Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Állatok a Biblia vonatkozásába...

Állatok a Biblia vonatkozásában. Mit tanítanak erről?

Figyelt kérdés
Egy adott szituáció áll fenn. Egy magát mély katolikus kereszténynek tartó ember minden éven szisztematikusan agyonver/elás/megfolyt egy alomra való kutyakölyköt, "az csak egy állat" felszólalással (nem ivartalaníttatja a kutyáit és nem is vigyáz rájuk, ezt nem hagyja másnak sem megtenni). Tudomásom szerint a Biblia szövege szerint az állatoknak nincs lelke. Ezt értem. Azonban nem számít bűntettnek az öncélú, felelőtlenségből származó legyilkolásuk? Úgy általában, mit tanít az állattartásról, az állatok életének értékéről vagy épp értéktelenségéről?
2014. ápr. 22. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Én Római Katolikus vagyok, és vegetáriánus is.

Továbbá azt vallom, hogy az állatok élete is értékes, ezért azt öncélúan kioltani bűn.

2014. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ismét az első válasz írója vagyok.


Egyébként ha tudod bizonyítani az általad leírtakat, akkor akár fel is jelentheted a személyt az állatvédők segítségével. Én valószínűleg megtenném ezt a lépést.

2014. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Isten eledelül adta az állatokat, szóval(ez nincs benne a Bibliában) az állatok céltalan megölése bűn. Persze az önvédelem nem tartozik bele. Habár, ha leütsz egy legyet, az szerintem nem bűn. Meg ha véletlenül ölsz meg valamit, sőt valakit.

Amúgy az állatoknak is van lelkük, szellemük nincsen.

2014. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tamás321 ***** válasza:
100%

"Az igaz az ő barmának érzését is ismeri, az istentelenek szíve pedig kegyetlen."

Péld. 12,9

2014. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Minden állatnak van lelke, amelyiknek vére is van:

5Móz 12:23 Csakhogy abban állhatatos légy, hogy a vért meg ne egyed; mert a vér, az a lélek: azért a lelket a hússal együtt meg ne egyed!


Isten a szarvasok ellésénél is bábáskodik:

Jób 39:4 {KJV 39:1} Tudod-e a kőszáli zergék ellésének idejét; megvigyáztad-e a szarvasok fajzását?


Az állatokat azért teremtette, hogy nyüzsögjenek a Földön. Bálámot is megfeddte amiért ok nélkül megverte a szamarát 3 ízben. A szamárnak volt igazságérzete amikor Isten megnyitotta a száját. :-) Szerintem bűn semmibe venni az állatok életét, és felelőtlenül bánmi velük. Ha van lelkük, akkor vannak érzéseik, és képesek emlékezni, és bizonyos mértékig megismerni, tanulni.

2014. ápr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A feljelentésen gondolkodtam, de közeli családtagról van szó, idősebb személyről. Vitatkozom a lelkiismeretemmel, hogy melyik is lenne a rosszabb...
2014. ápr. 23. 04:53
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Sokak számára talán meglepő, de bölcs Salamon a következőket írta Prédikátor könyvében a Szentírásban:

"Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végük van azoknak; amint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindenikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság. Mindenik ugyanazon egy helyre megy; mindenik a porból való, és mindenik porrá lesz." (3:19-20).


A Biblia azt tanítja kezdettől fogva, hogy az ember felelősséggel tartozik az állatokért: "És mondta Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." (I.Móz. 1:26)


Az uralkodás felelősséget jelent.


Üdv. Péter

2014. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező!

Ne vívódj a lelkiismereteddel!Az árulás súlyosabb bűn, mint a mulasztás.

2014. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem a mulasztással van a problémám, hanem a gyilkossággal.
2014. ápr. 24. 07:53
 10/11 Szeressük egymást ***** válasza:

Ez lenne a megoldás:

"Seres Zoltán az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője

szerint a hazai állatvédelemhez alapjaiban kellene

hozzányúlni.

- Álláspontunk szerint nem lenne szabad bárkinek állatot

tartani. Egy központilag kialakított tartási

engedélyezésben látnánk a megoldást, vagyis a megoldás

egy részét. Egy ilyen engedélyezési

eljárás során vizsgálnák meg, hogy a hobbi állattartó

szellemileg alkalmas-e háziállat

tartására, biztosítja e a házi kedvencnek a szükséges

teret, valamit ami szintén

lényeges, van-e erre anyagi eszköze - sorolja Seres

Zoltán. Szerintük ezzel a felelőtlen

állattartás terén jelentős eredményeket lehetne elérni."

2014. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!