Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanítja-e a Biblia a lélekhalh...

Tanítja-e a Biblia a lélekhalhatatlanságot?

Figyelt kérdés

Ez annyira elterjedt gondolat, hogy aki csak egy kicsit is spirituálisan gondolkodik, az mind hisz benne.


De mi az eredete?


2008. júl. 29. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

a biblia igazából nem.


A lélek halhatatlansága abból következik, hogy lesz végitélet, van túlvilág, hogy a fizikai test pusztulása után marad valami, aminek számot kell adnia az életéről.


(az egyiptomi vallásban a lélek pl. csak addig létezik, ameddig a fizikai test megvan, ezért balzsamoztak)

2008. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor miért tartják a keresztények is a hitük egyik alapjának?

Miért rerjedt ez el?

2008. júl. 29. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

a kereszténység nem csak a biblia.

Van egy csomó olyan része is, ami nincs leírva a bibliában. Az ilyen kérdésekről zsinatok, azaz magas tisztségű egyházi emberek gyűlése dönt.

(pl. ilyen döntés volt az is, hogy a nőknek van-e lelke, vagy sem, mert pl. ez sincs leírva a bibliában)



minden szent szöveget úgy kellene olvasni, ahogy anno megírták. Abban a társadalmi/gondolati rendszerben. Az egyházaknak többek között az a feladatuk, hogy a régen megírt tanokat átültessék a mai viszonyok közé. A kerszténység pont azért haldoklik, mert akkor, amikor lefordították a szöveget az emberek nyelvére ez a folyamat gyakorlatilag megállt.

Ezért ennyire erős pl. máig az iszlám, mert a normál hívő nem a koránt olvassa (ami egyébként tömény filozófiai mű, nem pedig mesekönyv, mint a biblia), hanem a korán értelmezéseket, amiket a papság készít és mindíg naprakészek.

2008. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon is tanítja (Mk12,26-27):

"Nem olvastátok Mózes könyvében a csipkebokornál, hogy miként mondta neki Isten, amikor szólt: `Én vagyok Ábrahám Istene és Izsák Istene és Jákob Istene?' {Kiv 3,6} Ő nem a halottak Istene, hanem az élőké."


Illetve (Ter2,7):

"Akkor az Úristen megalkotta az embert a föld porából és orrába lehelte az élet leheletét. Így lett az ember élőlénnyé."


És mit mond magáról Jézus (Jn14,6):

"Én vagyok az út, az igazság és az élet".


Jézus az élet, és ugyanezt az életet lehelte az Úr az emberbe, vagyis saját éltető lelkét. Ha a lélek nem halhatatlan, akkor Isten sem.

2008. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a Biblia nem mesekönyv, és a Koránba is találni igencsak mesés elemeket. Én azért tanácsolnám, hogy a Koránt is olvassák el a magyarázatok mellé az érintettek.
2008. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Biblia nem tanítja a lélek halhatatlanságát. Az ószövetségben nem volt meg a test és a lélek olyan kettébontása, mint ami a mai ember gondolkodásában benne van. A második században kezdett a kereszténység úgymond közismert lenni, és akkor konfrontálódott először a Római birodalmon belül a kor szellemi irányzataival. Ennek az lett a következménye, hogy a görög filozófia nagymértékben hatott a teológia fejlődésére, a teológiai tartalmakat a filozófia nyelvén fejezték ki (Jusztinosz volt az első, aki a filozófiát segítségül hívta, ő úgy mondta, hogy a kinyilatkoztatást a görögök is megkapták a filozófiában). A lélek halhatatlansága Plótinoszi – Platóni hagyomány. Ezért mondta egy XX. Századi teológus (nem jut eszembe kicsoda), hogy „én nem hiszek a lélek halhatatlanságában, én a feltámadásban hiszek.”
2008. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Itt olvastam olyan véleményt is, hogy az embernek nincs is lelke. Ez esetben nincs is minek a halhatatlanságáról beszélni. (mert gondolom emberlélekről van szó) :)
2008. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Az egyházaknak többek között az a feladatuk, hogy a régen megírt tanokat átültessék a mai viszonyok közé. A kerszténység pont azért haldoklik, mert akkor, amikor lefordították a szöveget az emberek nyelvére ez a folyamat gyakorlatilag megállt."


De ezek a Bibliai tanok miért változnának?

Vagy a keresztény erkölcsnek a Krisztusi értelmezése, miért nem jó manapság?


Szerintem a "kereszténység" egész más miatt haldoklik

Egyébként az iszlámban is megvan ez a tendencia.

2008. aug. 14. 20:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Az Ószövetségben semmi nyoma a hallhatatlan léleknek. Különösen a Prédikátor könyve és Jób könyve tanulságos ebből a szempontból.

Kínosnak hangzik, de Platón nélkül ma nem lenne kereszténység.

2009. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket nem tudják megölni. Féljetek inkább attól, aki a lelket is és a testet is elveszítheti a gyehennában."

(Mt 10:28)

2009. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!