Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Oroszországban be lehet menni...

Oroszországban be lehet menni egy ortodox templomba misére, attól még, hogy katolikus vagyok?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodtan, és érdemes is, mert olyan élményben lesz részed, amilyenben itthoni katolikus misén soha nem volt és nem is lesz.
2014. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen, és a katolikus egyház is elismeri misének.
2014. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Pontosítás: igen, persze, és a katolikus egyház is elismeri vasárnapi misének, HA nincs lehetőséged a környéken római vagy görögkatolikusra menni.

Amúgy tényleg megéri, menj! Bár lehet, nem fogod végigvárni, sokszor maguk az ortodoxok sem szokták. (legalábbis Romániában pl.) Ha tudsz oroszul, akkor könnyebb végig maradni, mert legalább érted.

2014. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kini :)) ***** válasza:
igen, természetesen :)
2014. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Anxo ***** válasza:
77%

Nemrég voltam egy ilyenen, de itt Mo.-n, a helyi orosz és ukrán közösségnek tartották, de majdnem mindent fölolvastak magyarul is.

Mindenképp menj el, nagyon nagy élmény, különleges a hangulata, sokkal fesztelenebb volt mint egy római rítusú mise, másban meg archaikusabb.

Utána beszéltem a "pappal", elmagyarázta, hogy velünk katolikusokkal ugyanaz a hit, csak a liturgia lefolyásában van különbség.

2014. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!