Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért létezik Isten?

Miért létezik Isten?

Figyelt kérdés
Tehát nem létezik-e, mert hiszem, hogy igen. Keresztény vagyok. De tegnap találkoztam egy ateistával, aki sokszor hozta fel ezt a kérdést és nem tudtam pontos választ adni. Szívesen meghallgatok nem keresztény vallási tanítást is. A válaszokat köszönöm előre is!

2014. máj. 4. 18:59
 1/7 anonim válasza:
27%

Én mindigis úgy tartottam, hogyha valaki a hitével kapcsolatban nem tud megválaszolni egy kérdést, az valójában, igazán sosem hitt Istenben. :) -nekem is voltak pillanataim mikor nem tudtam benne hinni tiszta szívvel, voltak kétségeim, de én úgy érzem legyőztem ezt, és ki tudom tárni a szívem neki, napi szinten imádkozok, és jobban érzem magam.


Miért létezik Isten? Erre a legjobb válasz : miért létezik az ember? Isten és ember között erős kötelék van, ergó : ha Ő nincs, mi sem lennénk-vallás szerint is így van.

2014. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Nincs oka és márpedig azért nincs, mert Ő idő-tér-anyag korlátain kívül áll, egyszerűen nem befolyásolják Őt ezek a tényezők. Ő csak VAN, ahogyan azt olvashassuk végig a Bibliában:


"És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok."

Mózes II. könyve:3:14


Jézus is hasonlóképen nyilatkozott magáról:


"Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben."

János Evangéliuma:8:24


"Monda azért nékik Jézus: Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem amint az Atya tanított engem, úgy szólok."

János Evangéliuma:8:28


"Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."

János Evangéliuma:8:58


Jézus Krisztus a megtestesült Isten.


---------------


Kedves kérdező nézd meg ezeket a videókat, szerintem minden keresztény embernek meg kellene néznie őket:


https://www.youtube.com/watch?v=MbfOLh2yZus

https://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous

https://www.youtube.com/watch?v=mXgkbkgNEU4


Itt az összes része:

https://www.youtube.com/user/Eletteremtes/videos


Tudományos bizonyítékokat mutatnak be, amikkel alátámasztják a Bibliában leírtakat (pl. a Teremtés) és megcáfolják az evolúció (sátánista) elméletet (vallást).


Ha még valamiben segíthetek vagy lenne valamilyen kérdésed, nyugodtan szólj!


Üdv. egy 20/F keresztény

2014. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Esse est Deus. Isten a Lét. A skolasztikusok így határozták meg. A Lét van. A Lét más mint a létező. Isten nem egy létező. A "Kezdet és a Vég", mindenek forrása.

A 'miértre' nem lehet válaszolni. Miért van inkább valami, hogynem inkább semmi- teszi fel a kérdést Heidegger, a 'Mi a metafizika' végén. Megválaszolatlan.

2014. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Mert mindenki magából indul ki. Isten a teremtéskor minden alkotásáról azt állapította meg, hogy: 'jó'.

Isten is azért létezik, mert létezni 'jó'.

Örökkön-örökké erőtől duzzadva létezni pedig igen jó. :-)

Szerintem nincs ennél egyszerűbb válasz.

Más értelemben hiába próbálsz okot vagy célt keresni Isten létezésére, nem fogsz találni. Ugyanis Neki nincs kezdete és vége.

2014. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy ismételek, de


"Nincs oka és márpedig azért nincs, mert Ő idő-tér-anyag korlátain kívül áll, egyszerűen nem befolyásolják Őt ezek a tényezők. Ő csak VAN, ahogyan azt olvashassuk végig a Bibliában:


"És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok."

Mózes II. könyve:3:14 "


- ez eddig tökéletes. ami nem jelenti, h ne lehetne ugyanezt másképp, így # 3 ma 20:01 is töéletes.


Viszont meg kell jegyezni, h ez: "a megtestesült Isten. " a zsidó vallás szerint bálványimádás és I-tenkáromlás.

Ugyanis - a zsidó ( és a muszlim ) vallás szerint I-ten csak van, de nincs fizikai formája, nem test. Tilos az alakábrázolás is ( "ne készíts ... " ) pont azért, hogy ne legyen belõle bálványimádás, ami a három legsúlyosabb bûn egyike.


"Tudományos bizonyítékokat mutatnak be, amikkel alátámasztják a Bibliában leírtakat (pl. a Teremtés)" - eddig megint csak igaz, az õsrobbanás ( Big bang ) elméletet az Egyház örömmel fogadta, mint a Termetés tudományos bizonyítékát ( a felfedezõ elméleti fizika professzor mellesleg felszentelt katolikus pap volt ), de amikor Descartes ( a matek történetének egyik legnagyobb alakja ) a matematikai bizonyítások mintájára "bbebizonyította" I-ten létét, az Egyház egyáltalán nem dícsérte meg, sõt. Mert ha bizonyít, akkor elképzelhetõnek tarja, hogy nem igaz, márpadig a hittel az nem fér össze.


"megcáfolják az evolúció (sátánista) elméletet (vallást).

"

Ez viszont szamárság. Annyira, hogy az evolúciót a Vatikán is elfogadja, csupán az emberré válást tulajdonítják külön I-teni beavatkozásnak. A hat napra azt mondják, hat korszak, indok: 90. zsoltár.


A szigorú ortodoxia ezt nem fogadja el.


Mindenesetre a ( valódi ) tudomány ármely eredményét I-ten cáfolatának tekinteni éppoly badarság, mint az evoluciót, vagy bármely ( valódi ) tudományos elméletet sátánizmsnak tekinteni.


Annál is inkább, mert a sátánizmus is egy hit, csak õk a gonoszságban hisznek és egyátalán nem foglalkoznak a tudománnyal, vagy, ha igen keveset értenek belõle, vegy épp semmit.

2014. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
a katolikus egyház nagyon félrement. ne hivatkozzon rá senki.
2014. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólónak nagyon igaza van !!
2014. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!