Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik még hívő fiú/férfi...

Létezik még hívő fiú/férfi vagy ma már mindenki mondern kereszténynek vallja magát?

Figyelt kérdés

Hívő fiú/férfi alatt azt értem aki:


THE NUMBER ONE: élő kapcsolata van Isten Fiával: Jézus Krisztussal!


nem csak a "keresztény" lány/ok miatt jár alkalmakra.

(fiatalon megtért) a fiatalságnak nagy részét hasznos tisztességes dolgokkal köti le pl. valamilyen szolgálat /de azt sem úgy, hogy a "kiszemelt" ott áll tőle 5 méterre/

Tényeg odateszi Isten elé az életét és Rá nézve/ Vele megbeszélve oldja meg az életének kisebb nagyobb kérdéseit.


...stb. amit most nem folytatnék, a lényeget már úgy is ki emeltem.



2014. máj. 22. 20:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
70%
Sztem nagyon kevés , én is ilyet keresnék , mert én valláos vagyok :)
2014. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
43%
Engem is megkereszteltek, de "csak" ilyen "modern keresztény" vagyok (aki ráadásul templomba is csak a szép épület miatt szeret járni) - a kérdésre is csak azért válaszolok, mert ismerek egyetlen, a kritériumaidnak megfelelő srácot. Most fogja befejezni a "papneveldét".
2014. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
60%
(Félreérthetően írtam: nem szoktam vagy szeretek templomba járni, ez az alapállás. Amikor elmegyek, akkor elsősorban a szép épület miatt. Olyan, hogy késztetést érzek misére menni az évente 1-2 alkalommal fordul elő.)
2014. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
20%

"élő kapcsolata van Isten Fiával: Jézus Krisztussal! "


EZ már beteges :)

2014. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
18%

Ebben a rohanó világban nagyon kevesen foglalkoznak ilyenekkel.

Na meg a felvilágosult emberiség azt vallja, hogy nem attól leszel jó ember, hogy templomba jársz...

De biztos vannak még olyanok akik hisznek ebben az egészben, és tartják ezt a sok izét. Aki keres az talál..

2014. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
71%
nem gondolnám h beteges ,:( aki hisz benne az tudja h mekkora erő van a vallásban . És igenis van olyan h valakinek nagyon is élő kapcsolata van az istennel abban az értelemben h ráutalva éli életét :( az a szomorú amit írtál :(
2014. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
49%
Én épp egy ilyenhez készülök férjhez menni. De én amúgy a helyedben nem azt céloznám, hogy valakinek élő kapcsolata legyen, hanem hogy őszintén törekedjen erre. A leírt kritériumaidnak egy olyan valaki is megfelelhet, aki a világ elől menekülve a szent élet álarcát húzza magára, de ha megkapargatod a felszínt, meglátod, hogy egy undok alak van belül. Ilyet is ismerek sajnos. Ő sem rossz szándékú, de túl sokat ad a külsőségekre és keveset törődik a főparanccsal.
2014. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
Egy feltételt kihagytál szerintem: ne legyen nős :)
2014. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
89%
Létezik, de a megfelelő helyen kell keresni. Ha nem találsz ott, ahol vagy, akkor lehet, hogy nem vagy a megfelelő helyen. Kiindulási alap, hogy nincs tökéletes felekezet, gyülekezet, de van élő egyház és vannak múzeumok. A múzeumokban a legelevenebbek a teremőrön kívül a külső látogatók. A teremőr azonban nem része a díszletnek, sőt, ebben a kontextusban nem is pozitív szereplő, mivel az a dolga, hogy abban az állapotban őrizgesse a múzeumot, amiben van.
2014. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
78%
Akit te leírtál az nem érdeklődik a lányok iránt, úgyhogy sokra nem mész vele.
2014. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!