Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » T. Jehova tanúi, a ti hitetek...

T. Jehova tanúi, a ti hitetek szerint mi a leg főbb oka Jézus megszületésének? Hogy megismertesse Isten nevét vagy, hogy megváltsa és kegyelmet adjon a bűnös emberiségnek a halála által?

Figyelt kérdés

Szívesen fogadom az igéket is mert érdekel,hogy a Biblia mit mond erről.

De ha megkérhetlek azt írjátok amit ti a legfontosabbnak tartotók,próbáljuk meg ne összekeverni a fent említett két lehetőséget.

Köszönöm!



2014. máj. 13. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö ,


A Bibliádban kérlek keresd ki János 3:16 ki is írom, de összehasonlíthatod :)


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ö egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ö benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen" /Károli/


Jézus Krisztus azért is jött, hogy hirdesse az Isten eljövendö királyságát /országát/ .... bemutatta a földönlétekor hatalmát a betegség és a halál felett...


Elsösorban hangsúlyt tett Atyja Jehova Isten nevének a megszentelésére. János 17:26


A Mi Atyánk imának a tartalma is ezt mutatja Máté 6:8-13


Ha van Bibliád és kedved kérlek keresd ki


Katy

2014. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves Katy tehát akkor szerinted az a legfontosabb amit a János 3:16 ban ír.

Nagyon köszönöm a választ!:)

2014. máj. 13. 14:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdezö, nem a sorrendben írtam le.


A Legelsö helyen áll Atyja Jehova Isten nevének a megszentelése. Már a minta ima a "Mi Atyánk" is ezt mutatja. Ezzel van összefüggésben az is hogy Isten akarata legyen meg. Eljön az Ö országa /királysága/ és a Jézus Krisztus váltságáldozata alapján minden embernek van lehetösége majd élni itt a Földön....egészen más körülmények között mint ma Ézsaiás 35 fejezete Jelenések 21:4


Tehát ez mind a létfontosságú a számunkra :)


Katy

2014. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező.


A sorrendet jól írtad, és a kettőt nem lehet elválasztani egymástól.


Nem azért kell nekünk bűnös embereknek(és Jézusnak, aki tökéletes példát hagyott ebben) megszentelni Isten nevét, mert az nem elég szent.


Jézus is, és akövetői is attól a sok szenytől próbálta, próbálja letisztítani Isten nevét, amit a sátáni világ a mai napig rárak. És azzal, hogy Jézus mindhalálig tökéletes maradt Atyjához Jehovához, azzal megszentelte a nevét.


Főpapi imájában ezt mondta: " Én megdicsőítettelek a földön, és elvégeztem a munkát, melyet nekem adtál, hogy végezzem.... Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból." " És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, őrködj felettük a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is. Amikor velük voltam, őrködtem felettük a te nevedért, melyet nekem adtál; és megtartottam őket, és egyikük sem pusztult el, kivéve a pusztulás fiát, hogy beteljesedjen az írás." János 17:4,6 ,11,12


A másik ok igen, a János 3:16- ban van leírva.

Nézd mennyire sszerette, és ma is szereti a követőit:) :

" Nemcsak ezek miatt kérlek, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem; hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. És én azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Én velük egységben, te pedig velem egységben, hogy tökéletesen eggyé váljanak, hogy megtudja a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. Atyám, ami azt illeti, amit nekem adtál, azt kívánom, hogy ők is ott legyenek velem, ahol én vagyok, hogy lássák dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én megismertelek, és ezek megismerték, hogy te küldtél el engem. És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben.” János 17:20-26

2014. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először is azzal kezdeném,hogy igen, fontos Isten Nevét Megszentelni,csakhogy én máskép értelmezem azt. Előttem Isten Neve Szent és mivel nem tudom,hogy hogyan kell helyesen kiejteni vagy használni így hát nem akarom megszentségteleniteni azzal,hogy tévesen használom azt. A másik dolog meg az,hogy a Biblia sehol nem bátorít arra,hogy használjuk Isten nevét,sőt arra figyelmeztet,hogy Szenteljük meg azt és hiába ne használjuk. Persze ez az én hitem és én ezt betartom.

