Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliával kapcsolatos kérdések...

Bibliával kapcsolatos kérdések? (Az alábbiakra hol találom meg a bibliaverset vagy történetet, történeteket)?

Figyelt kérdés

1. Szörnyűségek, borzalmak a bibliában. (gyilkosság, vérfertőzés, pusztítás, kitagadás, kiátkozás, bármi ezzel kapcsolatban)


2. Morális kérdések (bűn, erkölcsök)


3. Szülő-gyermek kapcsolat


4.Felnőtté válás


2014. ápr. 19. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia


Érdekes témát vetettél fel. Igazából Sok halál eset történt a bibliában de voltak amik jog szerűek voltak és voltak amik nem Amennyire tudok segítek:

1.:Az első gyilkosságot Káin követte el,

(1Mózes 4:8) 8 Káin ezután ezt mondta Ábelnek, a testvérének: „Menjünk ki a mezőre!” Amikor pedig a mezőn voltak, Káin rátámadt Ábelre, a testvérére, és megölte.


Dávid király is követett el ilyet amikor megölette Betsabé férjét Uriást

(2Sámuel 11:14–17) 14 Reggel aztán Dávid levelet írt Joábnak, és elküldte azt Uriás keze által. 15 Ezt írta a levélben: „Állítsátok Uriást oda, ahol a leghevesebb a roham, és menjetek el mögüle, hogy lesújtsanak rá, és meghaljon.” 16 Amikor tehát Joáb őrizte a várost, arra a helyre állította Uriást, ahol tudta, hogy vitéz férfiak vannak. 17 Amikor a város emberei kijöttek, és harcba szálltak Joábbal, akkor némelyek a nép közül, Dávid szolgái közül elestek, és a hettita Uriás is meghalt.


(2Királyok 23:28–30) 28 Ami Jósiás egyéb dolgait illeti, és minden cselekedetét, vajon nincsenek megírva a júdabeli királyok napjainak krónikás könyvében? 29 Az ő napjaiban vonult fel Nékó fáraó, Egyiptom királya Asszíria királyához az Eufrátesz folyó mellé. Jósiás király akkor elébe ment, de az megölte őt Megiddónál, mihelyt meglátta. 30 Így aztán a szolgái holtan szállították el egy szekéren Megiddóból. Jeruzsálembe vitték, és eltemették a sírjába. Az ország népe akkor fogta Joakházt, Jósiás fiát, felkente őt, és királlyá tette apja helyett.


(2Krónikák 21:4, 5) 4 Amikor Jórám átvette apja királyságát, hozzáfogott, hogy megerősítse hatalmát, ezért megölte karddal minden testvérét, sőt Izrael fejedelmei közül is néhányat.

(Máté 14:5–10) . . .. 6 Mikor pedig Heródes születésnapját ünnepelték, Heródiás leánya táncolt ott, és annyira kedvére volt Heródesnek, 7 hogy esküvel ígérte, bármit kér is, megadja neki. 8 Az pedig, ahogy anyja kitanította, ezt mondta: „Add ide nekem egy tálcán Keresztelő János fejét.” 9 A király bánatos lett ugyan, de az esküire és a vele asztalhoz telepedettekre való tekintettel megparancsolta, hogy adják oda; 10 így hát elküldött valakit, és lefejeztette Jánost a börtönben.


Cselekedetek 7, 8. fejezet István megkövezése.

Jézus meggyilkolása, János 18-19. fejezet.


Vérfertőzés tiltása:

(3Mózes 18:9) 9 Nővéred mezítelenségét, a te apád lányáét, vagy a te anyád lányáét, akár ugyanannak a háznak a szülötte, akár azon kívül született, fel ne fedd a mezítelenségét.

