Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Családunkban több vallás...

Családunkban több vallás keveredik! Ebből szoktak is családi viták keletkezni. Tehát a család nem tud közös nevezőre jutni abban a kérdésben, hogy melyik egyház tanítása szerint helyénvalók a következők?

Figyelt kérdés

Ne szeressük gyerekeinket, rúgjunk bele mindenkibe aki nem tud védekezni, magunknak valami természetfeletti képességeket ( és elmét) tulajdonítsunk?

Kérdésemet különösen azokhoz, a magukat hívőnek nevező társaimnak címzem, akik privát üzeneteikben a fenti nézeteket közvetítik felém.



2014. máj. 12. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet egy vallás sem mond. Van az a mondás, hogy Jézus nem volt keresztény, Sziddhárta nem volt buddhista, stbstb, egy közös volt bennük, a végtelen szeretet. Aki vallásos, nem rúg bele soha védekezésképtelen emberbe. (de nem védekezésképtelenbe sem)
2014. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

A kérdés rossz kategóriában van, jelentettem, ha nem bánod.


On: Ilyet tényleg nem tanít egy vallás sem, ld: szeresd felebarátodat, stb.... Ami biztos, az egy Isten hit.

Olyan alapvető még a vallásgyakorlók között is, hogy szeretik a gyerekeiket.


Általában, ha ilyen kérdésekkel házalnak, vagy próbálnak megtéríteni, mindig azt mondom, hogy zsidó vagyok, akkor békén hagynak. Egyébként református, és nem vallásgyakorló, de azért alapvető dolgokkal tisztában vagyok, és ha magad hívőnek mondod, akkor tudod jól pontosan, hogy egy tanítás se mond ki ilyet, amit te leírtál.

2014. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
érdekelne, hogy mégis melyik vallás mond ilyet... :)
2014. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Éngem is!
2014. máj. 12. 09:04
 5/11 anonim ***** válasza:

"a magukat hívőnek nevező társaimnak címzem, akik privát üzeneteikben a fenti nézeteket közvetítik felém"

Ezek a családtagok?

Vagy ne értem a kérdést.

A gyereknevelés sok empátiát és intuitív hozzáállást igényel. Minden helyzet más és más. Ott helyben azonnal intuitíve kell dönteni a legtöbb esetben. Mit mondok? Mit teszek? A felnőttekkel való kapcsolatokra is igaz ez. Mindez vallásoktól teljesen független emberi dolog.

2014. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*neM értem
2014. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kérdezőtől kaptam egy magánüzenetet, miszerint tanuljak még egy kicsit, rám férne a 8. osztály.

Ezúton köszönöm az értékes tanácsot.

Üdvözlettel:

T.S.

2014. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én családomban is sok vallás keveredik. Katólikus, evangélikus, református, adventista, Jehova tanúi....


Amióta az eszem tudom, békesség volt a családunkban, mint rokonok szerettük egymást. Voltak sokszor beszélgetések, de soha sem volt veszekedés a vallás miatt.



Katy

2014. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik. A gyerekes-rész miatt valószínűleg a judeo-keresztény vallásokról van szó.
2014. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyni kell az olyan témákat, ami meddő vitákat okoz és úgysem tudjátok meggyőzni a másikat.

Nálunk a vallás nem ilyen, mert ugyanúgy gondolkodunk, de pl.: a politikában már vannak súrlódások. Inkább hagyjuk is azt a témát és beszélünk másról, így meg van oldva.

2014. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!