Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közületek olvasta valaki "a...

Közületek olvasta valaki "a Viskó" cimű könyvet? Ha igen milyen véleményetek van róla?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvastam. Valami tetszik benne valami nem. Az istenről alkotott képe nem rossz, de vannak benne gázos dolgok. Nagyon arra akar kilyukadni, hogy végül mindenki üdvözül. Pl. a főszereplő apjáról elég brutál dolgokat ír le, majd maga mondja, hogy az apja halálra itta magát, sehol nem olvassuk, hogy megtért volna mégis ott van a mennyben. A másik, hogy szerinte az a tekintélyelvűség nem létezik a Bibliában, szerintem meg igen. De olvasd el és dönts, hogy tetszik -e.
2009. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam, és azóta Én is más szögből látom ezt az egészet, és bár arra számítottam, hogy teljesen átformálja majd az Istenről alkotott képemet, inkább csak kérdések, és kételyek maradtak, és valahogy nem tudok zöldágra vergődni. Mivel csak egy regény, nem szabad szó szerint értelmezni,és mivel vallásos vagyok, inkább úgy fogalmazok, hogy hívő, nem vagyok benne biztos hogy gondolhatnék-e én is rá úgy, mint egy jó haverra, aki nem ítél és nem támaszt az ember elé szabályokat.
2009. dec. 31. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt olvastam róla egy jó írást

[link]

2010. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen, ez nagyon jó könyv. Nagyon ajánlom, s nem is drága. :)
2010. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!