Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Állatok a Biblia vonatkozásába...

Állatok a Biblia vonatkozásában. Mit tanítanak erről?

Figyelt kérdés
Egy adott szituáció áll fenn. Egy magát mély katolikus kereszténynek tartó ember minden éven szisztematikusan agyonver/elás/megfolyt egy alomra való kutyakölyköt, "az csak egy állat" felszólalással (nem ivartalaníttatja a kutyáit és nem is vigyáz rájuk, ezt nem hagyja másnak sem megtenni). Tudomásom szerint a Biblia szövege szerint az állatoknak nincs lelke. Ezt értem. Azonban nem számít bűntettnek az öncélú, felelőtlenségből származó legyilkolásuk? Úgy általában, mit tanít az állattartásról, az állatok életének értékéről vagy épp értéktelenségéről?
2014. ápr. 22. 15:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ó igen, csak ez szép álom... Jómagam cicagazdi vagyok, de mindig voltak állataim. A kedves rokon ennek kapcsán rendszeresen a képembe vágja, hogy jobban szeretem az állatokat mint az embereket... Szerintem egy deka különbség sincs. A gyilkosság az gyilkosság.

Más nem jutott eszembe, mint a "szeretetmegvonás". Kapaszkodó, magányos ember lett, ultimátumot adtam neki, hogy majd tárgyalunk, ha minden kutya gazdis, a két nagy meg ivartalan. Nem ideális... de ahogy párom mondta, "gyilkosokkal nem vállalok közösséget"... :(

2014. ápr. 24. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!