Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő vagyok, állandóan megcsal...

Hívő vagyok, állandóan megcsal a férjem, próbáltam megbocsátani de már nem megy. Nem tudok így élni, elválhatok?

Figyelt kérdés
Mit mond a Biblia,mit mondanak a keresztények?
2014. máj. 13. 18:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%
Hazugság hogy ilyenkor nem lehet újraházasodni.
2019. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, csak nem kereszténynek.

Olvasd el talán a Bibliát.

2019. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 tgt ***** válasza:

Kérdező: a fundamentalista keresztények szerint a Biblia tiltja a válást, még megcsalás esetén is. De rájuk ne hallgass, mert ők egy kegyetlen istenben hisznek, akinek a legfontosabb feladata, hogy a törvényeket szó szerint betartassa a hívekkel. Azok pedig, akik azt mondják, hogy elválhatsz, de egyedül kell maradnod, ők a hivatalnok istenben hisznek, aki érzéketlen az ember fájdalmára. Ne aggódj, az isten biztosan nem ilyen. A kegyetlen, hivatalnok isten nem létezik.

Ha a férjed hűtlen volt, és nem tudsz újra megbízni benne, válj el, ez a legjobb, amit tehetsz. De ha egy halvány reményt is látsz arra, hogy rendezni tudjátok a házasságotokat, érdemes egy esélyt adni magatoknak, és beszélni pszichológussal, párterapeutával.

2019. júl. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A kereszténynek is lehet
2019. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 KZitus ***** válasza:

16-os kommented:

"Szóval egész életemben maradjak magányos,mert ő megcsalt? Hát én ezt nem hiszem..." - milyen jól működik az igazságérzeted, itt a bizonyíték, hogy Isten a maga képmására teremtett minket...

bocs a kitérőárt.....Tényleg igazságtalan lenne, ha a férjed bűnéért te lennél büntetve egy életen át! Mit mondott Krisztus ezzel kapcsolatosan?:

"Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik a feleségétől, hacsak nem szexuális erkölcstelenség miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el" Máté 5:32

szexuális erkölcstelenség: A görög por·neiʹa szó egy általános kifejezés minden olyan szexuális kapcsolatra, mely a Biblia szerint tiltott. Magában foglalja a házasságtörést, a prostitúciót, a nem házasságban élők közti szexuális kapcsolatot, a homoszexualitást és a bestialitást.

házasságtörésnek teszi ki őt: Vagyis annak a veszélynek teszi ki őt, hogy házasságtörést követ el. Egy feleség attól még nem lesz házasságtörő, hogy elváltak tőle, de fennáll a veszélye, hogy házasságtörést követ el. A bibliai alapelvek szerint a feleség csak akkor lesz szabad a házasságra, ha a volt férje például meghal, vagy hűtlen lesz hozzá.

olyan asszonyt. . . akitől elváltak: Vagyis olyan asszonyt, akitől nem „szexuális erkölcstelenség miatt” váltak el. Jézusnak a Márk 10:12-ben mondott szavai azt mutatják, hogy az alapelv arra is igaz, ha a férj, és arra is, ha a feleség akar elválni. Jézus egyértelműen azt tanította, hogy ha a válás oka nem szexuális erkölcstelenség, akkor bármelyik fél újraházasodása házasságtöréssel ér fel. Ha egy egyedülálló férfi vagy nő ilyen elvált személlyel köt házasságot, szintén házasságtörő lesz. Itt olvashatsz róla: Máté 19:9; Lukács 16:18; Róma 7:2, 3.


Egyébként azóta hogyan alakult a helyzet? Esetleg megbocsátottál, vagy elváltál? Hiszen több mint 5 év telt el. Elnézést az érdeklődésért, természetesen ha nem akarsz, ne írj róla.

2019. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!