Tehát mint ahogy már mondtam,Isten neve nagyon fontos de valójában nem igazán az Isten akarata(szerintem)hanem a következő;

"Mert azért szállottam le a mennyből,hogy ne a magam akaratát cselekedjem,hanem annak akaratát,aki elküldött engem.Az pedig az Atyának,aki elküldött engem,hogy amit nékem adott,abból semmit el ne veszítsek,hanem feltámasszam azt az utolsó napon. Az pedig annak az akarata,a ki elküldött engem,hogy mindaz ,a ki látja a Fiút és hisz ő benne örök élete legyen és én feltámaszam azt az utolsó napon."(Ján.6:38-40)

Hitem szerint ez a leg fontosabb amit egy kereszténynek szem előtt kell tartania mert ez Isten legfőbb vágya és akarata,hogy senki el ne vesszen.

Nem akarok és nem is szeretnék én itt senkit oktatni vagy eltéríteni hitétől,csak elmondtam,hogy nekem mi a véleményem a feltett kérdéssel kapcsolatban. Isten neve fontos abban az értelemben,hogy legyen megszentelve úgy ahogy Ő azt előírta,de a fő akarata,hogy mindenki megmentésben részesüljön.

Persze ezt ti máskép fogjátok fel mert a vallásotoknak egy név a fontos,nekem viszont nem az a név a legfontosabb hanem az amit értem tett Isten és,hogy azt meg is tudjam neki köszöni méltóképpen.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 13. 19:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Isten nevének megszentelése azért fontosabb, mert ezen áll az, hogy bizonyítva legyen, hogy joga van a teremtményeit szeretettel irányítani.

az Éden kertben Sátán ezt a jogot megkérdőjelezte,, ennél fogva ez lett a központi témája a bibliának

Sátán hazugnak nevezte és azzal vádolta, hogy az embereket megfosztja a jó dolgoktól.


az embereket is megvádolta, hogy Ők pedig Istent csak önző érdekből szolgálják, mert lefizet bennünket.

Ha nem adna semmit akkor a teremtményei hátat fordítanának neki.


ezen okok vezettek az elő ember engedetlenségéhez, mert elhitték Sátán állítását Isten állításával szembe


Jézus a visszájára fordította ezt az állítást az életével, megszentelte, vagy is tisztázta egyénként, hogy számára Isten nem tart vissza semmi jót, és az engedelmességével, hogy mindent úgy tett ahogy az Atyja kérte, bizonyította, hogy a tökéletes ember kitud tartani a legnehezebb próbák ellenére is Isten mellett, ha az életébe is kerül.


S ezzel a nevét is tisztázta, hogy nem rossz uralkodó, hanem jó és jogos az uralma.


ezek után beszélhetünk arról, hogy az utódok számára pedig a halálával, hogy így kitudott tartani kifizette azt amit Ádám elvesztette, és így mint egy jogi alapot hozott létre a leszármazottaknak a feltámadásra,


Ha az első nem lenne olyan fontos, akkor Isten méltatlan, hazug váddal illethető lenne, és akkor minek is kellene az embereket megváltani vagy feltámasztani?

ezért elsősorban Istennek magát kell tisztáznia a vádak alól, mindenki előtt, hogy elmondhassák a szemlélők, hogy neki van igaza.


Katy Weaver

2014. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Katy Weawer a válaszodat! :)

Mint már említettem a fenti kommentáromban én nekem meg van a hitem amit leírtam azt nem "hasból" írtam hanem meggyőződésből. Tudom miben hiszek,és tudom,hogy kit követek. Nekem nem egy név a fontos hanem Istennek az a cselekedete amit értem(ünk) tett. És az a leg fontosabb,hogy ezt el is mondjam másoknak is. Nem egy név váltott meg bűneimtől hanem Isten Fia,és számomra ez a legfontosabb ami létezik az életemben.

