Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki önszántából felnőttk...

Ha valaki önszántából felnőttként (25 évesen) felvette a római katolikus keresztséget, de később az ortodox/görög katolikus irányzat jobban érdekli, és azeretne ahhoz tartozni, annak mit szükséges tennie?

Figyelt kérdés

Elég ha egyszerűen a görög katolikus misékre jár?

Kölcsönösen elfogadják egymás keresztségét a római és ortodox/görög katolikus irányzat?


2013. okt. 27. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A görög katolikusok a római katolikus egyházhoz tartoznak, attól csak istentiszteletükben különböznek. (Plusz a papjaik családosak.)

"Elég ha egyszerűen a görög katolikus misékre jár? "- Elég. Tudtommal sokan csinálják.

Az ortodox egyházba át kell térni előbb, a katolikus keresztséget elfogadják. Istentiszteletükre szabad járni, csak a szentségek vételétől van eltiltva az, aki nem tartozik oda.

2013. okt. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Talán előbb a legfontosabb azt eldöntened hogy a görög katolikus vagy ortodox kereszténység érdekel jobban,ugyanis ez a kettő is különbözik egymástól több szempontból is.
2014. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kérdés elméleti jellegű.

Érdekel mindkét irányba való átmenet. Éppen azért is, mert tudom, hogy az a két másik irány is eltérő.

2014. jan. 13. 07:25
 4/4 anonim válasza:
Én görögkatolikus vagyok,de jàrok ròmai és görög misékre is! Ne keresztelkedj àt egyből! Elöbb döntsd el melyik tetszik jobban... Nekem pl. A görög jobban tetszik,de mindkettő Istenben hisz szòval hasonlít. De mi volt az eredeti vallàsod? A ròmai elött?
2015. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!