Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova most tényleg duzzog az...

Jehova most tényleg duzzog az anyák napja miatt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 02:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
57%

én is anya vagyok, ugyanakkor él az édesanyám


Azt megértem, ha valaki kíváncsi hogy ünnepeljük-e az anyák napját. Megértem, azt is hogy tudni akarják az okát miért nem. :)


Akik hisztisen reagálnak, nem hiszem hogy tudják, mi az igazi tisztelet egy anya iránt.


Felnött gyermekem, amikor szépen viselkedik hozzám 365 nap egy évben, amikor én szeretettel, tisztelettel viselkedek anyukámmal szemben az év 365 napján. Nem ordítozunk egymásra, segítjük egymást, szeretjük egymást.


Az a véleményen, hogy akik lesüllyednek a vulgaritásba, azok tanulhatnának meg, mi a tisztelet az anya, és más emberek iránt is. Mert aki vulgáris, durva másokkal szemben azt otthon tanulta meg, azt látta hallotta és úgy beszél a szerencsétlen anyjával is.


Katy

2014. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Szia


Kedvesnek épen nem mondható 7-es válaszoló.


Nem értelek téged, ugyan is ki mondta neked, hogy ne ünnepelj, ha ünnepelni akarsz?

Szabad akaratod van, azt teszel amit akarsz.


Nekünk is szabad akaratunk van, mi nem akarjuk ezt megünnepelni, mert a bibliai vizsgálódásunk eredményeként nem tartjuk helyesnek.


egyáltalán azt nem értem, miért kellett ezt a kérdést feltenné és Ilyen stílusban?

Már ez is az ellenségeskedést és a viszályt szítja az emberek között. Mi nem tiltottunk meg semmit, senkinek.


Ha valaki Jehova népéhez szeretne önként tartozni, akkor ezért nem vesz részt ezen mert elfogadja, hogy itt nem ünneplünk olyat ami nem biblikus.


ennél fogva ebből az látszik mennyire szeretik egyes emberek a balhét, és a háborúzást.


Katy Weaver

2014. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%

Ha anyák napján felköszöntöd az anyukádat, az azt jelenti, hogy jobban tiszteled, mint Istent?

Fura ez nekem, de mindegy. Ha nekik így a jó...

2014. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
29%

Ez...ez... Inkább erre semmit sem mondok kedves Jehovák. Ez a legborzasztóbb dolog amit életemben hallottam, és ezen most úgy felidegesítettem magam, hogy úgy gondoltam nem írom meg mi a Jehova tanúiról a véleményem, mert az még finoman szólva is ... durva lenne. Ezért csak annyit mondok hogy: gondolkozzatok el. Komolyan mondom nagyon mélyen nézzetek magatokba. Húú...Ez most nagyon szíven ütött.

Isten bocsássa meg, de ezt nem hagyhattam szó nélkül. Bocsánat.

2014. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 mustafa33 ***** válasza:

Ma minálunk három pap, református , görög katolikus és római katolikus egyszerre áldotta meg egy kis anyáknapi ünnepségen a jelenlevőket. És hiszem, ha lenne városunkban rabbi, az is ott lett volna. És ez így helyes.

A tanúk pedig ezelatt két sarokkal odébb áldogáltak egy áruház bejárata előtt a füzeteikkel.

2014. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%

Kedves tanúk!


Nem mondjátok, hogy nem támadjátok az embereket mert nem tartanak meg ezt vagy azt! Vagy éppen megtartják a karácsonyt, vagy születésnapot! Mert ha azt mondjátok, hogy nem támadjátok ezért az embereket akkor szépen szólva valótlant állítotok! Nem egyszer olvashattuk itt is, hogy kritizáljátok, vádoljátok, elítélitek és megítélitek ezeket az embereket! Akkor nálatok hol marad ilyenkor a Krisztusi szeretet? A mindent eltűrő, mindent megbocsájtó, mindent elfedező ítélkezés nélküli szeretet? Krisztus az aki ítélni fog és nem ti! Mégis folyamatosan ítélkeztek!!! Sajnos!


Én nem csak anyák napján szeretem és tisztelem az anyukámat! Szinte minden nap beszélek vele. Megkérdezem hogy van, hogy vannak! Segítsek-e valamit, stb. Vagy pl.: (ha már a születésnapot említettem!) az én születésnapomon nem azt várom, hogy mit kapok tőle (Tőlük/szüleimtől) hanem én megyek el hozzájuk és én adok ajándékot édesanyámnak, hogy megköszönjem, hogy világra hozott, szenvedett miattam és, hogy életet adott nekem, Istennek hálát adva érte!


