Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova most tényleg duzzog az...

Jehova most tényleg duzzog az anyák napja miatt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 02:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%

Ez tényleg úgy van kedves utolsó válaszoló ahogy írod. :) Nem egy családot ismerek ahol Karácsonykor kapnak ajándékot a gyerekek,és az az ürügy,hogy ne érezzék magukat hátrányban azokkal a gyerekekkel szemben akik szülei ünneplik a Karácsonyt.

Csakhogy ebben hol van az őszinteség a gyerekkel szemben? Ezt nem értem.

Nekem csak az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban,hogy egy anya aki felneveli a gyerekét nem érdemel meg egy napot az évből amikor egy kicsit kényeztetik és ő van a központban? Nem, ez nem azt jelenti,hogy az év összes többi napján nem keressük fel vagy nem viszünk virágot neki,hanem azt,hogy ő ezt az egy napot megérdemli mert ANYA! Nem pogány isten,nem bálvány hanem csak egyszerűen egy szerető és szeretnivaló ÉDESANYA.

Tisztelt tanúk ez lenne az amit nem tetszik jehovátoknak?

Ez a különbség Isten és jehova között. Mert Isten azt módja,hogy szeresd szüleidet és tiszteld őket miközben jehovátók azt kéri,hogy ne tedd azt mert azt teszed akkor ő hátrányba marad és lakolni fogsz emiatt.

Hát maradjatok csak meg jehovátoknak,mert Isten látja a lelketeket.

2014. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Kedves Jehovák!

Meg vagytok róla győződve hogy csak nektek lehet igazatok! Még sohasem hallottam ilyen gőgös felfuvalkodott emberekről! Mondjátok, hát van nektek szívetek? Nagyon kérlek titeket hogy ne támadjatok le egyfolytába Minket akik egy picikét máshogy gondoljuk az életetet mint ti! Ne vegyetek minden kérdést támadásnak, gúnyolásnak,fenyegetésnek! És igen vannak olyan emberek akik megvetnek és szavakkal bántanak titeket! De vannak olyan emberek is akik békénhagynak esetleg kiállnak mellettetek! És nem utolsó sorban megkérnélek rá titeket, hogy ne mondjátok, hogy Jézus Krisztus nem bocsát meg mindenkinek, igen is megbocsát annak akinek a bűnbánata őszinte! Mert a szavaitokból úgy olvassa ki az ember, mintha azt mondanátok:az Isten nem szeret mindenkit egyformán! Aki számára nem fontos azt megöli! Mert ez nem igaz! Hát egy szülő tudna így különbséget tenni a gyermekei közt? Szerintem egy jó szülő soha sem tenne ilyet. Talán nektek meglehetősen egyéni felfogásotok van az ilyesmiről, de ne tegyétek tönkre a másik ember Hitét, még akkor sem ha egy aprócskát máshogy hisznek mint ti!

Csak ennyit akartam mondani! De úgyis tudom hogy közületek ezt senki nem fogja megérteni, és süket fülekre talál ez a szöveg de azért leírtam, mert a remény hal meg utoljára.

És még valami: talán jobban tisztelnének titeket ha nem támadnátok rá az emberekre, egyenként, mert máshogy gondolkodnak mint ti! És bocsánat mindenkinek akit ezzel megbántottam, de én ezt érzem!

2014. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
16%

Kedves utolsó.


Ti veszitek támadásnak a bibliából idézett mondatainkat,

S ezért sértve érzitek magatokat, hogy mi bántunk meg utálunk benneteket.

De Isten az ókorban is ugyan ezt tette, hogy embereket felhasználva figyelmeztetéseket küldött az írások alapján, és ugyan úgy reagáltak rá, mint ahogy most Te, sőt volt, hogy megölték Isten prófétáját, mert nem tetszett nekik amit hallanak


Ezért nem értem miért gondolod, hogy csak azért mert a bibliából Isten szavából leírjuk Isten gondolatait, akkor mi aljasok és kegyetlenek vagyunk, holott azokat Isten mondja mi csak idéztük...

s tiszteletben tartjuk, ha nem akarsz úgy gondolkodni. vagy tenni, mert nekünk nem feladatunk, az ha nem értünk egyet, hogy sértegetéseket vagy sérelmeket idézzünk elő.


egy feladatunk van,addig míg Jézus nem utasít arra hogy vége, addig prédikáló és tanítványképző munkát kell végezni.

S az is hamarosan bekövetkezik.


