Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít paráználkodásnak?

Mi számít paráználkodásnak?

Figyelt kérdés
A Katolikus egyház szemében mi számít bűnnek? Mi a paráználkodás legkisebb "egysége"?

2014. máj. 3. 20:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Tényleg! És Péter hányszor is feküdt le hetenként a feleségével? Mert bizony Péter nagyobb problémákba ütközött azzal, hogy a zsidók megjelenésével felállt az asztalól, hogy ne a pogányokkal egyen, amiért Pál meg is fedte. Ez barátom nagyobb gond, mind az, hogy évente egyszer, vagy hetente egyszer fekszik-e le a feleségével. Annyira áldott a házasság testisége, hogy maga Isten adta törvénybe, hogy akinek felesége lett, egy évig nem vihették katonának, hanem feleségével kellett lennie. Pál is hangsúlyozta, hogy oké, ha nincs házastársad, de aki nem tudja megtartóztatni magát, annak legyen, mert "jobb élni, mint égni"! Jé, Pál sem dádázta meg az embert, mert megkívánta a feleségét. Nem hangsúlyozta, hogy inkább hirdessétek az evangéliumot, minthogy a családoddal legyél. Hanem azt mondta, hogy szeresd a feleséged, és tiszteld a férjed!
2014. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Tisztelt 10:49!


A probléma ezzel az egésszel szemben az, hogy te teljesen tévesen azt állítod rólam, hogy én az ellen szóltam, hogy egy férj hányszor kívánja meg a feleségét.


>>Nem<< a házastársak ellen beszéltem. Osztom, és vallom azt az általánosan hagyományos bibliai tanítást, hogy a szexuális dolgoknak házasságon >>belül<< van a helye. Ha megfigyelted volna azt, amiről én beszéltem, akkor teljesen világos lenne előtted, hogy én a - "hitkereső" blog - tévesen értelmezett (1Péter 2,11) szakaszhoz írtam magyarázatot a 10:14-es kommentáromban. A 10:29-es kommentárodban >>te magad<< voltál az aki rátért a házasságra. Teljes mértékben elfogadom azt, hogy a házastársak között helye van a nemi dolgoknak, csak amit nem fogadok el az az, hogy a "világi" kapcsolatokhoz hasonlóvá silányuljon a dolog, és a >>kizárólag<< a testiességre épüljön a házasság, mint ahogy ma mondják, hogy egy kapcsolat alapja a szex. Ezt teljes mértékben visszautasítom, a Pál apostol ugyanis egyértelműen tanítja, hogy "Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint." (Róma 8,1). Lélek szerint azonban csak a Krisztusban újjászületett ember tud járni, mert a testi ember a testi dolgokkal foglalkozik és nem tud engedelmeskedni Isten törvényének (Róma 8,7). A házasságban természetesen fontos a nemi kapcsolat (1Móz 2,24/b). Azonban a kereszténység végső célja a Krisztushoz hasonló jellem kialakítása (2Kor 3,18). Tehát nem történhet meg az, hogy a testiesség a lelki dolgok fölé emelkedjen. Ha ugyanis az emberben a Szentlélek segítségével nem alakul ki Krisztushoz hasonló jellem, akkor örök életet sem kaphat, mert Isten népének Krisztushoz hasonló jelleme kell, hogy legyen (Ésa 53,9/b vö. Jel 14,5). Azok az emberek tehát, akik arra nevelik az embereket, hogy tesitesek legyenek, aligha tudják, hogy milyen súlyos tévtanítást hintenek el a keresztények között.

2014. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ha pedig tudják, akkor egyértelműen felelősek mások félrevezetéséért.
2014. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a vitátokat, mert ilyenkor már fáradt vagyok, de egyébként is tudom, hogy miről van szó.