Attól, hogy te nem adsz virágot 1 bizonyos napon de nem hanyagolod el anyukádat, különbnek érzed magad annál aki szintén nem hanyagolja el anyukáját de ezen az egy napon is kedveskedik neki? (itt nem magamra gondolok)


Azok az édesanyák akiknek felnőtt tanú a gyermekük, de ők maguk nem azok, hogy élik meg az anyák napját? Biztos vagyok benne, hogy elszorul a szívük! Ebben hol van a szeretet? Meg se próbáld kimagyarázni! Úgy sem fog menni! Mindent csűrtök csavartok, de nem értitek ti magatok sem! Szomorú!


Isten maga a szeretet! Abban, hogy én dafke azért sem mondok egy köszönömöt, nem a szeretet tükröződik, hanem az önteltség és a gőg...

2014. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló.


"mindent eltűrő, mindent megbocsátó... "


Azt hozzá kell tennem hogy most még úgy tűnik, mert mindent nem fog megbocsátani, és nem fog a végtelenségig tűrni.

Nagyon rosszul gondolod, hogy Jézus mindenkit megment, mert akkor a szavai ellent mondásba keverednének, hiszen igen kevés számú túl élőről beszél akik öröklik Isten királyságát, vagy is része lehetnek annak.

a Jelenések könyve ha igaz a biblia, akkor ott írja, hogy a földön élők nagyobbik része elpusztul, hasonlóan Noé idejéhez, ahol az akkor élőkből mindössze 8 ember tartatott meg.


sokan nem hiszik el, hogy a többség is tévedhet, mert emberi mércével érnek,

Istent pedig a leírt történetek alapján soha nem a számok érdekelték, hanem az engedelmesség.


S ha már az ítélkezésnél tartunk:


A Teremtő soha tűrt és nem is fog tűrni a végtelenségig, egy darabig kér...

Lásd: Özön víz, szodoma, Jeruzsálem pusztulása, Babilon eleste, stb. s az utolsó Armageddon lesz.


S nem mi ítéljük el, hanem ha megfigyelted volna a bibliában leírt helytelen cselekedetek azok amik elítélik azokat akik úgy élnek.

Mert rendszeresen idézünk abból, hogy Isten hogyan gondolkodik egy egy adott dologról.


S ez nem Jehova Tanúi ítélete, hanem a bibliában leírtak szerint Istené.

2014. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
47%

Jehova mindenkire lesújt, aki virágot vesz az anyjának. Kiszakítja a beleteket és elcsámcsog rajta nagy kéjesen.

Ez van srácok, ezt kell szeretni. Benéztétek nemjehovások, MUHAHAHAHAAA!!!

2014. máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
58%

De igen TANÚK ti vagytok azok akik ítélkeznek!

Nem a Biblia,nem Isten,hanem TI!

Ki választjatok a Bibliából azokat az igéket amelyek megfelel a vallásotoknak és figyelmen kívül hagyjátok azokat amelyek a SZERETETRŐL beszélnek.

És a Biblia lényege a SZERETET ÉS NEM AZ ÍTÉLKEZÉS!

"MERT ÚGY SZERETTE ISTEN A VILÁGOT,HOGY..."!

Bennetek nincs szeretet! Ennyi a mondani valóm!

2014. máj. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
42%

Az a vicc, hogy az általuk folyamatosan idézett bibliaversek egyáltalán nem erről szólnak. Mert oké, hogy vizsgáljunk meg mindent, de akárhogy is vizsgálom, semmi kivetnivalót nem találok abban, hogy édesanyámat felköszöntöm anyák napja alkalmából.

Egyébként érdemes megfigyelni, hogy az ide válaszoló Tanúk mindegyike más indokot mondott, hogy miért nem ünnepelnek. Mindent kitalálnak, hogy igazolni tudják ezt a szeretetlen hülyeséget.

Vagy egyébként egy olyan érzésem, hogy a kevésbé keményvonalas Tanúk szombaton átmentek az anyukájukhoz, és vittek neki virágot "csak úgy". Mint ahogy sok gyerekes JT család is vesz a gyerekeknek ajándékot december végén, véletlenül se karácsonyra, csak "szeretetből." Megtalálják ők a kiskapukat, ne aggódjatok. :)

2014. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!