Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a római katolikus gyülekezetben azt, hogy római katolikusként néha görög katolikus misére járok és ott is szoktam gyónni, áldozni?

Figyelt kérdés

Talán bűnt követek el ezzel?


Még ha protestáns istentiszteleteken vennék részt olyan rendszerességgel, azt meg is érteném, mert ott valóban vannak hitbeli különbségek.


Ha bárki kérdezi, nyíltan vállalom, hogy Római katolikus vagyok. Nem gondolkozom rítusváltáson sem.


De így mi a probléma?


2014. máj. 4. 12:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Miért kell embereknek gyónni? Ha nagyon akarod, gyónd meg Jézusnak, ő már régen megbocsátott neked, nemcsak a régi, hanem a jövőbeli bűneidet is.
2014. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 mustafa33 ***** válasza:
100%
És ezt miért itt kérdezed? Miért nem azoktól akik "rosz szemmel" néznek. Én római katolikusként eljárok néha a református istentiszteletekre is és vannak reformátusok akik a katolikus misére is elmennek és senki nem nézi ki onnan a másikat. A görög katolikus mise pedig másfél órával van hamarabb ugyanabban a templomban nálunk. És sok háziaszony arra megy mert később ebédet főz. De ezek a dolgok a papok hozzáállásától is fügnek és ha az normális, emberi akkor nem uszítja a nyáját a másik ellen.
2014. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mustafa33 ***** válasza:
*rossz
2014. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!