Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, ha a...

Kedves Jehova tanúi, ha a halottak semmit sem tudnak, akkor Jézus hogyan tudott prédikálni a tömlöcben levő lelkeknek/szellemeknek?

Figyelt kérdés

Préd 9,7

Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett.

1Pt 3,19

A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,


2014. máj. 18. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

18. Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;

19. A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,

20. A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által;

21. A mi minket is megtart most képmás gyanánt, mint keresztség, a mi nem a test szenyjének lemosása, hanem jó lelkiismeret keresése Isten iránt, a Jézus Krisztus feltámadása által;

22. A ki Istennek jobbján van, felmenvén a mennybe; a kinek alávettettek az angyalok, hatalmasságok és erők.


Szerintem a szövegösszefüggés elég bonyolult. Elpróbálom mondani, hogy én hogy értelmezem.


Ahogy Noé napjaiban megtartotta a víz a nyolc embert, úgy képmás gyanánt megtart minket is a keresztség. Tehát a tömlöcben lévő lelkek mi emberek vagyunk itt a földön. Jézus test szerint eljött, hogy prédikáljon nekünk, hogy megtartassunk. Úgy értelmezem, hogy nem kronológiai felsorolást írt Péter, hogy élt, meghalt, prédikált, feltámadt, hanem elmondja, hogy Jézus test szerint élt, és lélek szerint megelevenedett. Test szerint eljött, prédikált, etc.

2014. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire figyelmetlen vagyok, bocsánat. Nem vagyok Tanú, nem vettem észre, hogy nekik szól a kérdés. Bocsi.
2014. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia


Péter apostol azt írja ezekről a szellemekről, hogy „engedetlenek voltak egykor, amikor az Isten türelme várt Noé napjaiban” (1Pét 3:20). Nyilvánvalóan azokra a szellemteremtményekre utalt, akik úgy döntöttek, hogy Sátánhoz csatlakoznak a lázadásban. Júdás megemlített olyan angyalokat, akik „nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét”, és azt mondta róluk, hogy Isten „örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn [őket] a nagy nap ítéletére” (Júd 6).


ez a vers a démonokról szól, Jézus a feltámadása után hangsúlyozta ezt, hogy jogos büntetés vár rájuk.


Katy Weaver

2014. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Nem bírom ki, hogy ne kotnyeleskedjek bele...:D


de megeleveníttetvén lélek szerint;

A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,


Ez azért úgy is értelmezhető, hogy ami után megelevenedett, akkor prédikált. Tehát nem megelevenedés, azaz feltámadás előtt, hanem pont a feltámadás után. Ettől függetlenül az első válaszom jobban tetszett....nekem... :D

2014. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sandor76 ***** válasza:

A tomlocben levo lelkek meg eltek,mert ha nem akkor a sirban lettek volna ,azoknak nehez Predikalni.

Itt a lelek kifejezes egy szemelyre utal.

2014. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az eredeti szövegben "hirdette" a szó jelentése, nem prédikált. Valamit közölt velük, talán pont azt, hogy miért is vannak ott, ahol vannak.
2014. máj. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!