Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények: közületek ki...

Keresztények: közületek ki olvasta már végig a Bibliát?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy különböző felekezetek képviselőire mennyire jellemző ez. (tudom, hogy azért ez nem annyira általános, mint gondolnánk) Persze az itteni válaszokból alapján történő "felmérés" nem számít reprezentatívnak.

A felekzet megjelölése mellett kíváncsi vagyok, hogy ki mióta gyakorolja a vallását, és hogy esetleg többször is olvasta-e. Köszönöm előre is a válaszokat.


(Tudom, hogy volt már ilyen kérdést, azonban engem más érdekel ezzel kapcsolatbam)


2009. dec. 29. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam végig 21/f református
2009. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer sem olvastam végig úgy, mint mondjuk egy kötelező olvasmányt, hogy elejétől a végéig, de viszonyag jól ismerem az Ószövetséget és az Újszövetséget is, ismerem a történeteket, példabeszédeket; mindig képben vagyok, ha valaki utal valamilyen bibliai történetre.

Római katolikus családban nőttem fel, kiskorom óta gyakorlom a vallásomat. 19/l

2009. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, nem érzem szükségét. A hit nem a Bibliából áll. Az csak egy támpont, aminek bizonyos részei sokszor segíthetnek.


katolikus

2009. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én már végig olvastam 2-szer olvastam úgy hogy tudatosan az volt a cél, hogy az elejétől a végéig elolvassam. De ezen kívűl részekben nem a bibliai könyvel sorrendjében szerintm még 2-3szor elolvastam az egészet, persze vannak olyan bibliai könyvek amiket ennlél sokkal többször. 5 éve tértem meg, előtte egyszer olvastam el aminek nagy része volt abban, hogy később megtértem.

Nem szeretném magam bekategorizálni, nem vagyok katolikus, nem vagyok református, nem vagyok jehovás, és még sorolhatnám, baptista gyülekezetbe járok, szolgálatom is ott van, de amúgy meg nem ott vagyok tag, és nem is mondanám magam baptistának sem, egyszerűen keresztény vagyok.

2009. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Újszövetséget már többször is. Ó-val is próbálkozom, de néha nagyon lusta és hanyag vagyok :( (25l,kat.,mióta megszülettem)
2009. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi évente egyszer végigolvassák a bibliát, egy bibliaolvasási program keretében, ehhez naponta 2-3 fejezetet kell elolvasni. Jehova Tanúi kötelező olvasmánynak tartják a bibliát, hisz ezt kéri Isten. magam csak párszor, de egyik barátom több tízszer végigolvasta már, és azt mondja, amit én is tapasztalok, hogy mindíg tud ujjat mondani, hisz minden alkalommal más élethelyzetben van.
2009. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
7-8 alkalommal már végigolvastam és baptista vagyok.
2009. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Két éve tértem meg és 1-szer elolvastam az elejétől a végéig és kb. 3-szor az Újszövetséget. Emelett olvasgatom is...

Pünkösdi-karizmatikus gyülekezetbe járok.

2009. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én háromszor olvastam és ateista vagyok. (Bocs tudom, hogy keresztényeknek szól a kérdés, de gondoltam megosztom érdekességként)
2010. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Bibliát olvashatod hittel és ésszel, nem mindegy! Ha hittel olvasod akkor nem kérdőjelezheted meg a leírtakat. Ha ésszel olvasod sok kérdésre megkapod a választ: például, hogy mit keresünk a Föld nevű bolygón: Isten azt mondta, hogy sokasodjatok és szaporodjatok, de nem tette hozzá, hogy a lelkemet desztilláljátok és sokszorozzátok. Lehet, hogy közönséges bioenergia tenyészet vagyunk. Másik példa: a Paradicsomból azért lettünk kiűzetve, hogy ne együnk a második fa gyűmölcséből és ne legyünk halhatatlanok mint az Istenek.... és így tovább!

Használjuk az eszünket, mert azért van!

2010. febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!