Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted kicsoda az első...

Szerinted kicsoda az első pecsét lovasa?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 16:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Indoklást is kérek szépen.
2014. ápr. 25. 17:06
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is fontos tisztázni - csak hogy mindenki tudja - hogy az apokalipszis lovasaira gondoltál Jelenések könyve 6. fejezetében:

[link]


A lovas akikre utaltál a Jelenések könyvében szereplő második nagy vázlatprófécia: a hét pecsét első pecsétjének felnyitásakor jön elő. Négy lovas jön elő ez első négy pecsét felnyitásakor: a fehér, a tűzvörös, a fekete és a hullaszínű lovon ülő. Ezek párhuzamba állíthatók a 2. fejezetben található első négy levéllel, és az első négy trombitaszóval, melyek az első és a harmadik un. vázlatpróféciákban jelennek meg.


E hozzászólás keretei nem engedik meg, hogy részletesen elmondjam ezeknek a jelképek pontos azonosítását, így csak nagyon röviden fogalom össze a lényeget. A lovakkal már Zakariás próféta könyvében is találkozunk így az azonosítás viszonylag egyszerű.


A koronás fehér lovas az őskeresztény korszak hívő egyházát, tűzvörös lovas az üldözések korszakának egyházát, a fekete lovas a világi hatalommal szövetkező birodalmi egyház, végül pedig a hullaszínű lovon ülő pedig középkori üldöző egyházat jelképezi.


Üdv. Péter

2014. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Ha a Jelenések 6:1,2 versére gondoltál:


Akkor vajon ki a ló Lovasa? Íj van a kezében, egy támadó harci eszköz, ugyanakkor koronát is adtak neki. Az Úr napján csak ezek az igazságos személyek viselnek koronát: Jézus, valamint a 24 vén által képviselt osztály tagjai (a teljesebb megértéshez, kérlek olvasd el ezeket a verseket is: Dániel 7:13, 14, 27; Lukács 1:31–33; Jelenések 4:4, 10; 14:14). Nem valószínű, hogy a 24 vén csoportjának bármely tagját úgy ábrázolnák, mint aki a saját érdemeiért kap koronát. Ezért a magányos lovas csakis Jézus Krisztus lehet, senki más. Jehova kijelenti Jézusnak: „Én, igen, én iktattam be királyomat”, és elmondja neki, hogy miért: „hogy nemzeteket adjak neked örökségül” (Zsoltárok 2:6–8).

Az első pecsét felnyitásakor tehát Jézus feltárja, hogy miként vonul ki ő maga mint újonnan megkoronázott Király, hogy hadat viseljen Isten meghatározott idejében.

2014. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 titak ***** válasza:

A számodra megfelelő választ keresd ki a Bibliából.

Több alternatíva is létezik a lovas (Pestis) kilétére . Fehér szín a Bibliában a gyász, a fájdalom, de az igazságosság, szűziesség jele is. Az első lovast leggyakrabban mint a gonosz antikrisztust ábrázolják aki betegségeket, rontást küld a halandókra.

Későbbi értelmezések szerint a lovas nem is egy lovast jelöl, inkább Krisztus feladatát jelképezi, aki feltöri a hét pecsétet, és megmutatja az emberiségnek a jövő titkait.

2014. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most kerültem csak netközelbe.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. ápr. 25. 23:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ide is :)


Még nem éreztem elhívást, hogy behatóbban

foglalkozzak a jelenések könyvével, így csak a

saját okoskodásomat tudom leírni:

Szerintem Jézus az. Indoklás:

És láttam: íme, egy fehér ló, a rajta ülőnek

íja volt, és korona adatott Neki, és győzelmesen

vonult

ki, hogy újra győzzön.

Hogy újra győzzön. Gondolom nem a sátán fog

győzni. De van egy másik ige is, ami szerintem

ezt alátámasztja:

„És íme egy fehér

ló, és Aki rajta ül, annak neve Hű és Igaz. … Ez a

név

adatott Neki: az Isten Igéje" (Jelenések könyve

19,11.13).

Aztán ha tévedek, akkor bocs. :)

2014. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A tévedés jogát ebben én is fenntartom magamnak. :-)

2014. ápr. 26. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még nincs semmi lovas, mert pecsétfeltörés sem volt. Majd ha Jézus eljön, akkor lesz harsonaszó és pecsétek feltörése. Én még eddig nem hallottam harsona fúvást.
2021. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!