Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, mi a...

Tisztelt Jehova Tanúi, mi a véleményetek a "Zarándok útja" című műről?

Figyelt kérdés

Én könyvben is olvastam és a filmet is láttam(ami letölthető).

Az érdekelne,hogy mennyire fog meg benneteket a "történet".

Az író John Bunyan.



2014. máj. 9. 20:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amit nem tudok az az ,hogy mennyire megengedett nektek a más vallású filmek vagy könyvek olvasása,de érdemes megvizsgálni mindent. :)
2014. máj. 9. 20:49
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem ismerem ezt a müvet. Tudod lehetetlen mindent elolvasni :)

De tudnál róla valami információt leírni?


Tudod az írók fantáziája is határtalan :)


Katy

2014. máj. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Ha rákeresel John Bunyan A zarándok útja a neten akkor megtalálsz minden információt róla.

Egyébként egy keresztény témájú film ami rengeteg Biblia idézetet magyaráz meg. Én azt mondom érdemes megnézni.

Nincs benne semmi olyan ami megbotránkoztatna. :)

2014. máj. 10. 07:08
 4/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Senki sem állít fel számunkra szabályt, hogy mit nézhetünk meg és mit nem.

Viszont vannak bibliai alapelvek, amelyek segítenek szelektálni, hogyan válasszunk kikapcsolódáshoz például filmeket.


Azt írod "rengeteg Biblia idézetet magyaráz meg". A Biblia maga magyerázza meg magát, miközben tanulmányyozzuk mint fő könyvünket, éppen ezt tanuljuk meg belőle. Nincsen olyan tanítás a Bibliában, mint amit a papok tartanak, hogy ők az írástudók, a nép pedig laikus osztály, akit tanítani kell.


A Biblia saját magát megmagyarázza, csak fogadd meg a tanácsait, mint például amit a Példabeszédek 2:1-5 versei, vagy a Zsoltárok 1:1-3 versei, vagy az Ézsaiás 48:17,18 verseiben van leírva.


Ha John Bunyan tanításai az ő elméletét, elképzelését tartaémazza.

Mennyivel jobb, az élő Isten tanításait "hallgatni" az ő Szavából :)

2014. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 KZitus ***** válasza:

javítok:

Ha John Bunyan tanításai, az ő elméletét, elképzelését tartalmazza, és én elhiszem, akkor az Ő tanítványa vagyok nem Jézusé. A Biblia arra ösztönöz, váljunk Krisztus tanítványává és "lábnyom" követőjévé.

2014. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Zitus!


Nagyon jól leírtad a saját vallásotokat is. Csak a "papok"-at helyettesítsd be az Őrtorony társulatra, vagy a Vezető Testületre.


Üdv.

2014. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tisztelt Zitus!

Bunyan nem volt se pap se teológus se semmi ehhez hasonló.

Egy egyszerű ember volt,egy szegén üstfoltozó családból származott.

Hite miatt börtönbe zárták és ott a börtönbe született meg a Zarándok útja című műve ami világhírű.

Sajnálom,hogy így ítélkezel mielőtt valamit megvizsgálnál! Hisz a Biblia is azt írja,hogy vizsgáljunk meg mindent.

Áruld el nekem légyszíves Russel hány napot volt börtönben?

Te kinek az elképzeléseit köteted? A sajátodat?

Kétlem!

2014. máj. 10. 21:49
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyébként meg csak egy véleményt kértem és nem kritikát..

De látom, Katyn kívül csak azt kaptam.

Köszönöm!

2014. máj. 10. 21:55
 9/12 A kérdező kommentje:
6 os válaszoló nem rád értettem. :) bocs
2014. máj. 10. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


KZitus!


A tanúk hányszor és hányszor elmondják hogy ne az alapján itéljék meg őket ahogy mások beszélnek róluk hanem az illető személyesen lépjen kapcsolatba a tanúkkal.

Mond csak te miért nem olvastál utána személyesen annak hogy ki is az a John Bunyan?


"Azt írod "rengeteg Biblia idézetet magyaráz meg"."


Igen és képzeld igét igével magyaráz meg. De ezt tudnád ha legalább egy picit utána néztél volna a dolgoknak vagy annak hogy mit is a Zarándok útja könyvében.


"Ha John Bunyan tanításai, az ő elméletét, elképzelését tartalmazza, és én elhiszem, akkor az Ő tanítványa vagyok nem Jézusé."


Jézus mit tanított 1914-ről? Mit tanított 1935-ről? Mikor tanította azt hogy a 144 000-nek szánt hely nem telt be az első században?

Mikor tanította azt Jézus hogy Jehova nevéért fogják a keresztényeket üldözni?


Szóval kinek a tanításait is követed Zitus?

2014. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!