Ha nektek egy név a leg fontos akkor erre csak azt tudom mondani,hogy kövessétek azt a nevet,mást úgysem tehetek.

Én leírtam amit le akartam írni,a hitem tántoríthatatlan és mást nem is akarok.

Isten Fia hatalmas áldozatot tett értünk le az "asztalra"...mi mit teszünk le érte,egy nevet dicsőítűnk ami nem is biztos,hogy jó?

Remélem nem sértettelek meg mert nem célom a sértegetés.

Jó pihenést!

2014. máj. 13. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekünk nem csupán egy név a legfontosabb, hanem ami mögötte van. Az, hogy használjuk a nevét, a legmélyebb tiszteletünket és szeretetünket fejezi ki Teremtőnk iránt. Így mi a nevének megszentelését elsődlegesnek tekintjük.


Betti

2014. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

Fontosnak tartanám még elmondani a témával kapcsolatban:

Istennek az az ígérete, hogy védelemről gondoskodik, feltételhez van kötve: csak azok élvezik védelmét, akik közelednek hozzá. A Példabeszédek 18:10 kijelenti: „Erős torony az ÚR neve, oda fut az igaz, és védelmet talál.”( Erős torony Jehova neve. Oda fut az igaz, és védelmet talál UF)) A bibliai időkben néha tornyokat építettek a pusztában biztonságos menedékhelyül. De a veszélyben levőnek volt a felelőssége, hogy egy ilyen toronyhoz fusson, biztonságot keresve. Ehhez hasonlóan tudunk menedékre lelni Isten nevében. Ez többet foglal magában, mint csupán ismételgetni Isten nevét; Isten nevének önmagában nincs semmilyen mágikus ereje. Ehelyett inkább meg kell ismernünk ennek a névnek a Viselőjét, bíznunk kell benne, és igazságos irányadó mértékei szerint kell élnünk az életünket. Mennyire kedves Jehovától, hogy biztosít bennünket arról, hogy ha hittel hozzá fordulunk, akkor ő torony lesz a mi védelmünkre!

2014. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én csak most találkoztam ezzel a kérdéseddel, de ha nem gond, megpróbálok válaszolni a felvetéseidre:


"Előttem Isten Neve Szent ..."


Nagyon helyes! De ha megfigyelted, ezt mondta KZitus is:


"Nem azért kell nekünk bűnös embereknek(és Jézusnak, aki tökéletes példát hagyott ebben) megszentelni Isten nevét, mert az nem elég szent.


Jézus is, és a követői is attól a sok szennytől próbálta, próbálja letisztítani Isten nevét, amit a sátáni világ a mai napig rárak. És azzal, hogy Jézus mindhalálig tökéletes maradt Atyjához Jehovához, azzal megszentelte a nevét."


Tehát mi is - Jézushoz hasonlóan - azzal tudjuk megszentelni Isten szent nevét, ha fedhetetlenek vagyunk az életünkben és hűségesek maradunk az igaz Istenhez, Jehovához. De ehhez ismernünk kell a (személy)nevét, melyet éppen Ő nyilatkoztatott ki saját magáról, méghozzá "örök időkre".


Miért "kell" ismerni? Mert a Bibliában, melyet Ő ihletett, ismerté teszi több mint 7000-szer. Figyelemre méltó, hogy a Biblia gyakrabban használja Isten személynevét, mint az „Úr”, az „Isten” és ehhez hasonló megnevezéseket EGYÜTTVÉVE. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a Biblia írói minden mondatba megpróbálták belepréselni Isten nevét. Egyszerűen csak természetesen, önkéntelenül és tiszteletteljesen használták ezt a nevet. Példájuk követésre méltó. (Ellentmondásos, hogy míg az isteni nevet eltávolították ma a legtöbb modern Bibliafordításból, addig a legtöbb bibliafordító megtartotta az eredeti szövegben megemlített sok hamis isten nevét, mint a Baált, Bélt, Merodákot, sőt még a Sátánt is! Azért ez nem durva?)