Kedves 69%-os válaszoló, ami azt illeti kicsit félreérthetően írtál. Mert elsőre a buddhizmus jutott eszembe az írásodról, másodszor pedig az, hogy a szex csak gyerek csinálásra van és jobb közben elterelni a figyelmet. Később pedig valami olyasmi járt a fejemben, amikor egyértelműbbé vált a helyzet, hogy szerinted a szexuális vágy bűn, de amit a szerelem idéz elő, az természetes.

Ne már most ez azért nem jó kijelentés, mert a szexuális vágyakhoz semmi köze nincs szerelemnek.

Akiben szexuális kívánság gyúl egy másik ember iránt, az teljesen egészséges ember és maximum azt mondhatnánk rá, hogy kísértésben van.

Persze vannak emberek, akik állítják, hogy csak a szerelmüket tartják vonzónak, de én ezt nem hiszem el. (persze ha agyon vered magad gátlásokkal, hogy minden bűn, elítélendő, úgy talán kialakulhat egy ilyen tagadós állapot...Kicsit erről a homofóbia pszichológiája ugrott be, de ebbe nem megyek bele).


Szóval elég morbid ilyen kijelentést tenni, hogy a szexualitás rossz, a házasságon belül pedig a szükséges rossz vagy egyáltalán nem szükséges.


Vissza a realitásokhoz:

Tudom, hogy te arra is akartál utalni okosan, hogy nem jó, hogy ha valakit csak az hajt, hogy önzőn élvezkedjen.

De te sem gondolod komolyan, hogy valaki csak kényszerből szeretkezik a párjával, vagy azért hogy a párjának "jó legyen".

Ha csak a kölcsönösséggel van bajod, dugni is lehet úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

2014. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

A kedves 56%-os ilyeneket írt:

" Biblia egyetlen egy mondatában sem határozza meg, hogy egy férj és egy feleség mit tehet egymással a házasságban az ágyban"

"testi kívánságokról, vágyakról beszél, ami közel sem egyoldalúan szexuális."


Az írásából egyértelműen lejöhetett volna, hogy arra utal, hogy a Biblia nem tartja bűnnek a szexuális vágyakat. Nem maga a vágy a bűnös, hanem a szexualitás helytelen használata. Kicsit elbeszéltetek egymás melett. Ő nem azt bizonygatja, hogy kufircolni kell mindenkivel.

Hanem a cölibátusféle eretnek baromságokat ellenzi (főleg a hívekre eröltetve).

2014. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

A szexualitást Isten teremtette és egy ajándék.

Semmi undorító okkult szent tisztaságnak nem kell áldozni az életünket vagy csonkítani a testünket és a lelkünket.

Persze azok szokták még bizonygatni, hogy a szex rossz, akiknek vagy nem lehet vagy rossz élményük van, vagy pedig így érzik magukat felsőbbrendűnek, hogy reklámozhatják magukról, hogy hűségesek, tiszták meg ilyenek.

2014. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk a hűségességet úgy könnyűbb eladni, hogy mindenki tetszik, de csak téged választalak. Lehet inkább egy rejtett félelem van mögötte és azért kell tagadni, hogy a másik ember esetleg lehet szép.
2014. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Vagy most komolyan, miben más ha valakinek tetszik valaki vagy "szerelemből érez szexuális vágyat?"

Persze az ember normális esetben a szerelmével jobban kívánja, mert szereti és bízik benne. De a szexuális vágy nem lesz más attól, mert ott van a szeretet, csodálat, tisztelet még mellette stb...

Nem a vágyat kell elnyomni, hanem helyesen kell kezelni.

Az nem igaz,hogy valakinek mindenkit ocsmánynak tart, csak a szerelmét nem. (attól, hogy nem tudja elképzelni, hogy megcsalja a párját, illetve nem akarja elképzelni, még nem következik belőle, hogy a szexualitás érzése bűn).

2014. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Mulder614 ***** válasza:

A petting is paráznaság mivel a nemiszerveket helytelenül használod.

Nem csak a közösülés paráznaság.

2014. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt :)
2014. máj. 5. 09:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!