Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az úgy rendben...

Szerintetek az úgy rendben van, ha azért utálnak mert ateista vagyok? 17/l

Figyelt kérdés

2014. máj. 23. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

nekem rendben

egyébként az ateisták is utálnak?

2014. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már hogy lenne normális?
2014. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne ez rendben?Ez nem a sötét középkor, vallási toleranciában élünk.Amíg valaki nem él vissza vele/dörgöli folyamatosan mások orra alá, addig semmi probléma.
2014. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
És ha nem normális, akkó nincs is rendbe? És ha a malgacsmalájok útálják? Az még megbocsátható?
2014. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
És mi van ha nem azért utálnak hanem azért ahogy ezt előadod? Vallásos és ateista emberek egyaránt elkövetik azt a hibát, hogy azt hiszik a meggyőződésükért utálják őket, holott a nagyképű, mindenkit lenéző, pökhendi stílusért amiben ezt előadják.
2014. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
kik?
2014. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne rendben?

Az utálat sosincs rendben!!!

2014. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adsz rá okot más dologgal, akkor nincs rendben. De ha okot adsz rá, akkor logikus reakció, akkor is ha nem épp a legbölcsebb. Lehet valaki kedves ember és lehet egy tapló. Ez nem világnézeti kérdés. Az is sűrűn előfordul, hogy valaki az egyik embertípussal kedves, a másikkal tapló. Ebben az esetben az utóbbi csoport kevésbé fog rajongani érte, és nem feltétlenül ragaszkodnak a társaságához. Ez azonban még nem kimondott utálat, ha a távolságtartáson túl nincs semmi más erre utaló magatartás. Ha azonban az emberek rendszeresen grimaszokat vágnak és köpnek egyet az érkezésekor, vagy a neve hallatán, az már több, mint gyanús.


Javaslom, hogy az emberekkel bánj emberként, akkor is, ha nem abban hisznek, amiben te, ne gúnyold a meggyőződésüket, akkor sem, ha kifejezed, hogy te másképpen gondolod, és akkor kevesebben fognak utálni. De mindig lesznek olyanok, akik bármit teszel, utálni fognak, mert már eldöntötték, hogy nem hajlandóak szeretni téged. Ezzel együtt kell tudni élni, ezt mindenki megkapja. Egyébként tapasztalataim szerint a hívőket többen utálják alanyi jogon, mint az ateistákat, de erről nem akarok vitát nyitni.

2014. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem adom elő sehogy. Egy osztálytársam megkérdezte, hogy járok e templomba, én pedig válaszoltam, hogy nem, mert ateista vagyok. És erre így mindenki felnézett, aki körülöttünk volt, és ő egy ,,oké" kíséretében elsétált. Mikor megkérdezik, hogy mik a nézeteim, érthetően, den nem elítélően, nagyképűen elmondom. Mindenkinek az a válasza rá, hogy ez fura, meg hogy a vallás fontos stb. Az osztályomból már alig szólnak hozzá, sosem vot jó viszonyom velük, de most még rosszabb lett, egy emberke van akivel normálosan el tudok beszélgetni. Őt is elítélik, mert sátánista.
2014. máj. 23. 19:16
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Most legalább érezheted a keresztényi szeretetet. Elsőkézből.
2014. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!