok otthon mosogatni és főzni, de akkor ugye eltartod EGYEDÜL a keresetedből a családot, és nem kell dolgoznom egy munkahelyen?


Ha viszont elvárod, hogy ugyanúgy az asszony is járuljon hozzá a közös kasszához, akkor minden egyéb munkát is meg kell osztani. Fát hasogatni egy lakótelepi lakásban nem kell, villanykörte csere sincs minden nap, havat sem kell lapátolni, mert azt a közös költségből elvégzi a gondnok.

2013. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 A kérdező kommentje:

Napi 10 órát dolgozok a munkahelyemen. Hazajövök fél-egy örát játszom a kislányommal. Utána egy-két óra a ház körüli teendők, állatok ellátása, télen fahordás, maszek munkák stb. Este nyolc előtt sosem végzek. Vacsora, fürdés, alvás.

TV-t sosem nézek, nincs rá időm.

Hétvégenként munka a szőlőben. Télen fagyűjtés az erdőben.

Miért mindig csak a nőket sajnálják?

2013. máj. 6. 23:40
 6/92 anonim ***** válasza:
79%
Csak nem megkért az asszony, hogy a koszos alsódat a szennyeskosárba tedd? :D Mi társasházban lakunk, a füvet a ház gondnoka nyírja, a havat is ő lapátolja. Fát vágni meg nem kell. Akkor én robotoljak egész nap amíg a férjem uram a kanapén vakarja a fenekét és évente kétszer kicserél egy izzót, amit egyébként én is meg tudnék csinálni? :D
2013. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
71%

Lakásban nem kell se füvet nyírni, se havat lapátolni, se fát vágni.

Akkor mit akarsz csinálni, vakarni a töködet?

2013. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként ha olyan jó lett volna ez a hagyományos felállás, akkor nem ment volna tönkre. Ennyit erről.
2013. máj. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
77%
5 Mert a legtöbb férfi nem csinál semmit, csak a tökét vakarja, még a gyerekét is elfelejti. te egy ritka példány vagy. De ha városban laknál, rájönnél, hogy ott ez nem működik, mert nincs kert, meg fa.
2013. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
91%

A feleséged dolgozik, van munkahelye, vagy otthon van a gyereketekkel?

Házimunka pedig mindig van.

2013. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!