A Zsoltárok 8:9 (Új világ) jól szemlélteti még, miért olyan fontos Jehova nevét használni. Ez a vers így szól: „Ó, Urunk, Jehova, mily fenséges a neved az egész földön!” Vessük össze ezt az Újfordítású revideált Bibliával, melyben más a versek számozása, ezért a 10. verset idézzük: „Ó, URunk, mi Urunk! Mily felséges a te neved az egész földön!” (Lásd még a 10. verset a Károli-fordítás, a Katolikus fordítás, a Káldi-Neovulgáta Bibliafordítás és az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat fordítása szerint.)


Nincs is értelme annak, hogy lefordítsanak egy tulajdonnevet, mint például a Jehova nevet olyan szóval, mint mondjuk az Úr. Ez éppen olyan lenne, mintha le akarnánk fordítani a „Rolls Royce” nevet (a világ legdrágább autómárkájának nevét) egyszerűen az „autó” vagy a „gépkocsi” szóval, amikor annyiféle autó vagy gépkocsi létezik! A The Jerusalem Bible, bár szívesebben használja a „Yahweh” nevet a „Jehova” név helyett, jól kihangsúlyozza ezt, mivel nem az „Úr” szót használja. A fordítás előszavában pedig ezt olvassuk: „ Azt mondani: ’Az Úr az Isten’, mindenképpen felesleges szószaporítás, míg az, hogy ’Yahweh az Isten’, semmiképpen nem szóismétlés.”


Te azt írod, hogy "a Biblia sehol nem bátorít arra,hogy használjuk Isten nevét". Pedig önmagában már az a tény (mint PÉLDA) is erre biztat, hogy több ezerszer szerepel az eredeti ihletett Iratokban.


"és mivel nem tudom,hogy hogyan kell helyesen kiejteni vagy használni így hát nem akarom megszentségteleniteni azzal,hogy tévesen használom azt."


Ezt ugye nem a bibliából vetted? Mert abban ilyen félelemet keltő tanítás nincs Isten nevével szemben! Ez egy zsidó babona, amit még az Encyclopaedia Judaica is elismer:


Az Encyclopaedia Judaica azt írja, hogy „azért kerülték a JHVH név kiejtését . . . , mert félreértették a harmadik parancsolatot”. A tízparancsolatban, melyet Isten adott az izraelitáknak, a harmadik parancsolat így szól: „Jehovának, a te Istenednek a nevét méltatlan módon ajkadra ne vedd, mert Jehova nem hagyja büntetlenül azt, aki az ő nevét méltatlan módon felveszi” (2Mózes 20:7). Tehát tévesen magyarázták Isten parancsát, mely szerint tilos volt helytelenül használni az isteni nevet, és így született a babona.


Isten nevének mellőzése, mely igen elterjedt szokás, kizárólag emberi hagyományon alapul, nem pedig bibliai tanításokon. „A Tórában semmi sincs, ami megtiltaná Isten nevének kiejtését. Ellenkezőleg, az Írások egyértelműen arra mutatnak, hogy Isten nevét szokás volt kimondani” — magyarázza Tracey R. Rich zsidó kutató, a Judaism 101 nevű weboldal szerzője. Igen, a bibliai időkben Isten imádói használták az isteni nevet.


Szükséges-e használnunk Isten nevét, mégha nem is tudjuk az eredeti, pontos kiejtését? Nos, más bibliai személyek nevét is használjuk, noha nem az eredeti héber szokás szerint ejtjük ki. Jézus neve például héberül: Jésua. Illő tehát használnunk Istennek a Bibliában kinyilatkoztatott nevét, akár „Jehova”, akár „Jahve”, akár más, a mi nyelvünkön megszokott módon ejtjük is ki. Az volna hiba, ha nem használnánk ezt a nevet. Miért? Azért, mert akik nem használják, nem tartozhatnak azok közé, akiket Isten kiválaszt, mint ’népet az ő neve számára’ (Cselekedetek 15:14).

2014. aug. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!