Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány nevet tulajdonítanak...

Hány nevet tulajdonítanak Jézusnak a Jehova tanúi? Nem titulust hanem nevet.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Érdekes a kérdésed.


a válaszom a mai időnkre szól és nem a régen használt névre.

Jelenleg Jézust, Jézusnak nevezzük,

Nincs írás arról, hogy más néven kellene elismerni Jehova kinevezett királyát.


Katy Weaver

2014. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Katy W. a választ. :)

Akkor máskép fogalmazok.

Hány név illette(ti) hitetek szerint Jézust?

Az is érdekel ami a jövőt illeti,vagyis a jövőben lesz más neve vagy megmarad örökre az emberi neve?

Remélem így már érthetőbb az amit tudni szeretnék.

Köszi! :)

2014. ápr. 21. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam volt, Jézus nem hagyott hátra más nevet, és a bibliában egyedül ebben, vagy is Jézus nevében intézhetjük az imánkat, vagy imádatunkat Jehovának, egyébként nem elfogadható, mert Ő az egyedüli közben járó Isten és az emberek között.


Hogy a jövőben lesz-e más neve, vagy más kép fogják hívni arról sem ír a szent írás, azt majd akkor lehet megtudni.


Katy Weaver

2014. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Katy W. :)

Látom kerülöd a témát,akkor adok egy kis segítséget ha nem veszed rossz néven.

A földre születése előtt a mennyben Mihálynak hívják,igaz?

Ti ezt tanítjátok,igaz?

A földön megkapja a Jézus nevet.

De mikor vissza tér a mennyben akkor Jézus ként vagy Mihály ként emlegetik?

Mit ír a Biblia erről?

És állítólag azt is hallottam,hogy Abaddon-ként is emlegetitek.

Mi az igazság, és,hogy tudunk mi "tanú"-latlanok kiigazodni ebben a név kavalkádban?

Segíts kérlek megérteni,hogy mire jó és főként mire használ ez a sok név ami Jézus Krisztus személyét körülveszi.

Én visszaemlékszem,hogy kb 6 éves lehettem amikor megismertem a Jézus nevét és azóta (pár évtizede) én Őt Jézusnak is fogadom el.

2014. ápr. 21. 17:20
 5/8 sandor76 ***** válasza:

Mi emberek Jezusnak ismerjuk,igy is fogadjuk el.

Mas nevei a hatalmara ,poziciojara,paratlansagara utalnak.

Azt pedig ,hogy az angyalok hogy hivjak egymast kozt azt nem tudom.

Jezus,Emberfia,Mihaly,Arkangyal,Kezdet es veg,elso es utolso,Elsoszulott,A Szo,Barany,

2014. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem kerülöm a Témát,

A Földön Jehova Máriának meghagyta, hogy a Jézus nevet adja a messiásnak.

Igen Jézust a földre születése előtt Mihálynak hívták s mint az angyalok egyetlen fejedelme az arkangyal rangra jogosult.

Visszatérésekor lehetséges, hogy újra a Mihály arkangyal néven hívják az angyalok, de itt a földön Jézus nem mondta, hogy más néven kell szólítani


János a jövőre vonatkozóan látomásban részesült

A jelenések könyvében Héberül Abaddonak, görögül Apollüonnak nevezi, ami azt jelenti, hogy : pusztulás, vagy pusztító.

De ezek nem Jézus személyes jövőbeni nevei,

azért nevezi így János mert Ő fogja Isten ítéletét végre hajtani az angyalaival, és mivel a mélység kulcsát a kezében tartja azt jelenti, hogy neki van egyedül hatalma Sátánt a mélységbe vetni, amit ezzel a kulccsal le is zár ezer évre.

(Jelenések 20:1–3) 20 Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. 2 És megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. 3 És a mélységbe vetette, bezárta és lepecsételte azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év. Ezek után el kell hogy oldozzák egy kis időre.


ez a vers is azt írja hogy egy angyalnak a kezében a mélység kulcsa volt, és sátánt a mélységbe veti és bezárja. Ki lehet hát ha nem Isten Kinevezett királya Jézus, másnak nincs hatalma erre.


Katy Weaver

2014. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ennyit szerettem volna tudni.

Érteni meg mindig nem értem,de nem is akarom feszegetni a témát mert számomra Ő nem lesz soha se Mihály se Abaddon se Apollion,hanem megmarad annak akinek megismertem, Jézus Krisztusnak.

2014. ápr. 22. 05:55
 8/8 megfelelő ***** válasza:

"Hogy a jövőben lesz-e más neve, vagy más kép fogják hívni arról sem ír a szent írás..."



jel.3.12... felírom rá az én Istenem nevét, és az én Istenem városának, az új Jeruzsálemnek a nevét, amely a mennyből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.

2014. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!