Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz Istenben, miért nem...

Aki hisz Istenben, miért nem hisz sátánban is? Hisz Isten, és Jézus is azt állítja, ő hogy valós személy.

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Miért ne hinne benne? Sőt, az igazi keresztény ember szereti a sátánt. Jézus azt mondta: Szeresd ellenségeidet! A legnagyobb ellenséged a Sátán. Szeretni kell, hogy megtalálja újra a helyét a világban, megjavuljon (hiszen ő egy bukott angyal), de persze NEM szabad azonosulni vele!
2009. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
gondolod, hogy neki megbocsájt még Isten?
2009. dec. 29. 13:03
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom. A megbocsátás végtelen, ezt tudjuk. De hogy a Sátánnak... Hát, végülis miért ne? János jelenéseiben az áll, hogy a Nagy vörös sárkány befogják, de aztán megint el kell majd engedniük. Isten türelmes a Sátánnal, Jóbnál is leállt vele meccselni. Szerintem elképzelhető!

De nem tudom biztosan, ha Isten olvassa a gyakorikerdesek-hu-t, talán dob egy kommentet.

2009. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Kisszivem, a bor meg a sósav is folyékony.Én inkább bort iszok.
2009. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Előző kettő vagyok:

Azt írtam, Isten dob egy kommentet. Ez vajon ő volt??? Mindig rébuszokban fogalmaz?????

2009. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
mégis, a gyomrodban sósav van.
2009. dec. 29. 13:10
 7/17 A kérdező kommentje:
szerintem sátánnak nincs bocsánat, és a démonainak sem. a biblia azt írja, külön nekik készűlt egy gyehenna nevű hely, ami végképp, az elengedése után nem sokkal, megsemmisíti őket.
2009. dec. 29. 13:12
 8/17 anonim ***** válasza:
A Sátán hatalma nem lehet azonos szinten Isten hatalmával, hiszen Isten az isten, a Sátán viszont teremtmény. Tehát akkor a jóság sokkal nagyobb hatalom a gonoszságnál. Isten engedi, hogy a "konkoly" együtt nőjön a "búzával", de majd a világ végén szétválasztja a jót a rossztól.
2009. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
úgy legyen!
2009. dec. 29. 13:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Isten nem pusztítja el az ördögöt, hanem?


Jel 14,11

Gyötrelmének füstje felszáll örökkön-örökké, és nem találnak nyugtot sem éjjel, sem nappal, mert leborultak a vadállat és képmása előtt, s viselték nevének bélyegét.


Jel 20,10

A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké.

2009. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!