Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amíg Jézus el nem jött, addig...

Amíg Jézus el nem jött, addig csak egy angyal volt sok közül? Illetve Ő az első teremtett angyal?

Figyelt kérdés
Lényegében a kérdés jellegéből adódóan a Tanúk véleménye érdekelne.
2014. ápr. 9. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Angyal? Szerintem olvasd el a Zsidókhoz írt levelet.

"Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai."

2014. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sandor76 ***** válasza:
13%
igen.De kesobb sok kivaltsagot kapott a husegeert,mas nevek is megilletik.
2014. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézus azt mondja a Jelenések könyvében, hogy ő az Alfa és az Ómega. szerinted akkor angyal??????
2014. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem. (nem tanú is érdekel? a János evangélium is érdekel? ha nem ugord át)

Jézus "eljött" azt jelenti: a Logosz megtestesült. Isten testet öltött. Ha ez érdekes, olvasd tovább.


Jn1,1-4 Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett. Benne az élet volt, s az élet volt az emberek világosság

.....

Jn1,14 S az Ige testté lett, és közöttünk élt. Láttuk dicsőségét, az Atya Egyszülöttének dicsőségét, akit kegyelem és igazság tölt be.

2014. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Nem, nem csupán egy angyal volt.

A biblia úgy utal rá mint Mihály ark angyalra, a hűséges angyalok egyedüli fejedelmére. Sőt Ő volt többször is Isten ítélet végrehajtója.

amikor úgy utal rá, hogy:

"Isten elküldte angyalát" akkor Jézusra, vagy is akkori megnevezése szerint Mihályra mint fejedelemre utal, aki Isten népének fiaiért harcol.

S az angyalokat, mint Isten seregét Ő vezeti majd Armageddon háborújában a gonosz emberek ellen


Katy Weaver

2014. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:
Az első válaszoló a Biblia válaszát írta meg a kérdésedre.
2014. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Miután Sándorról, Katyről és KZitusról tudom, hogy Tanúk, ezért az ő válaszaikra válaszolnék.

Sándor azt mondja, hogy angyal volt, de idővel fel lett ruházva ezzel-azzal.

Katy azt mondja, hogy angyal volt, de a legnagyobb.

KZitus az első válaszra hivatkozott, aki a zsidókhoz írt levélből idézett, ahol Pál teljesen különválasztja az angyalt az elsőszülöttétől.


Ez nem valami egységes álláspont az egyik legfontosabb kérdésről, hogy ki Jézus?

2014. ápr. 12. 16:50
 8/12 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Jezus Istennek a legelso teremtmenye volt. Ezert is hivjak Ot "Isten elsoszulott/egyedulnemzett fianak/.

Miutan Isten megteremtette Ot, minden mast mar egyutt teremtettek. A mennyben a neve Mihaly volt, es "arkangyalkent" ir rola a Biblia. Az "arkangyal szo jelentese: fobb, legfobb. Valo igaz, hogy mindig vedelmezte Isten valasztott nepet, es tobb helyen "harcos" angyalkent emliti a Biblia.

Azt bizonyara tudod, hogy a "Jezus" nevet csak a foldre jovetelekor kapta. Erre utasitotta az angyal Mariat, hogy "Jezusnak" nevezze a szuletendo gyermeket.

Mikor feltamadott es visszament a mennybe, Isten nagyobb hatalommal ruhazta fel mint elotte volt /arkangyal/, ugyanis Kirallya es Fopappa tette, valamint neki adta a jogot, hogy majd az iteletet vegrehajtsa Satanon es demonain, valamint a gonosz emberi tarsadalom felett.

A mennyben ujbol "Mihaly" nevet viseli.

A Jelenesek konyveben olvashatjuk, hogy Mihaly a mennyben harcot vivott Satannal es demonaival, legyozte oket, es Satan levettetett ide a foldre a bukott angyalokkal egyutt. Mivel tudjuk, hogy Jezus az, aki az iteletet vegrehajthatja, igy vilagos, hogy Mihaly es Jezus egyazon szemely.

Kulonben errol a Jelenesek 12:7-10-ig, valamint a 12-es versben olvashatsz. Ha kerdesed lenne, szivesen valaszolok. Udvozlettel: Judit!

2014. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Judit!


Oké, Mihály szerinted = Jézussal. A legelső teremtmény volt szerinted, ezt is értem. Akkor most angyal volt szerinted, vagy sem? És ha igen, akkor milyen, Szeráf, Kerub, milyen?

2014. ápr. 14. 10:26
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz!

Jezus ugyan olyan szellemteremtmeny volt mint a tobbi angyal. Azzal a kulonbseggel, hogy O volt a legelso teremtmenye Istennek, es O nagyobb rangot kapott minden angyalnal. Mert ahogy irtam, O arkangyal volt, tehat minden angyal felett allt. Igy a kerubok, szerafok es angyalok felett.

Masreszt nagy kegyben reszesult Istentol, mivel minden mast mar egyutt teremtettek. Remelem igy ertheto mar a kerdes? De ha meg mindig nem, kitargyalhatjuk jobban is. Udv: Judit!

2014. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!