Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a római katolikus gyülekezetben azt, hogy római katolikusként néha görög katolikus misére járok és ott is szoktam gyónni, áldozni?

Figyelt kérdés

Talán bűnt követek el ezzel?


Még ha protestáns istentiszteleteken vennék részt olyan rendszerességgel, azt meg is érteném, mert ott valóban vannak hitbeli különbségek.


Ha bárki kérdezi, nyíltan vállalom, hogy Római katolikus vagyok. Nem gondolkozom rítusváltáson sem.


De így mi a probléma?


2014. máj. 4. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Mert félnek, hogy mégis megtörténik.

A hitben nincs logika - ne is keress.

2014. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Mert a két egyház nem egy cég. Mások a teológiai nézeteik, más a liturgia és a dogma.

Amennyiben RKnak vallod magad nem tanácsos keverni a kettőt. Mert saját hitedet ásod alá. Mellesleg a kánonjogban rögzítve van hogy nem lehet ilyet csinálni. Tehát tényleg támadható vagy.

A vallás nem játszótér, vagy az egyik vagy a másik. Misén ott lehetsz ahhol akarsz. De a szentségeket nem veheted fel. Ha még is megteszed ugy rengeteg fát vágsz magad alatt. Mind jogilag, mind pedig spirituális szempontból.

2014. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint a római és görög katolikusok kölcsönösen elfogadják a szentgyónást és áldozást. Nem?
2014. máj. 4. 12:20
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Ez igy van, de ez nem azt jelenti hogy ott gyónsz és áldozol ahol jólesik.

Amennyiben RK létedre GK gyónsz és áldozol úgy megtagadod az egyházadat és elveit, dogmáit és jelzed hogy a Pápát se tartod sokra. Fordítva is ugyan ez igaz, csak az ellentétje.

Ez egyszerű kérdés. Ha te fiú vagy, miért nem járhatsz lány iskolába?! Ugyan az a tananyag, ugyan ugy bárki lehet belőlük. Ez törvény. Ha megszeged, ugy irány a purgatórium, mert egyházadat is aláástad és saját hitedet is megtagadtad.

2014. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Na, az utolsó jól leírta:

simán konkurrenciának tartják, és ezért utálják egymást.

2014. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyesek nagyon el vannak tévedve. Szerintem összekeverik a görögkeletit a görögkatolikussal...

Nem követsz el bűnt, nyugodtan gyónhatsz és áldozhatsz is gr.kat. papnál és a szentmise is ugyanúgy érvényes vasárnapra. A gr.katolikusok elfogadják a pápát, ugyanúgy egységben vannak vele, mint a rómaiak, csak a liturgiában megmaradt a keleti forma.

Azt, hogy az egyházközségben ezért miért néznek furán, azt nem tudom. Valószínűleg nem ismerik eléggé ezeket a dolgokat.

2014. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De van egymásnak ellentmondó teológiai különbség a két ág között?


Miért nem szólt rám vagy jelezte valahogy a görögkatolikus pap (aki tudja, hogy római katolikus vagyok), hogy döntsek, stb.?


Vagy ez alapján akár egy protestáns is odamehet gyónni és áldozni idegenként? (Gondolom, nem kérdeznék meg tőle, hogy katolikus-e egyáltalán).

2014. máj. 4. 12:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért azt nem mondanám hogy utálják egymást. Csak nem véletlen datál a történelem több egyházszakadást. Minden vallás, minden felekzet másképp épűl fel. Másként magyarázza a hitélet szövegeit, s más-más gyakorlatokat vezetett be. A katolicizmusban azért az alap sztori, a fundamentumok megegyeznek, de ami ráépült az nagyon nagyon különbözik. Ismereti hiányt vélek felfedezni abban, ha valaki nem látja a különbségeket. De a legegyszerűbb ha bemegy az ember a plébániára és megkéri feljebbvalóját hogy mesélje el, hogy hogyan is van ez.
2014. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A 6. válaszoló hamarabb írt, mint az én utóbbi írásom megjelent. Én magam is úgy tudom, hogy csak a rítus formája különbözik.


Én most egyértelműen a római katolikus és a görög katolikus ágakról érdeklődöm.


Tudom, hogy a görögkeleti, ortodox egészen más! :)

2014. máj. 4. 12:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a válasz prózaibb, mint hinnéd.

Mindkét vallás egy intézményrendszer és mindkettőben sok ember szerepel a maga gyarlóságával. Ezért a "rossz szemmel nézés" egyszerűen félelem a konkurenciától. Vagy egy fanatikus tudatlansága.

2014. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!