Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Törökországban mi a szent...

Törökországban mi a szent állat? A disznó vagy bárány?

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az első feleség :))
2014. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
A fél hód.
2014. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Komolyan... Fogadtam! Lécci!
2014. márc. 7. 19:43
 4/13 belapus ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, egy többségében iszlám vallású országban eléggé csekély eséllyel indulhat a szent állat címért a disznó.
2014. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én nem tudom, mi lehet, de ahogy az előttem szóló is írta, disznó 100%, hogy nem...
2014. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs szent állatuk, de macskákat szeretik.


A sertést viszont nem eszik meg.

2014. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
NINCS szent állat!!!
2014. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Az iszlám vallásnak - és Törökországban ez a vallás a legelterjedtebb -, nincs szent állata. Tilos minden élőlényt, tehát az állatokat is, mégcsak ábrázolni is. Ezért van a mohamedán művészetben annyi mozaik (a szó is innen származik) és geometriai elem.
2014. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Julianna korrekt választ adott. Annyival egészíteném ki, hogy az iszlámban nincs olyan, hogy "szent".


A "mohamedán" szó pedig helytelen, bár sajnos nagyon elterjedt a használata. A "muszlim" szót használjuk.


A disznó tiltott állat. Tilos minden olyan étel/ital fogyasztása, ami bármi kapcsolatba is került a disznó hússal. (Pl. ha egy gumicukorka sertés pektinnel készült már az is tilos, vagy ha a hűtőben a baromfi szalámi hozzáért a sertés szalámihoz.)

2014. márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mustafa33 ***** válasza:
Ugyan az ami Izraelban.
2014. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!