Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a probléma a felnőtt...

Mi a probléma a felnőtt korban való (római katolikus) keresztelkedéssel? Miért ellenzi ezt annyira anyu? Mi oka lehet valójában? Miért nem akarja ezt tiszteletben tartani és inkább támad?

Figyelt kérdés

A testvéreim házasságuk előtt felnőttként lettek megkeresztelve, stb. evangélikusnak (gondolom, csak azért, hogy lehessen templomi esküvőjük, stb., ugyanis a hitet NEM gyakorolják, azóta templomba sem voltak egyszer sem, stb.), anyu evangélikus (gyermekkorában keresztelték meg), apu római katolikus (gyermekkorában keresztelték meg).

Viszont a szüleimnek templomi esküvőjük sem volt.


Én most, felnőttként, belülről jövő igényem miatt döntöttem úgy, hogy felveszem a keresztséget római katolikus szertartás szerint.


Amikor ezt tudattam anyuval, hogy pünkösdkor keresztelő, kiakadt, kiabált velem, lehordott mindennek, hogy hogy juthat ilyen eszembe, majd kiröhögnek, hogy felnőttként keresztelkedek stb., aaz majd csak teher lesz, és mi van, ha elkötelezés után meggondolom magam - nem mehetek át másik egyházhoz, valláshoz, mert a római katolikus nem enged el, stb....


Azt is mondta, hogy ő rá ebben ne számítsak, ha kell 100 km-re is elmegy aznap a városból is.


Tudom, hogy ő ezt valóban komolyan gondolja.

De mi a problémája ezzel? Sokszor megkérdeztem már ezt, első perctől, amióta ez felvetődött, de kifordulva kiabál csak.

Igazi választ nem ad.


Azt mondja, hogy nem leszek jobb ember, sem lelkileg gazdagabb csak mert megkeresztelkedek, ráadásul felnőttként...


Mit tegyek?

Nekem valami miatt igényem van erre. Nem formaság, ez nekem annál sokkal jelentősebb, fontosabb.

Akiket keresztszülőnek választottam, anyuék hozzáállását nem is sejtik egyelőre. De a keresztszüleim viszont annyira szeretetteljesek velem.


2014. jan. 14. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a baja neki, hogy katolikus akarsz lenni, nem az, hogy felnőttként keresztelkedsz meg. Biztos sok rémhírt hallott a katolikus egyházról, és felült nekik.
2014. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha később más vallást akarnál választani, akkor a katolikus egyháztól NEM kell engedély! Legfeljebb nem gyakorolod a katolikus vallást, ahogyan apukád sem.

Ha neked ez az igényed, akkor ne hallgass anyukádra.

2014. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel a szüleid ezt elmulasztották, hogy ne essenek pofára, így próbálnak védekezni.
2014. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi ellen védekeznek?



Felnőtt keresztségnél tudomásom szerint nekik már ott sem kell lenni, senki nem kéri őket számon, hogy miért nem kereszteltek meg annak idején, stb.


Egyébként mivel apu római katolikus, de nem fizetik az egyházadót sem, illetve ugye templomi esküvőjük sem volt - ez engem, most felnőttkori keresztség felvételekor akadályozhat bármiben is? Vagy ilyenkor már engem tőlük teljesen független személyként "kezelnek", tehát nem kell a szülőknek templomban is megesküdni, egyházadót visszamenőleg fizetni, ugye?

2014. jan. 14. 18:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Téged semmiben nem akadályozhat az, hogy a szüleidnek mi volt, mi nem volt, mit fizettek, mit nem fizettek. Rólad van szó, nem róluk! A pap nem kérheti számon rajtad a szüleid életét.
2014. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor én "tiszta lappal" indulhatok el a Római katolikus úton... :)

Viszont onnantól kezdve már, gondolom, nekem magamnak kell majd egyházadót fizetnem, stb., ugye?

Csak a kötelezettségekkel is szeretnék tisztában lenni, azért érdeklődöm, hogy mi van a bevezető szertartások (keresztelő, első áldozás, bérmálkozás) után, ami már az én kötelességem.

2014. jan. 14. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is katolikus voltam csecsemőkortól felnőttkorig, utána boldogan mostam le magamról a bálványimádó vizüket bemerítésemkor. Előbb ismerd meg Istent, a szavát, az akaratát, lásd hogy milyen Biblia ellenes a katolicizmus és aztán dönts. Hazugok a tanításai, én is azért választottam más egyházat.
2014. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozélujza! Senki nem kíváncsi a mocskolódásodra. Hozzászólásod nem segít a kérdezőnek. Ha ő így döntött, tiszteletben kell tartani. Én sem mocskollak, mert elhagytad a katolikus egyházat. Szíved joga, ha máshol találtad meg az utat Istenhez.
2014. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!