Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zavarjam el a Jehovákat...

Hogyan zavarjam el a Jehovákat, hogy képesek csengetni, meg percekig az ajtóm előtt állni? Fizetnek nekik, hogy nyomják a csengőm?

Figyelt kérdés
Milyen istenük van ezeknek, hogy az a parancs, hogy zaklassák a jó népet mikor pihenne?

2014. máj. 13. 12:58
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%
Tudják h otthon vagy? Lehet direkt arra mennek, hogy majd megunod és végighallgatod őket.
2014. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hétvégén elég sokan otthon vannak...
2014. máj. 13. 13:09
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Kimész és csak ennyit mondasz. "Bocs, meleg vagyok" nálam bevált.
2014. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
29%
kepmutato dögök azok...
2014. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem úgy van az...az a te érdekedben történik.Hálásnak kéne lenned,hogy meg akarnak menteni....hát nem érted??? Persze,hogyan is érthetnéd,amikor sötétségben jársz,ők pedig a világ világossága? Na....

Szerintem meg lehetne oldani egyszerűen,írd ki,hogy Jehova tanúi ne csöngessenek be,mert feljelentést teszel zaklatásért.Ha nem használ,akkor kimész,és megmondod,hogy 5 másodpercük van elhúzni,különben engeded a rottweilert.És erre figyelmeztessék gyülekezetbeli társaikat is,mert legközelebb nem lesz 5 másodperc.

2014. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sandor76 ***** válasza:
40%

Megmondod nekik,hogy nem szeretnel veluk soha beszelni,mert megvagy gyozodve a sajat igazadrol,es irjak fel a lakasodat ne keressek fel.

Meg ebben az esetben is neha fel fognak keresni,nem valtozott-e meg a velemenyed,es szeretnel megtudni valamit a Bibliabol ami nagyon erdekelne.

Pl;ha valakinek meghal a szuloje,vagy gyermeke,miert van ennyi gonosz ember....es hasonlok.

Ezeken az ismereteken mulhat az eleted ezert keresnek fel ilyen sokszor,es mert hamarosan lejar az ido,amit Isten adott az embereknek a valtozasra.

Volt akit nyakaban a kotellel latogattak meg,es eletben maradt,sot!

Engem jobban idegesit amikor ilyen emberekhez kell mennem.

De megteszem mert Isten parancsa ez,es ez fontosabb.

Mate,24;14.

2014. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Szia


Jehovák nincsenek Jehova Tanúi vagyunk.


Ezért annyi pénzt kapunk amennyit Jézus kapott, hogy lejöjjön és zaklassa pihenésük közbe az embereket, és elvégezze azt a munkát amit az Atyja rábízott, és még meg is kellett halnia, ez belefért neki a "fizetésébe"

Sőt a Tanítványait is erre képezte ki, hogy hogyan tudják a pihenésük közbe zaklatni az embereket.

S Ők is annyi fizetést kaptak amennyit Jézus


Az Isten pedig azért küld oda minket, hogy ne mondhasd azon a napon, hogy Te erről nem tudtál, vagy nem hallottál. Hanem a saját döntésed szerint leszel megítélve.


egyebek mellett ahogy testvérem írta, kérheted a Tanút, hogy írja fel a terület kártyára hogy téged ne zaklassanak, hogy a következő testvér aki megy tudja, hogy hozzád nem kell becsöngetni, mert már döntöttél az életed felől


Katy Weaver

2014. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

"a következő testvér aki megy tudja, hogy hozzád nem kell becsöngetni, mert már döntöttél az életed felől"


Azért mert valaki nem akarja végighallgatni Jehova Tanúit nem jelenti azt, hogy a kárhozat mellett döntött. A Biblia tanítása szerint Jézus Krisztusnál van az örök élet, tehát ha valaki elfogadja a Megváltót és isteni segítséggel Krisztushoz hasonló jelleme lesz, legyőzi a rossz tulajdonságait, akkor ott lesz az örök életben. Én magam is gyakorló hívő ember vagyok, döntöttem az életem felől, amikor elfogadtam Jézuz Krisztust és megkeresztelkedtem, de ismerem a Jehova Tanúi teológiáját, így nem látom értelmét végighallgatni őket, mivel tudom, hogy mit tanítanak, és nem értek vele egyet, mert meggyőződésem szerint nincs összhangban a Bibliával az, amit mondanak. Az, hogy valaki hogy dönt az életéről az nem attól függ, hogy végighallgatja-e Jehova Tanúit vagy sem, hanem attól, hogy elfogadja-e Krisztus és a tanításai szerint él-e vagy sem.


A gondolataid tehát nincsenek összhangban a Bibliával.

2014. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon UTÁLOM a zaklató és nem zaklató Jehova Tanúit! Még sehol sem hallottam és nem olvastam,hogy valakin segítettek volna,mint például más felekezetet! PL. keresztények a Máltai szeretet szolg. Baptista. és a más a többi vallást gyakorlók segítenek a szegény embereken, az elesetteken,ingyen ételt osztanak! A Jehova tanúi sosem,de házalnak és az olyan egyéneket akiken látszik,hogy pl, életunt, vagy valamilyen családi v. más problémája van azonnal "rákattannak". A "nyakára" járnak és a másik családot szétválasszák az állandó zaklatásukkal,családi viszályt okoznak.Azt híresztelik nem fogyasztanak alkoholt,nem ünnepelnek születés,- névnapot,egy családtagnak sem. Karácsony sincs náluk.

Ellenben én ismerek olyan Jehova tanúját,aki nagyon is alkoholizál/ki lehet vizsgálni vérvétellel,2 hétre visszamenőleg is/ ünnepli nagy dáridóval a saját születésnapját /a családtagjáét nem/.

Sajnos ezt pont én tapasztalom, a családom többi tagját állandóan zaklatják, én ha itthon vagyok a környékemet is elkerüli! Mert én azt mondtam szaros bilivel fogom leönteni ha nem hagyja békén a családomat.De úgy látszik ezeknek van valamilyen babonás nézésük vagy valami más mert nem lehet levakarni. Esténként alkoholizál, többször részeg és még Ő hirdeti az igét,vagy valamilyen előadó! Na nekem az ilyen ne dumáljon!!!

2014. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

Tisztelt előttem szóló.


Nagyon sajnálom hogy így gondolod, De aki így viselkedik az nem lehet része a testvéri közösségnek.

A közel 8. millió testvérem nevében pedig állíthatom, hogy nem dáridózunk, nem ünnepelünk születés napot, és nem választunk szét senkit senkitől.

ezenkívül, nem csak "elesettek" tartoznak az Jehova imádatához, hanem elismert szakemberek, orvosok, jogászok mérnökök, tudósok,stb, akiknek "nincs "problémájuk"


A Te állításod ha így van akkor az egyén ha tudomására jut a gyülekezetnek ki lesz közösítve, Vagy az is lehet, hogy már ki van közösítve csak Te erről ne tudsz, mert ezt a gyülekezet tagjainak jelentik be a kívül állók erről nem tudnak.


Katy Weaver

2014. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!