Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bűn? Tekintsünk el a...

Mi a bűn? Tekintsünk el a tízparancsolattól! Önmagában mi a bűn? Isten mit lát annak, és mit nem? Hol a határ?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Létezik rossz cselekedet és létezik bűn.


A rossz cselekedet olyan cselekedet, aminek a következménye valahol rosszat fog generálni, tehát kárt okozni.

A rossz cselekedet pedig abban az esetben minősül bűnnek, amikor tudatosan kár okozás volt a cél (nem önvédelemből).

Illetve tágabb értelemben a rossz megakadályozásnak tudatos elkerülése (abban az esetben, amikor lehetséges).

2014. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Aki tudna jót cselekedni, mégsem teszi, bűne az annak


Jakab 4:17

2014. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Van olyan ember, aki lehet olyan helyzetben, hogy nem tudna jót cselekedni?

És vajon az bűnnek számít-e, ha ugyan jót cselekszik valaki, de nem az adott helyzetből kihozható legjobbat?


És vajon az bűnnek számít-e, ha két emberrel is cselekedhetne jót, de csak az egyikkel teszi?


És vajon az bűnnek számít-e, ha két jó közül kell választania, de az egyik jó az kevésbé jó, a másik jó az nagyobb jó, de emellett magában hordoz bizonyos rossz vonásokat is?


Vajon el kell-e tudnia döntenie minden embernek minden helyzetben, hogy az általa okozott, cselekedett jó dolog vajon lokálisan vagy globálisan nem okoz-e később sokkal nagyobb rosszat akár több embernek is?


Ez utolsóhoz a tehenes balhé jut eszembe, mikor egy legelőn 100 tehénnek elegendő széna terem, és vajon akkor a 101. aki odahajtja a tehenét, az vajon jót vagy rosszat cselekszik?

2014. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Szia


egy mondatban fogalmazva, a Bűn az tökéletlenséget jelent

a tökéletlenség pedig azt, hogy el téveszteni Isten céljainak betöltését. más szóval célt téveszteni.

Vagy az adott helyes céltól eltérni.


Ez első bűn az erkölcsi függetlenségre való törekvés, és ezt egy lázadó angyal hozta be az emberek életébe is.

A többi ezt hozta magával.


Katy Weaver

2014. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Isten mindent annak lát ami szándékos, bár vannak a tökéletlenségünk folytán nehézségek, de ezen dolgozni kell, ahogy a biblia is írja.

Ha nem tesszük és csak ráfogjuk, hogy tökéletlenek vagyunk fogadjon el minket így az hazugság.


Mert a biblia nem ír ilyen engedékenységet. Jézus is drasztikus szemléltetéseket alkalmazott annak érdekében, hogy valaki helyeselt állapotban legyen a Teremtő előtt, és nem mondta, hogy

"na jó tökéletlenek vagytok megbocsájtok"


Jézus magas mércére emelte az erkölcsi értékeket a régi törvényektől jobban.


(Máté 5:27–30) 27 Hallottátok, hogy megmondatott: »Ne kövess el házasságtörést.« 28 Én pedig azt mondom nektek, mindaz, aki kitartóan néz asszonyra, hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el vele szívében. 29 Ha pedig a jobb szemed botlásba visz téged, vájd ki, és dobd el magadtól. Mert jobb neked, hogy egy vesszen el tagjaid közül, mint hogy egész testedet a gyehennába vessék. 30 Ugyanígy, ha a jobb kezed visz botlásba, vágd le, és dobd el magadtól. Mert jobb neked, hogy egy vesszen el tagjaid közül, mint hogy egész tested a gyehennába jusson.

(Kolosszé 3:5, 6) 5 Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás. 6 Ezek miatt jön az Isten haragja.


(1Korintusz 9:27) 27 hanem megöklözöm testemet, és rabszolgává teszem, hogy miután másoknak prédikáltam, én magam valamiképpen alkalmatlanná ne váljak.


Katy Weaver

2014. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sceptic, különböztessük meg a bűnt a hibától. Ezért van rá két szó. A 101. tehén hiba. De ha direkt hajtották oda meghatározott szándékkal, és tesznek is róla indirekte, hogy a cél bekövetkezzék, hát akkor bizony bűn volt a 101. tehén.


Szóval senkitől sem lehet elvitatni a tévedés jogát. Viszont mindenkitől elvárható a körültekintés olyan mértékig, amely nem terheli őt az átlagosnál jobban (ezt a konkrét esetben lehet konkrét módszerekkel meghatározni). Ha valaki cselekedetének következményeit ismerve (lásd az előző két mondat értelmét is!) olyant tesz, amely szándékoltan kárt okoz, az viszont bűn. Akkor is, ha a kár önmagára hullik vissza (mert annak is vannak további következményei). Látszik tehát, hogy a bűn viszonylagos. Kell hozzá felelősség, ismeret és szándék, azaz cél. Ezek együttesének vizsgálata alapján derülhet ki a cselekmény minősége.

[nem bűn, ha egy 3 éves gyerek felgyújtja a házat. de bűn, ha egy 16 éves teszi. És bűn ha a 3 éves gyereket házgyújtás lehetőségéhez juttatjuk (a felelőtlenség bűne)]

2014. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 eric_one ***** válasza:
100%

Mi a bűn?

Bűn az ember minden engedetlensége Isten iránt, akár szóban, akár gondolatban, akár cselekedetekben.


Szóban: Ef4,29......Jak 3, 1-12......Jak 4, 11

Gondolatban: Mt 5, 27-28.....1Jn 3, 15

Cselekedetben: Gal 5, 18-21.....1Jn 3, 4




2014. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb ha Istent kérdezzük meg ,és a válasza a János evangéliumából:


De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

8. És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

9. Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

10. És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;

11. Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.

2014. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szeressük egymást ***** válasza:

#8-as a legjobb eddig.

A hitetleneknek minden bűn. :-D

Aki nem hisz Jézusban, az bűnben él. :-)


Gal 3:22 De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.

2014. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Inkább a bizalmon mint az elhiszésen van a hangsúly.

Senki nem lesz jó, aki azt hiszi, hogy Jézus jó.

Vagy akkor megszállja majd valami?

2014. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!