(3Mózes 18:6–19) 6 Közületek senki se közeledjen valamilyen közeli, vér szerinti rokonához, hogy fölfedje mezítelenségét. Én vagyok Jehova. 7 Apádnak mezítelenségét és anyádnak mezítelenségét fel ne fedd. Ő a te anyád. Fel ne fedd mezítelenségét. 8 Apád feleségének mezítelenségét fel ne fedd. Apád mezítelensége az. 9 Nővéred mezítelenségét, a te apád lányáét, vagy a te anyád lányáét, akár ugyanannak a háznak a szülötte, akár azon kívül született, fel ne fedd a mezítelenségét. 10 Fiad lányának mezítelenségét, vagy lányod lányáét, az ő mezítelenségüket fel ne fedd, mert ők a te mezítelenséged. 11 Apád felesége lányának, apád utódjának a mezítelenségét, mivel ő a testvéred, fel ne fedd. 12 Apád nővérének a mezítelenségét fel ne fedd. Vérrokona ő apádnak. 13 Anyád nővérének a mezítelenségét fel ne fedd, mert vérrokona ő anyádnak. 14 Apád fivérének a mezítelenségét fel ne fedd. Ne közelíts feleségéhez. Ő a nagynénéd. 15 Menyed mezítelenségét fel ne fedd. Ő a fiad felesége. Ne fedd fel mezítelenségét. 16 Fivéred feleségének a mezítelenségét fel ne fedd. Az a te fivéred mezítelensége. 17 Valamely asszonynak és lányának a mezítelenségét fel ne fedd. Az ő fiának lányát és az ő lányának lányát el ne vedd, hogy felfedd mezítelenségét. Ők vérrokonságban vannak. Ez gátlástalan viselkedés. 18 Ne vegyél el nőt a nővére mellé vetélytársnak — hogy felfedd mezítelenségét — a mellé, még annak életében. 19 Ne közelíts nőhöz havivérzésekor, hogy felfedd mezítelenségét.



A kiátkozás helyett a kiközösítés szót használnám, mert átkozódni nem lehet, Isten tiltja. De ha valaki olyan bűnt követ el ami ellentétben áll Isten alapelveivel akkor azt a személyt a gyülekezet tisztán tartása érdekében el kell távolítani

(1Korintusz 5:1–5) 5 Ami azt illeti, úgy hírlik, hogy paráznaság van köztetek, mégpedig olyan paráznaság, amilyen még a nemzetek között sincs, hogy tudniillik egy bizonyos férfinak olyasvalakije van, aki az apjának felesége. 2 Ti meg fel vagytok fuvalkodva, ahelyett hogy keseregtetek volna azért, hogy távolítsák el közületek azt, aki e tettet elkövette? 3 Én a magam részéről, aki testben ugyan távol, de szellemben jelen vagyok, már bizonnyal megítéltem azt, aki így cselekedett, mintha jelen volnék, 4 hogy Jézus, a mi Urunk nevében — miután egybegyűltetek ti, és a szellemem is Jézus, a mi Urunk erejével — 5 átadjátok az ilyet Sátánnak a test pusztulására, hogy a szellem megmentessék az Úr napján.


2,:

Van halálos bűn és nem halálos bűn,

Azok az erkölcstelenségek a halálos bűnök amik Bibliai alapelvekbe ütköznek:

paráznaság házasságtörés, lopás gyilkosság, káromkodás, homoszexualitás, Stb

(Galácia 5:19–21) 19 A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, 20 bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, 21 irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.


(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


3.:

Szülők gyermeke kapcsolat van a héber iratokban is és a keresztény görög iratokban is

A keresztény szülők felelőssége a gyermekeik iránt

Szeretetet kell kimutatniuk, időt és figyelmet szentelve nekik Tit 2:4

Ne ingereljék őket Kol 3:21

Gondoskodjanak a szükségleteikről, a szellemiekről is 2Ko 12:14; 1Ti 5:8

Nyújtsanak nekik képzést az életre Ef 6:4; Pl 22:6, 15; 23:13, 14


4.

A Biblia kijelenti, hogy eljön az a nap, amikor „a férfi elhagyja apját és anyját” (1Mózes 2:24).


(1Mózes 2:24) 24 Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, . . .

(1Korintusz 13:10, 11) . . .. 11 Amikor kisgyermek voltam, úgy beszéltem, mint egy kisgyermek, úgy gondolkodtam, mint egy kisgyermek, úgy okoskodtam, mint egy kisgyermek; de most, hogy férfi lettem, elhagytam a kisgyermek jellemvonásait.


Azonban felnőtté válni nem olyan, mint egyszerűen belépni egy ajtón, amikor elértél egy bizonyos kort. A serdülőkor sokkal inkább olyan, mint mikor fokról fokra felfelé haladsz egy lépcsőn. Az bizonyos, hogy a szüleidnek és neked eltérő lehet a véleményetek arról, hogy milyen magasra jutottál már ezen a lépcsőn.

felnőtté válás vegyes érzéseket kelthet benned, és talán nem lesz olyan egyszerű az átállás.

(Példabeszédek 22:6) 6 Neveld fel a fiút a neki való út szerint; még amikor megöregszik, akkor sem tér el attól.

