Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg Noé bárkáját találták...

Tényleg Noé bárkáját találták meg Törökországban pár évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Hívők válaszát várnám!

#Noé #bárka #Töröko.
2014. máj. 15. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hívő ember vagyok, véleményem szerint nem Noé bárkáját találták meg Törökországban. A probléma avval van, hogy tudomásom szerint több olyan hír is volt, miszerint megtalálták a bárkát, és egyik sem minősült hitelesnek. Ha jól tudom, a Genezis szerint az özönvíz körülbelül 4000-4200 évvel ezelőtt volt. Előbb azt kéne tehát bizonyítani, hogy az a bárka, amit találtak, valóban abból az időből származik, amikor az özönvíz volt. Tudomásom szerint azonban a tudományos világban azonban nem általánosan elterjedt tény, hogy valóban i.e. 2000 körülire lehet datálni azt a bárkát (ha egyáltalán tényleg bárka).

2014. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma láttam egy videót és eléggé hitelesnek tűnt, állítólag bevizsgáltak egy fadarabot a bárkából, és az pont arra az időre esik.
2014. máj. 15. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok.


Igen, valami ilyesmit én is olvastam, talán pár éve volt ez. De azt is olvastam, hogy volt, aki kétségbevonta az i.e. 2000 körüli időre való datálást. Ezért írtam, hogy a tudományos világban nem általánosan elterjedt tény.

2014. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 megfelelő ***** válasza:
A YT-on vannak fent videók a bárka belsejéről is. A kínaiak találták meg, azt hiszem 2012-ben. Filmre vették az egészet nem lehet félreérteni. Azt meg végkép nem lehet mondani, hogy a kommunista kína beakarná csapni az embereket ilyesmivel.
2014. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!