Maradok tisztelettel Katy Weaver

2014. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
71%

" Ti veszitek támadásnak a bibliából

idézett mondatainkat,"


Idéznéd, hogy mit idéztél a Bibliából az anyák napja megtartása ellen! Köszönöm!

2014. máj. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
A bibliába nincs benne, hogy tilos lenne az anyák napja megtartása!
2014. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Igen a bibliában nincs benne hogy: ne ünnepeld az anyáknapját

Ne dohányozz

Ne kábítószerezz

Ne vezess autót ittasan

Ne fogadjunk el vért

Ne folyamodjunk abortuszhoz

stb.

De a biblia megismerèse után tudunk dönteni, ez különböztet meg az igazat a hamistól.

2014. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
10%

Undorító ocsmány férgek....

hogy tudod őszehasonlítani a szülő iránti SZERETETET a kábítószerezéssel!?

És még te tartod magad Isten szolgájának és Jézus követőjének!?

Egyetlen napról van szó te eszetlen agymosott ördögfajzat amit az ÉDESANYÁDNAK adsz!

Istenbocsásson meg,de undorodom tőletek...

Tudod Jézus egyszer valami olyant mondott,"meddig turlek még benneteket kígyóknak fajzati..."És most én is azt kérdem,hogy meddig!!?

2014. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Kedves UDVARIAS utólsó!

Hááát én a te helyedben elszégyellném magam ezért a modorért!

Nem emlékszem,hogy valakinek is ilyen dolgokat mondtam vagy írtam volna valaha is.

De szerintem azért nem emlékszem rá,mert nam vagyok hajlandó ilyen alacsony ,alpári szintre lesüllyedni.

Tudod,nagyon sajnálom az anyukádat,hogy ilyen gyermekkel áldotta meg a sorsa,nem lehet egy ilyen gyermek dicsőség amikor így viselkedik.

Én nagyon szeretem az anyukámat,még sem tartunk anyák napját,sőt azt is elmondom,hogy az édesanyám nem tanú,és mégsem szokott szomorú lenni anyák napján.

Egyszer azt mondta nekem amikor beszélgettünk,hogy :"neki mindennap anyák napja amikor együtt vagyunk"

Éppen ezért amikor csak tehetem meglátogatom,segítek neki mindenben,a gyermekeim is nagyon sokat segítenek neki,és nagyon szeretik.

Azt hiszem,hogy énnél nem kívánhat többet senki,mert ahol szeretet van ott minden van!!!

Jó lenne ha ezen elgondolkodnának nagyon sokan és azután törnének vagy nem törnének pálcát felettünk!

2014. máj. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én vagyok az "UDVARIAS"válaszoló..

Köszönöm de nem kérek a sajnálatodból, és amit írtam nem véletlenül írtam és lehet,hogy csalódni fogsz de nem vonom vissza soraimat.

Az egyetlen dolog ami bánt az az,hogy még mindig nem érted a lényeget.

És ugyan azt mondom,hogy nem vagytok méltók,hogy Jézus követőinek nevezzétek magatokat.

Amit meg írtál az édesanyádról..... :) ez olyan színjáték mint amit a vallásod megtanított neked.

Te Jehova Tanúja vagy igaz? :)

Anyukád nem az,igaz?

Vagyis Ő A SZÁMODRA HÍTEHAGYOTT,IGAZ?

De vajon Ő azt tudja,hogy miként vélekedsz te róla?

Én a számodra hitehagyott vagyok,mi a véleményed rólam?

Ne velem és ne nekem adj igazat hanem saját magdal légy igazságos!

ANYUKÁD a te hited szerint semmivel sem jobb mint én mert Ő IS ODA KERÜL A VÉGÉN AHOVÁ ÉN! :)

Ki a sajnálatra méltó, én vagy te?

Megsértettem a büszkeséged? Nem én tehetek róla...

A gonoszal ne paktálj le mert te is azzá válsz.

Lehet,hogy megsértettelek mint ember,de én nem téged támadtalak hanem azt aki benned van....a gonoszt,és én a gonosz előtt nem fogok meghajolni!

A te istened nem az én Istenem...maradjunk ennyibe.

Jöjjön meg az eszed,csak ezt tudom kívánni.

2014. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Jó most szerintem mindenki hagyja abba! Túl messzire mentetek egymás sértegetésével. Ugyan nekem meg van a magam "pártja" (Én az anyáknapja mellett vagyok.) De ez már undorító mind a 2 féltől. tehát szerintem itt és most zárjuk le ezt az egészet, mert nem hinném, hogy ez Isten akarata.

Köszönöm mindenkinek! Jó éjszakát!

2014. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!