(Példabeszédek 4:23) 23 Minden megőrzendő dolognál jobban óvd szívedet, mert abból erednek az élet forrásai.


A Biblia kiemeli a szülők és a gyermekek közötti rendszeres kommunikáció fontosságát. Így ösztönzi a szülőket: „Beszélj [Isten irányadó mértékeiről], amikor a házadban ülsz, amikor úton vagy, amikor lefekszel, és amikor felkelsz” (5Mózes 6:6, 7). Az ilyen beszélgetéseknek két előnyük is van. Először is, Isten útjaira oktatják a fiatalt (Ézsaiás 48:17, 18).


Hát rengeteg ilyen van, de lenne egy javaslatom ehhez.


Például a felnőtté váláshoz kaphatsz segítséget egy olyan könyv segítségével ami a biblia alapján készült.

ez díjmentes nem kerül pénzbe

A címe:

Fiatalok kérdései-gyakorlatias válaszok I.II.


Le is töltheted a jw.org oldalon.


Katy Weaver

2014. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ki akarnak tagadni? :(

v te akarod a gyereked? :O

am online biblia keresőjébe írd be a kulcsszavakat, illetve használd a google-t

2014. ápr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy. Én már felnőtt vagyok igaz a szüleimmel lakom még. A kérdések egy része arra kereste a választ, vajon meddig kell irányítania a szülőnek a gyermekét. Jó, nyilván ez nem kortól függ, de valamilyen szinten mégis.

Az első. Sokak vélekedése szerint bűn olyan műveket olvasni, amelyek gyilkosságról szólnak. Ehhez képest, ha már a Bibliában is van természetesen mint rossz példa felmutatva, akkor nem értem az ilyesfajta vélekedést.

2014. ápr. 20. 00:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok a buta ember.
2014. ápr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia


A Bibliában intő példaként íratta le a Teremtő ezeket.

Egyébként pedig az elmédet azzal töltöd meg amivel egyénileg döntést hoztál.

Semmi nem tilos, inkább azt mondanám hogy nincs haszna.

A Világból pedig nem tudsz kimenekülni, így is úgy is olvasol vagy hallasz róluk.


Katy Weaver

2014. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Persze, ebben igazad van. Menekülni sehogy nem tudunk, de néha mégis úgy szeretnénk. Totális idiótaságnak tűnik leírni, de én mindig menekülnék vissza a múltba, amit szebbnek, boldogabbnak gondolok bizonyos szempontból. Persze jól tudom ez a kijelentés igencsak megalapozatlan, hiszen nem éltem akkor és nem ismerem a kor történelmi visszásságait. Még irreális is, hiszen a valóság csak a jelen egyelőre, amiben élünk. Ám a romantikus elvágyódó emberek azok már csak ilyenek.

2014. ápr. 20. 10:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Ezt nagyon jól látod.

sok próféta, és Isten félő ember szavai is írva vannak, hogy mennyire gyűlölik ezeket látni hallani.

Például Habakuk ezt írta:


(Habakuk 1:1–3) 2 Meddig kiáltok még segítségért, ó, Jehova, és nem hallgatsz meg? Meddig kiáltok hozzád segítségért az erőszak miatt, és nem mentesz meg? 3 Miért láttatsz velem olyat, ami ártalmas, és miért nézed a bajt? Miért van fosztogatás és erőszak szemem előtt, és miért van perlekedés és viszálykodás?


Ennél fogva nem Te vagy az egyetlen aki nem szívesen lát ilyet, sokan fejezik ki azt, hogy ezért idegenek itt ebben az emberi társadalomban, mint ha nem is ide valók lennének.


Katy Weaver

2014. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gondolataidat, amelyeket itt megosztottál. Ki ne érezné idegennek magát ebben az érában? Erre bár nem akarom a vallási meggyőződésedet megsérteni. Lehet sokak számára ez az ördög zenéje, de mégis itt egy idézet: "Furcsa a nép, ha idegen vagy. Furcsa napok furcsa óráiban bolyongunk összezavart testtel, rosszul működő emlékezettel. Menekülünk a nappaltól egy furcsa részeg éjszakába." Ez is egyfajta idegenségtudat, amikor az ember már nem tud mást mint menekülni ám de jól tudjuk nincs hová. "Nincs hova futni a világ utolér" Inkább ez egyfajta ideálvilág konstruálása. De muszáj, mert a világ beteg.
2014. ápr. 26. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!