Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Jézus örülne neki, ha...

Vajon Jézus örülne neki, ha látná, hogy azok, akik ma a követőinek mondják magukat, hogyan viselkednek felebarátaikkal?

Figyelt kérdés
elvileg a keresztények Jézus követői...akit én egy végtelenül jóságos, bölcs és szelíd embernek képzelek el (mert akármilyen hihetetlen, ha Istenben nem is hiszek, de Jézust történelmi személyként fogom fel, aki meg akarta változtatni az emberek már akkor is elzüllött gondolkodását)... hogy lehet azonban, hogy egy szelíd embernek ilyen erőszakos és gyűlölettel teli követői legyenek? akik nem képesek semmiféle kompromisszumra, és ha már nem is képesek rá, még arra sem képesek, hogy tiszteletben tartsák a többi ember gondolatait, érzéseit. Vajon Jézus se lett volna képes tolerálni, ha valaki másképp gondolkodik? Vajon ő azt akarja, hogy aki nem hisz vakon, birkamódra és nem követi a vallásokat, azt örökösen bántsák a követői? még akkor is hogyha az az ember lényegében jó életet él? Jézus tanításait tisztelem, becsülöm, és betartom, mert helyesek. De ez még nem jelenti azt, hogy Istenben vagy a Biblia eredetiségében hinni fogok. Vajon nem elég e, hogyha valaki helyesen éli az életét? Mindenképp meg kell változtatni a gondolkodását,érzelmeit? Vagy ha ez nem sikerül, le kell köpni? (légyszíves a kilóméteres Bibliából kimásolt részletekkel hagyjatok békén, mert nem olvasom el...én a saját véleményetekre vagyok kíváncsi, aki nem képes önálló véleményt alkotni, az ne válaszoljon)
2009. dec. 28. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
67%

"Nem békét hoztam, hanem kardot"

(Jézus Krisztus)


Ő sem tolerálta a hazugságot, és a bűnöket. Azt meg, hogy hamisságokat terjesszenek a nevében, pláne nem.

Nem a bárgyú ameikai filmek vigyorgó Jézusából kellene képet alkotni róla.

2009. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 A kérdező kommentje:
milyen hazugságot? milyen bűnöket? miről hazudtam és mi a bűnöm? épp most írtam le, hogy nem élek bűnösen
2009. dec. 28. 15:58
 3/105 A kérdező kommentje:
és én nem terjesztek semmit :S
2009. dec. 28. 15:59
 4/105 anonim ***** válasza:
75%
írtam én, hogy rólad van szó? :)
2009. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 A kérdező kommentje:
de én most arra vagyok kíváncsi, hogy az ilyeneket, mint én, miért bántják...és hogy Jézus bántana e...ugyanolyan gonosz lenne velem a keresztények, akkor is, hogyha látná, hogy jó dolgokat cselekszem?
2009. dec. 28. 16:01
 6/105 anonim ***** válasza:
51%

akik nem képesek semmiféle kompromisszumra, és ha már nem is képesek rá, még arra sem képesek, hogy tiszteletben tartsák a többi ember gondolatait, érzéseit. Vajon Jézus se lett volna képes tolerálni, ha valaki másképp gondolkodik? Vajon ő azt akarja, hogy aki nem hisz vakon, birkamódra és nem követi a vallásokat, azt örökösen bántsák a követői?


nagyjából erre a részre gondoltam

mivel nézetem szerint és Jézu szerint is mind objektív igazság, mind Isten létezik, ezért csak egyféle megközelítése, tisztelete, imádássa (ami tetszik) létezhet

ezért nem lehet vallási kérdésben pluralizmus

2009. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
27%
bizony, nem elég. vajon noé idejében csak nyolc ember volt jó? csak nyolc ember hitt Istenben? valószínűleg nem. de csak nyolc ember cselekedett Isten parancsa szerint. ezért csak nyolcan menekültek meg. "továbbá ahogy noé napjaiban történt, úgy lesz az emberfiának napjaiban is" lukács 17:26 ma sem elég hinni Istenben, nem elég jónak lenni, hanem cselekedetek által kell ezt kimutatni, miként az a nyolc ember! "a hit halott cselekedetek nélkül" jakab 2:26 és összejövetelekre KELL járni: "nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok az a napot" héberek 10:25
2009. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 A kérdező kommentje:
akkor a felebarátok, akikről Jézus beszél, csak a keresztényeket jelentik? nem az összes embert a földön?
2009. dec. 28. 16:05
 9/105 anonim ***** válasza:
11%

nem gonosz lenne, igazságos


Jézus nem egy bárgyú moralizáló humanista volt, hanem az Isten


aki HISZ, (és megkeresztelkedik- de ez most esetünkben lényegtelen), az üdvözül - idézet szintén tőle


tehát nem elég a moralizálás, meg a jótékonykodás, "rendesség", hitet követel!

2009. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
75%

megint bibliai idézet :)


"a hit cselekedetek nélkül halott"


ehhez kellenek a felebarátok

2009. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!