Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy ünneplik azok a családok...

Hogy ünneplik azok a családok a húsvétot akiknek valamelyik tagjuk Jehova tanúja. Például ha a feleség tanú de a család többi tagja más vallású akkor ott, hogy ünnepelnek, hogy mindenki jól érezze magát?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A jehoáva otthon marad. Ha esetleg a házában van a muri, akkor elzárják egy szobába.
2014. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy fél napig jehováznak, a nap másik felében meg normálisan ünnepelnek.
2014. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem egyetlen családtagom sem Tanú,

Bár közelebbi kapcsolatban a lányommal vagyok akik rendszeresen meglátogatjuk egymást.

Ilyenkor tiszteletben tartjuk egymást, Én nem megyek hozzájuk, és Ők sem jönnek hozzám.


egyébként ha valakinek a férje vagy felesége tanú, ott a keresztény bár nem vesz részt az ünneplésben de nem zárkózik el senkitől, ugyan úgy szívesen fogadjuk a más "vallású" embereket, de nem főzünk sonkát, tojást, és nem locsolkodunk.

Ha a házastárs aki nem tanú meg teszi, ahhoz egyéni joga van. Nem vettetett szolgaság alá

(1Korintusz 7:12–14) 12 A többieknek pedig azt mondom, igen, én, nem az Úr: ha valamelyik testvérnek nem hívő felesége van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el őt; 13 és az az asszony, akinek nem hívő férje van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el a férjét. 14 Mert meg van szentelve a nem hívő férj a felesége révén, és meg van szentelve a nem hívő feleség a testvér révén; máskülönben a gyermekeitek bizony tisztátalanok volnának, most pedig szentek.


Katy Weaver

2014. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sandor76 ***** válasza:

En Tanu vagyok a szuleim nem.Ok tartjak a husvetot en pedig nem,de tiszteletben tartom amit tesznek.

Ahhoz pedig hogy valaki jol erezze magat,nem kell a husvet,mert nem a most megszokott dolgokrol kellene szolnia.

2014. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első: Vagy elmegy a barátaival valahova egy közös programra. Megnéznek egy filmet, kirándulnak, elmennek múzeumba, állatkertbe, vagy akárhová.
2014. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyermekkoromi emlék:

Szokás volt, hogy minden húsvétkor a a nagybácsimék, csalásodtól eljöttek hozzánk látogatóba. Arra emlékszem, hogy jó kedv volt. Nagybátyáim vidám jó kedvü emberek voltak. Nem bosszantotta öket, hogy mi tanúk vagyunk. Anyukám természetesen megvendégelte öket. Senki sem várta el a tradiciós sonka-tojás variációt, megfelelt a "normális" vendéglátás


Katy

2014. ápr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!