Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valójában kik a "hitehagyottak"?

Valójában kik a "hitehagyottak"?

Figyelt kérdés

Azok akik elhagyják azt a vallást amelybe bele születtek,vagy azok akik elhagyják azt a vallást amibe felnőtt korban belekeresztelkedtek?

Egy kicsit zavarosan fogalmaztam :D de megpróbálom máskép leírni ami érdekel.

Pl.ha én Református családban születtem de később átkeresztelkedem át térek pl Jehova Tanúnak,és ezzel elhagyom öseim hitét,hitehagyottá válok? Vagy akkor leszek valójában hitehagyott ha utána ki lépek és többé nem akarok Tanú lenni?

Remélem így most már érthetőbb azt amit szeretnék tudni. :)



2014. máj. 15. 08:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A tanúk azt nevezik hitehagyottnak, aki otthagyja a Jehova tanúinak közösségét. Aki még nem volt tanú, az ő világlátásukban nem lehet hitehagyott, hiszen nincs mit otthagyjon, mert nem ismeri az igaz hitet, ő csak egy tévelygő hitetlen.
2014. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Jaa értem már! :) Értem a különbséget...

Köszönöm szépen!:)

2014. máj. 15. 10:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia


Megkérné az első kedves válaszolót, hogy ha lehet ne írjon a nevünkben mert nem biztos, hogy jót ír, sőt...

Aztán elterjed rólunk egy hamis kép és információ.


Kedves Kérdező.

Egyházak is hitehagyottaknak számítanak, mert nem a Jézus által lefektetett módon élnek és mutatnak be imádatot Istennek.

Igen azokat is hitehagyottaknak nevezzük akik elhagyják Isten népét, és más imádathoz fordulnak.


A hitehagyás az utolsó apostol halálával kezdődött, ennél fogva még most is tart, Bár a helyreállítás megkezdődött.


Őseim vallása:

Ha megnézed a Bibliában, azok akik az Igaz Istenhez akarnak tartozni az imádatban, azoknak el kellett hagyniuk az "Ősei vallását"

ennél fogva láthatjuk hogy Isten ezt megkívánja, ha az illető felismeri a helyes E G Y utat.


Összegezve:

Minden olyan imádat ami nem egyezik Jézus tanításával és életformájával, hitehagyottnak nevezhető. Mivel egy hit van és nem 41.000


Katy Weaver



Katy Weaver

2014. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves Katy, elnézésedet kérem, az infót a gyakoriról szedtem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Itt közületek többen is ebben az értelemben használják a hitehagyott szót, örülök, hogy helyesbítettél.

Örömmel látom, hogy nem csak a szervezetből kilépetteket bélyegzitek meg, hanem nagyon igazságosan mindenki mást is, aki nem úgy, és nem azt gondolja Bibliáról, Jézusról, a világról, mint ti.

2014. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia


Mi nem bélyegzünk meg senkit. a Bibliától vagy Jézus tanításától eltérést a biblia nevezi hitehagyottnak.

Katy Weaver

2014. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok de a Tanúk honnan tudják,hogy nem ők a hitehagyottak?

Mi alapján merítek kijelenteni,hogy mindenki más hitehagyott csak ti nem? Hisz rengeteg hívő ember van aki őszintén követi Jézus tanításait,és lehet az akár katolikus,református,adventista,baptista stb.

Ezek szerint a vallás a lényeg,vagy a hit? Mi különböztet meg egy hitehagyottat a hívőtől,a vallása?

Elég érdekesnek találom a Jehova Tanúi felfogását. :)

Nem igazán vagyok jártas a vallások között de érdekel ez a téma.

2014. máj. 15. 18:00
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia.


Jézus egységet tanított az imádatban, és nem vallások nézeteinek több ezer kialakulását.

Isten mindig is egyféle képen kívánta meg a népétől az imádatot, ha megfigyeled a bibliában nem írja, hogy mindegy mit gondolsz egy Istentől származó útmutatásról, hanem mindenkinek egyfélét kellett gondolnia és betartania.


Hogy nézett volna ki az Izraeliták élete ha azon belül vallási csoportok és imádati formák jöttek volna létre.

Akik nem az szerint éltek egységesen ahogy Mózesen keresztül elmondatta, azok nem számítottak Isten néphez.


ez Jézus idejében sem volt más kép. Egyféle törvényt tanítást kapott mindenki, és nem alakultak ki ilyen olyan vallások, és nézet különbségek.


Rómában is ugyan az volt a keresztényeknek az elvárás, mint a Görög országban élő keresztényeknek, vagy a Macedonban élőknek, vagy aki Zsidóból lett keresztény.


Nem érted a gondolkozásunkat?

Ezt nem mi találtuk ki, hiszen a biblia sem ír mást, nem voltak vallási különbözőségek egy hiten és tanításon belül,

ezért hozta létre a világméretű prédikálás és tanítványképző munkát, hogy egy imádat és egység legyen.

aki Jézus követője akar lenni azok egységesek a hitben és a tanításban az életben, bár hol éljenek, vagy bármilyen nemzetbe is születtek bele. Aki Jézus követője akart lenni annak ott kellett hagynia a beleszületett vallását. És azon elvárások szerint kellett élnie, nem a Szülei Ősi vallása szerint.


Vagy Te mást olvasol ki ebből?


Katy Weaver

2014. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk?


A bibliából:


Az utolsó napokról szóló egyik jövendölés még Ézsaiás idejében leíratott, és a későbbiekben is célzások vannak Isten minden népből nyelvből való egységes imádatára.

Valamint Jézus a tanítványainak feladatot adott, hogy ez beteljesedjék.


(Ézsaiás 2:1–4) . . .: 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


Itt jól megfigyelhető, hogy nem egy nemzetből Isten összegyűjt magának egy egységes népet, akik az Ő oktatása szerint élnek egységben és másokat is meg kell tanítaniuk erre.


Katy Weaver

2014. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem értette meg amit írtam.:)

Tehát sok más vallású ember van a világon akik Jézust követik és aszerint is élnek vagyis Istennek tetsző életet élnek azzal a különbséggel,hogy ők nem Jehova tanúk hanem reformátusok vagy baptisták vagy akár katolikusok.

Szóval ezek az emberek csak azért fognak a levesbe menni mert nem lettek Jehova tanúi. Akkor mégis csak a vallás szerint dönt Isten? Azért hitehagyott mert nem tartozik a Jehova tanúi közé?:) Mi a mérce,az életvitelem vagy a hovátartozásom?

Még mindig érdekesnek tartom ezt a felfogást. Ezt írná a Biblia? Hol? Én nem ismerem annyira a Bibliát de megkeresem,hogy hol ír ilyent.:)

2014. máj. 15. 21:34
 10/18 sandor76 ***** válasza:

Kedves kerdezo,nem elnek ugy ahogy Jezus meghagyta es Isten elvarja ,csak azert mert Jezus nevet emlegetik.

Roviden;Fegyverkeznek,politizalnak,csalnak lopnak,hazudnak,mar nem teszik azt amit Jezus tanitott.

Aki megismerte a valodi igazsagot Istenrol,es meg volt keresztelve,amirol onkent dontott,aztan elhagyja Istenet,ezt nevezi a Biblia hitehagyottaknak.

A legtobb vallas nem meggyozodesbol,hanem hagyomanyorzes miatt letezik.

2014. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!